Huawei P30 se třemi fotoaparáty a P30 Pro se čtyřmi fotoaparáty odhaleny

Huawei P30 se třemi fotoaparáty a P30 Pro se čtyřmi fotoaparáty odhaleny
  • Zobrazovací panel do nového Huawei P30 Pro má dodat LG nebo BOE
  • Příští vlajková loď by měla mít v horní části displeje kapkovitý výřez
  • Verze P30 Pro nabídne čtyři hlavní fotoaparáty

Aktualizováno 8. 2. 2019

Internetový obchod s ochrannými pouzdry Spigen aktuálně přispěl k odhalení budoucích modelů Huawei P30 a P30 Pro. V nových průhledných ochranných pouzdrech se totiž neschová takřka žádný detail očekávaných novinek. Můžeme se tak pokochat nejen modelem P30 se třemi hlavními fotoaparáty, ale také verzí P30 Pro se čtyřmi fotoaparáty na zadní straně. Obě varianty pak budou mít na čelní straně malý kapkovitý výřez v displeji. Čtečky otisků prstů se přesunou přímo do displeje.

Huawei P30
Huawei P30 Pro

Aktualizováno 6. 2. 2019

Nejnovější informace, které se dostaly na veřejnost díky polským zástupcům společnosti Huawei, prozrazují datum odhalení očekávaného Huawei P30 Pro. Telefon by měl být představen již v březnu tohoto roku v hlavním městě Francie, kde byl nedávno odhalen také Honor View20. Tato informace se nacházela pod oznámením o plánovaném zdvojnásobení počtu polských zaměstnanců.

Z toho můžeme usuzovat, že nedávné zadržení dvou vysoce postavených zaměstnanců obviněných ze špionáže společností Huawei nijak výrazně neotřáslo. Značka Huawei je v Polsku jedničkou na trhu chytrých telefonů s 33,4% podílem z celkového objemu prodaných telefonů v loňském roce. O silnou pozici se zasloužily zejména skvělé prodeje modelů Huawei Mate 20 Pro a Huawei P20 Pro. Kromě telefonů na trh polská divize dodává rovněž tablety, laptopy a příslušenství.

Aktualizováno 4. 2. 2019

Loňské rendery ochranných pouzder pro nový Huawei P30 Pro poukazovaly na vertikální rozmístění čtveřice senzorů fotoaparátu pod sebou. Nyní se na internet dostal další render, který se však s původním vzhledem neshoduje.

Huawei P30 Pro

Aktualizováno 24. 1. 2019

Nejnovější informace potvrzují, že se můžeme těšit na použití OLED panelů o obou dvou variant chystaného modelu P30 (Pro). U základní verze P30 by se pak mělo jednat o velikost 6,1 palce a u větší P30 Pro o 6,5 palce. Malý „notch“ kapkovitého tvaru u horního rámečku, který jsme mohli spatřit i u nedávno recenzovaného Honoru 10 Lite, nepřímo potvrzuje přítomnost čtečky otisků prstů integrované v displeji. Do výřezu by se totiž díky jeho malé velikosti nevešla technologie pro pokročilé 3D skenování obličeje a čtečku otisků prstů integrovanou v displeji jsme již mohli vidět i u Huawei Mate 20 Pro.

Dočkat bychom se měli rovněž stejného sloupcovitého uspořádání fotoaparátů, jaké bylo k vidění i předchůdce. Co se fotovýbavy týče, šušká se, že by se v telefonu mohl objevit snímač s až desetinásobným optickým zoomem, kterému by dělal společnost nedávno představený senzor IMX607 od Sony. Srdcem obou variant se má stát 7nm procesor Kirin 980 s 8 GB RAM u základní varianty a 12GB RAM u varianty Pro. Pokud jste fanoušky 3,5mm audiokonektoru, jistě vám udělá radost základní verze P30 – ta by 3,5mm jack totiž měla mít.

Aktualizováno 18. 12. 2018

Ochranná pouzdra tradičně odhalují chystané telefony týdny dopředu a nejinak to je u vlajkových lodí Huawei pro rok 2019. Nejprve se můžeme podívat na P30 Pro. Ten bude s největší pravděpodobností mít malý kapkovitý výřez v displeji a na zadní straně vertikálně orientovanou čtveřici fotoaparátů. Vedle fotoaparátů je prostor například pro duální LED diodu. Tentokrát již nikde není vidět čtečka otisků prstů a bude tak zakomponována přímo displeje.

Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro

Není překvapením, že se dočkáme i varianty s označením P30. Její vzhled má být zcela shodný, totéž platí o displeji s výřezem a integrované čtečce otisků prstů. Zadní strana má opět vertikálně orientovaný fotoaparát, ovšem viditelně chybí prostor pro diodu. Je tak nasnadě, že slabší verze P30 bude mít buď duální nebo „jen“ trojitý fotoaparát.

Huawei P30
Huawei P30

Aktualizováno 17. 12. 2018

Níže jsme uvedli, že fenomén děravých displejů budoucí vlajkový model Huawei zřejmě mine. To nyní potvrzuje únik krycího sklíčka pravděpodobného čelního panelu modelu P30 Pro. Na něm je vidět výřez v displeji ve tvaru drobné kapky.

Huawei P30 Pro

Původní informace z 13. 12. 2018

Nástupce Huawei P20 Pro, jak se zdá, pomalu klepe na dveře. Nejprve jsme se dozvěděli o senzoru IMX607 od Sony, který by se měl dočkat premiéry právě ve fotovýbavě Huawei P30 Pro. Podle nejnovějších informací telefon využije výřezu a zaobleného displeje ve stylu Huawei Mate 20 Pro. Zda se bude jednat o široký obdélníkový výřez nebo „notch“ ve tvaru kapky však není jisté.

Zobrazovací panel dodá LG nebo BOE, což poukazuje na to, že se fenomén „děravých displejů“ novému Huawei P30 Pro vyhne. Displeje s výkrojem, který jihokorejský výrobce nazývá Infinity-O, prozatím dodává pouze Samsung. Během dvou až tří měsíců, kdy by měl být podle některých smartphone představen, se však může mnohé změnit.

Diskuze ke článku
Jan Baskervilský
Jan Baskervilský
Já teda nevím, ale díra na čočku, nebo výřez ve tvaru kapky mi přijde docela v pohodě. Za to ty metrové výřezy vážně ne...
Alan
A znovu... komu se neleni tomu se zeleni rikavala babicka a vytahla svuj Mate 20 Pro. :)
David
Jsem klidný, je mi to jedno.
mr.Mic
Displej LG nebo BOE? On jim ten průster s Mate 20 pro nestačil? Jak se zacíná říkat: "Pá pá Huawei" :-D ...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze