Huawei Watch GT
recenze

Huawei Watch GT

Tak trochu paličaté hodinky
11

Proklestit si vlastní cestu v segmentu nositelné elektroniky se pokouší Huawei se svými nejnovějšími chytrými hodinkami Watch GT. Vypadají klasicky a pohledně, mají kruhový displej a poměrně lákavou cenu pod hranicí 6 tisíc korun. Čínský výrobce však nasazuje vlastní operační systém, na kterém schopnosti hodinek stojí i padají. Zaznamená Huawei úspěch, nebo vešlo do slepé uličky?

Když se dva perou, třetí se směje, říká se. Řekl si to možná i Huawei, který k překvapení mnohých ve svých nejnovějších chytrých hodinkách sáhl po vlastním operačním systému. Sympatický a statečný krok na jedné straně, spousta obav na opačné. Pojďme si nové Huawei Watch GT raději proklepnout v právě začínající recenzi.

Technické parametry Huawei Watch GT

Kompletní specifikace
Konstrukce46,5 × 46,5 × 10,5 mm, 46 g, odolnost: ano
Pásekkožený, umělý, vyměnitelný: ano, zapínání: motýlová spona
DisplejPOLED, 1,39" (454 × 454 px), tvar: kruhový
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 4.2, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ne
Chipset
PaměťRAM: 16 MB, vnitřní paměť: 128 MB, paměťové karty: ne
Akumulátor420 mAh, nabíjení: proprietární kolébka, doba nabíjení: 1:00 hodin
Dostupnostříjen 2018, 2 767 Kč

Huawei Watch GT – videorecenze

Obsah balení: klasika

V klasicky vypadající krabičce najdeme samotné hodinky s již nasazeným páskem. Kromě nich a nezbytných příruček počítejte ještě s malým podstavcem pro nabíjení a také kabelem, který má na jednom konci USB-C a na druhém USB-A.

Huawei Watch GT

Konstrukční zpracování: ve znamení keramiky a oceli

Nové hodinky od Huawei vypadají v zásadě zcela klasicky a na první pohled vás nehodlají ničím ohromovat. Dominantním materiálem je ocel a keramické sklo, které doplňuje nezbytný pásek. V naší sportovní verzi jde o velmi lacině vyhlížející pásek, který není hoden ani sportovní verze. Naštěstí jej snadno můžete vyměnit za jakýkoliv jiný o průměru 22 milimetrů. Pokud chcete mít hezčí pásek rovnou, sáhněte po pouze o pár set korun dražší verzi Classic. Vraťme se nicméně k naší verzi Sport. Ta spoléhá na pryžový pásek, který je však předurčen takřka pro jakkoliv velké zápěstí. Je dostatečně dlouhý a i pokud máte menší zápěstí, budou hodinky sedět velmi pohodlně a pásek nikde nezavazí.

Při běžném nošení sedí hodinky velmi dobře a díky rozumné hmotnosti pod hranicí 50 gramů jsem po několika hodinách na zápěstí ani nevnímal.

Hodinky sedí velmi dobře.

Na těle hodinek vás může upoutat dvojice tlačítek. Ta jsou jakousi podpůrnou metodou ovládání. Dominantním hráčem je samozřejmě kruhový dotykový displej, který je ohraničen vyvýšenou lunetou se sekundovým rozdělením. Luneta však není otočná jako třeba u Samsungu.

Hodinky nepůsobí ani nijak masivně, za což vděčíme tloušťce 10,6 milimetrů. Pokud však nejste zvyklý hodinky nosit, budou vám v prvních dnech mírně překážet. Tu se o ně někde zadrhnete, případně s nimi zavadíte o okraj stolu či dveří. Osobně se mi to stalo hned několikrát, avšak na těle nejsou žádné sebemenší známky poškození.

Líbilo se nám
  • povedený vzhled
  • odolné tělo
  • standardní 22mm pásky
Nelíbilo se nám
  • verze Sport má nepěkný pryžový pásek

Displej: nevyužitý AMOLED

AMOLED displej má úhlopříčku 1,39 palce. Je skvěle čitelný i dostatečně jemný. Jas lze nastavit v několika krocích, případně nechat vše na automatice. Například v noci však displej nadále září příliš a je jedno, zda využijete ruční úpravu či automatiku. Kruhový tvar dodává hodinkám klasický vzhled, jenže hodinky jej pořádně neumí využít. Celou plochu displeje využijí ciferníky a některé sportovní aktivity. Vše ostatní se řadí do malého čtverce, dochází k zalamování textu a nepřehlednostem. Po jedné z aktualizací se tento stav dokonce zhoršil. Kruhový displej přestalo využívat i hlavní menu. Nepochopitelné.

Huawei Watch GT

AMOLED panel by mohl nabízet režim neustálého zobrazení času, jenže nenabízí. Displej vždy po pár vteřinách zhasne, tedy pokud opomeneme rádoby speciální režim, kdy displej svítí 5 minut v kuse a pak se vrátí do svých temných chvil. Aktuální čas zjistíte stiskem tlačítka, nebo otočením zápěstí. Naštěstí to funguje dobře.

Líbilo se nám
  • AMOLED technologie
  • dobrá čitelnost za všech podmínek
Nelíbilo se nám
  • neumí Always On režim
  • nedokonale využitý kruhový tvar
Diskuze ke článku
Lukáš
Bohužel, ale tohle je paskvil. Ač se mi vcelku líbí, tak tím svým systémem to absolutně pohřbili. Nejsou na to aplikace, má to omezené funkce a nikdo neví co s tím bude za rok. Tohle Huawei těžce neodhadl. Škoda, být tam wearos, tak objednávám. Takhle je to neprodejné.
Banrog
Neumí nic, ale zase to dokáží dlouho... Nechápu, proč tam není nějaký always on režim a také možnost stažení jiných ciferníků. Ty jejich jsou většinou směšné až odpudivé.
Radovan Smutný
Tyto hodinky jsem si koupil,omezené sportovní funkce mi nevadí, beru je jako doplňkovou funkci. Důležité je pro mě výdrž baterie a notifikace, což tyto smartwatch splňují. Kdyby šlo odpovídat na sms, byl by to vítaný bonus. Ovšem za mě to zabili vibrace, hodinky vibrují tak slabě, že to není na ruce cítit, ani při pevném utažení pásku. Škoda, hodinky jsem vrátil...
Koci
No nevím...své Gear S3 bych neměnil. Ale design velmi dobrý...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze