Evropská komise opět řeší Apple a jeho dodržování zásad DMA (akt o digitálních trzích určující, jak mohou velké digitální platformy fungovat). Americká společnost má splnit závazky ohledně interoperability, která se týká lepší provázanosti s dalšími platformami a produkty.
Došlo k odtajnění konkrétních příkladů, jak má Apple postupovat, aby plnil evropské regulace. V prvé řadě by měl být systém iOS v iPhonech být schopný se párovat i s dalšími chytrými hodinkami, náramky či virtuálními realitami. Konkrétně jde pak o to, aby možnosti spojení byly identické jako v případě produktů Apple. Evropská komise zmiňuje zobrazení informací, například o stavu baterie u náramku či sluchátek.
Dále se evropské regulace týkají i softwaru. Evropská komise zveřejnila předběžné závěry z vyšetřování, které poukazují, že v tomto ohledu Apple DMA nadále porušuje. Údajně adekvátně neinformoval uživatele o alternativních platebních metodách mimo ekosystém Applu.
Apple však některé kroky k vyhovění regulí Evropské komise podnikl. Zpřístupnil NFC vývojářům aplikací třetích stran. Současně kvůli DMA odepřel uživatelům v Evropské unii umělou inteligenci Apple Intelligence či funkci iPhone Mirroring. Další kroky bude Apple zvažovat v závislosti na tom, aby zachoval co největší bezpečí pro své uživatele.
Ony další kroky budou zcela klíčové, protože Evropská komise Applu dává 6 měsíců, aby vše zařídil dle současných regulí. Pokud se tak nestane, vystavuje se Apple hrozbě vysoké pokuty, a to rovnou v opakovaných cyklech.
A funguje v androidu i taková synchronizace mezi zařízeními jako je u Applu?
Prostě propojení iPhone, Apple Watch, iPadu a Macu je jedinečné.