mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

GadgetMix: fitness tracker pro lyžaře a výkonný mikroskop

autor:
, vydáno:

V dnešním díle našeho seriálu jsme pro vás na Kickstarteru vybrali první speciální fitness tracker určený pro lyžaře. Ať již se věnujete kterékoli disciplíně, s Carvem se stanete lepším lyžaře. Další gadget Nurugo Micro ocení všichni studenti i milovníci miniaturního světa. Z každého smartphonu vytvoří výkonný mikroskop.

Jak se stát lepším lyžařem

Zatímco mezi běžci je používání nejrůznějších fitness trackerů pro monitorování fyzické aktivity již běžné, jiné sporty vyžadují přece jen specifičtější přístup, který jim univerzální aplikace nemohou poskytnout. To je například příklad lyžování, ať už sjezdového nebo běhu na běžkách.

Vyplnit tuto mezeru se rozhodli vyplnit autoři trackeru Carv, který je podle jejich slov prvním nositelným zařízením pomáhajícím udělat vaše lyžování lepší. Carv analyzuje v reálném čase vaší lyžařskou techniku a poskytuje vám zpětnou vazbu včetně podrobné analýzy.

Carv

Skládá se z méně než milimetr silných vložek do bot, které obsahují 48 nezávislých tlakových senzorů. Senzorová jednotka je napájená a řízená z Carv trackeru, která se jednoduše připne na okraj boty, a která je mozkem systému. Carv tracker je navíc vybavený akcelerometrem, gyroskopem a magnetometrem, které poskytují informace o pohybu a orientaci lyží. Koordinuje sběr dat, provádí výpočty pro tlak a pohyb při vysokých frekvencích (220 Hz) a dohlíží na bezdrátovou komunikaci s telefonem přes Bluetooth LE. Životnost baterie je přibližně 16 hodin a nabíjení probíhá přes USB. Samozřejmostí je pak stupeň krytí IP67.

Carv

Aplikace v telefonu, která je kompatibilní s Androidem a iOS, pak funguje jako virtuální lyžařský trenér. Vyberete si lekci odpovídající úrovni vašeho lyžování a Carv vás bude přes sluchátka koučovat v reálném čase. Samozřejmé jsou i nejrůznější metriky, které můžete i synchronizovat se záběry z GoPro kamery a zpětné analýzy, které můžete podrobně prostudovat a na jejich základě se dále zlepšovat. Z těchto dat vám navíc aplikace sestaví vaše SKI IQ, které představuje vaší úroveň lyžování napříč různými disciplínami, povrchy a úrovněmi lyžování. Můžete se porovnávat i se svými přáteli.

Carv

Jeden Carv set, který zahrnuje dvojici trackerů a dvojici tlakových vložek můžete mít v rámci kampaně na Kickstarteru za 249 dolarů (5 900 Kč). Předpokládané datum dodání je listopad 2016.

  • Odkaz: www.kickstarter.com
  • Do kdy: 31. 3. 2016
  • Požadovaná částka: 50 000 dolarů
  • Zatím vybráno: 64 125 dolarů (13. 2. 2016 18:00)

Miniaturní, ale výkonný přídavný mikroskop

Dnešní smartphony střední a vyšší třídy mají stále kvalitnější a výkonnější fotoaparáty. Jedno však mají společné, a to je objektiv s fixním ohniskem. Nurugo Micro je nejmenší a nejlehčí digitální mikroskop pro smartphony, který pomocí výměnného klipsu, který existuje v horizontálním a vertikálním provedení, jednoduše připnete ke svému zařízení. Nabízí až 18 až 400násobné zvětšení a vysoké rozlišení.

Nurugo Micro je přitom pouhých 5 milimetrů silný, takže nezabírá příliš místa. Ke svému fungování nepotřebuje žádný zdroj energie. Absorbuje světlo z přisvětlovací LED telefonu a je navržen tak, aby ho využil k rovnoměrnému osvětlení předmětu. Změna zvětšení se provádí otáčením ohniskového kroužku. K tomu slouží trojice prohlubní, do kterých se zasune speciální destička tzv. Focus-guide.

Nurugo Micro

K záznamu fotografií a videí poslouží výchozí fotografická aplikace v telefonu. Kromě toho však výrobce nabídne i vlastní aplikaci Nurugo Box. Ta má nabídnout ještě vyšší kvalitu snímků. Navíc však plánuje i sociální platformu pro posílání a sdílení obrázků nebo videí pořízených skrz Nurugo Micro.

Nurugo Micro

Jeden balíček Norugo Micro, který zahrnuje samotný mikroskop, Focus-guide, aplikaci a manuál, získáte za 49 dolarů (1 180 Kč). Předpokládaná maloobchodní cena by přitom měla být 70 dolarů (1 680 Kč). Na dalších 5 dolarů (120 Kč) pak vyjde příslušenství pro Nurugo Micro zahrnující vertikální a horizontální klips. U něj bude konečná maloobchodní cena 8 dolarů (190 Kč). Předpokládané datum dodání je květen 2016.

  • Odkaz: www.kickstarter.com
  • Do kdy: 25. 3. 2016
  • Požadovaná částka: 50 000 dolarů
  • Zatím vybráno: 44 419 dolarů (13. 2. 2016 18:00)

Zdroje: kickstarter.com, kickstarter.com

Tagy článku:

Související články

GadgetMix: dálkové ovládání pro zrcadlovky a otáčecí stativová hlava | vydáno
GadgetMix: monitor hydratace na ruku a obří powerbanka | vydáno
GadgetMix: audiofilská sportovní sluchátka a 360° video ve 4K | vydáno
1

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenzeRecenze HP EliteBook Folio G1: odolnost a elegance se střetávají
vydáno |
Jarka Pšeničková
| recenze
Poptávka po ultimátních a ryze pracovních noteboocích s dlouhou výdrží je na samém vrcholu a HP v tuto chvíli přichází s notebookem, který má vysoké požadavky poslední doby splnit. HP EliteBook Folio G1 spadá do toho nejlepšího a slibuje nejen dobrý výkon, ale taktéž dobrou výdrž na baterii – to vše zabalené do odolného těla s vojenskou certifikací. Jak se tedy předvede tento krasavec v praxi?
GadgetMix: dálkové ovládání pro zrcadlovky a otáčecí stativová hlava
vydáno |
Pavel Škopek
| článek
Dnešní díl našeho pravidelného seriálu je monotématicky zaostřený na fotografy. Pro majitele zrcadlovek Canon a Nikon zde máme miniaturní modul, který umožní ovládání fotoaparátu na dálku a přináší i řadu dalších zajímavých funkcí. Motorizovaná hlava, do které se upevní smartphone, pak umožní vytvářet dokonalá selfie, panorama nebo natáčet zajímavá videa.
72Testujeme iPhone 7 Plus: jak fotí první iPhone s duálním fotoaparátem?
vydáno |
Martin Fajmon
| článek
Apple iPhone 7 Plus dorazil do naší redakce a nám začíná nová cesta za poznáním. Jako první se podíváme na kvalitu fotoaparátu. Ten je totiž u iPhonu 7 Plus do značné míry výjimečný, jedná se totiž o první iPhone s duálním fotoaparátem. Díky tomu si můžete dopřát bezztrátový zoom, rozostřené pozadí a další zajímavosti. Jak se fotoaparát v nejnovějším iPhonu povedl?

 

Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Samsung, iSetos a iSpace.cz.