mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

GadgetMix: fitness tracker pro lyžaře a výkonný mikroskop

autor:
, vydáno:

V dnešním díle našeho seriálu jsme pro vás na Kickstarteru vybrali první speciální fitness tracker určený pro lyžaře. Ať již se věnujete kterékoli disciplíně, s Carvem se stanete lepším lyžaře. Další gadget Nurugo Micro ocení všichni studenti i milovníci miniaturního světa. Z každého smartphonu vytvoří výkonný mikroskop.

Jak se stát lepším lyžařem

Zatímco mezi běžci je používání nejrůznějších fitness trackerů pro monitorování fyzické aktivity již běžné, jiné sporty vyžadují přece jen specifičtější přístup, který jim univerzální aplikace nemohou poskytnout. To je například příklad lyžování, ať už sjezdového nebo běhu na běžkách.

Vyplnit tuto mezeru se rozhodli vyplnit autoři trackeru Carv, který je podle jejich slov prvním nositelným zařízením pomáhajícím udělat vaše lyžování lepší. Carv analyzuje v reálném čase vaší lyžařskou techniku a poskytuje vám zpětnou vazbu včetně podrobné analýzy.

Carv

Skládá se z méně než milimetr silných vložek do bot, které obsahují 48 nezávislých tlakových senzorů. Senzorová jednotka je napájená a řízená z Carv trackeru, která se jednoduše připne na okraj boty, a která je mozkem systému. Carv tracker je navíc vybavený akcelerometrem, gyroskopem a magnetometrem, které poskytují informace o pohybu a orientaci lyží. Koordinuje sběr dat, provádí výpočty pro tlak a pohyb při vysokých frekvencích (220 Hz) a dohlíží na bezdrátovou komunikaci s telefonem přes Bluetooth LE. Životnost baterie je přibližně 16 hodin a nabíjení probíhá přes USB. Samozřejmostí je pak stupeň krytí IP67.

Carv

Aplikace v telefonu, která je kompatibilní s Androidem a iOS, pak funguje jako virtuální lyžařský trenér. Vyberete si lekci odpovídající úrovni vašeho lyžování a Carv vás bude přes sluchátka koučovat v reálném čase. Samozřejmé jsou i nejrůznější metriky, které můžete i synchronizovat se záběry z GoPro kamery a zpětné analýzy, které můžete podrobně prostudovat a na jejich základě se dále zlepšovat. Z těchto dat vám navíc aplikace sestaví vaše SKI IQ, které představuje vaší úroveň lyžování napříč různými disciplínami, povrchy a úrovněmi lyžování. Můžete se porovnávat i se svými přáteli.

Carv

Jeden Carv set, který zahrnuje dvojici trackerů a dvojici tlakových vložek můžete mít v rámci kampaně na Kickstarteru za 249 dolarů (5 900 Kč). Předpokládané datum dodání je listopad 2016.

  • Odkaz: www.kickstarter.com
  • Do kdy: 31. 3. 2016
  • Požadovaná částka: 50 000 dolarů
  • Zatím vybráno: 64 125 dolarů (13. 2. 2016 18:00)

Miniaturní, ale výkonný přídavný mikroskop

Dnešní smartphony střední a vyšší třídy mají stále kvalitnější a výkonnější fotoaparáty. Jedno však mají společné, a to je objektiv s fixním ohniskem. Nurugo Micro je nejmenší a nejlehčí digitální mikroskop pro smartphony, který pomocí výměnného klipsu, který existuje v horizontálním a vertikálním provedení, jednoduše připnete ke svému zařízení. Nabízí až 18 až 400násobné zvětšení a vysoké rozlišení.

Nurugo Micro je přitom pouhých 5 milimetrů silný, takže nezabírá příliš místa. Ke svému fungování nepotřebuje žádný zdroj energie. Absorbuje světlo z přisvětlovací LED telefonu a je navržen tak, aby ho využil k rovnoměrnému osvětlení předmětu. Změna zvětšení se provádí otáčením ohniskového kroužku. K tomu slouží trojice prohlubní, do kterých se zasune speciální destička tzv. Focus-guide.

Nurugo Micro

K záznamu fotografií a videí poslouží výchozí fotografická aplikace v telefonu. Kromě toho však výrobce nabídne i vlastní aplikaci Nurugo Box. Ta má nabídnout ještě vyšší kvalitu snímků. Navíc však plánuje i sociální platformu pro posílání a sdílení obrázků nebo videí pořízených skrz Nurugo Micro.

Nurugo Micro

Jeden balíček Norugo Micro, který zahrnuje samotný mikroskop, Focus-guide, aplikaci a manuál, získáte za 49 dolarů (1 180 Kč). Předpokládaná maloobchodní cena by přitom měla být 70 dolarů (1 680 Kč). Na dalších 5 dolarů (120 Kč) pak vyjde příslušenství pro Nurugo Micro zahrnující vertikální a horizontální klips. U něj bude konečná maloobchodní cena 8 dolarů (190 Kč). Předpokládané datum dodání je květen 2016.

  • Odkaz: www.kickstarter.com
  • Do kdy: 25. 3. 2016
  • Požadovaná částka: 50 000 dolarů
  • Zatím vybráno: 44 419 dolarů (13. 2. 2016 18:00)

Zdroje: kickstarter.com, kickstarter.com

Tagy článku:

Související články

GadgetMix: miniaturní selfie dron a 360° kamera do microUSB | vydáno
GadgetMix: mini zesilovač pro elektrickou kytaru a handsfree s AI | vydáno
GadgetMix: teplem napájené hodinky a sluchátka s dokonalými basy | vydáno
1

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz

GadgetMix: miniaturní selfie dron a 360° kamera do microUSB
vydáno |
Pavel Škopek
| článek
V dnešním díle našeho pravidelného seriálu o zajímavých gadgetech se budeme tématicky věnovat fotografování a nahrávání videa. Miniaturní dron s kamerou, který se vejde do speciálního krytu smartphonu, vám umožní dosáhnout dokonalých selfie. Přídavnou 360°kameru pak jednoduše připojíte do konektoru vašeho smartphonu.
23Průzkum: třetina Čechů si nezamyká svůj mobilní telefon
vydáno |
Martin Pultzner
| článek
Češi jsou velmi lehkovážní při používání mobilních telefonů. Plná třetina z nich nepoužívá žádný zámek displeje, takže se do něj mohou snadno dostat neoprávnění uživatelé. Téměř čtyři z deseti Čechů navíc občas nechávají svůj mobilní telefon na veřejném místě bez dohledu. Vyplývá to z průzkumu, který během října uspořádala společnost ESET ve spolupráci s portálem Seznam.cz.