Apple chystá kompaktní iPhone 12 a další novinky

mNews
3
Apple chystá kompaktní iPhone 12 a další novinky
Fotografie: Petr Vojtěch, mobilenet.cz
  • Apple by mohl letos představit čtyři iPhony 12
  • Celý týden patřil Applu, dozvěděli jsme se o iOS 14 nebo využití procesorů ARM u Maců
  • mNews přináší výběr toho nejzásadnějšího z uplynulého týdne

Uplynulý týden zcela jasně patřil Applu a ostatní výrobci se ani nesnažili přijít se zásadními novinkami. Takže asi tušíte, co nás dnes čeká. Vítejte u mNews.

Apple chystá kompaktní iPhone 12 a další novinky – mNews

iPhone 12 bude kompaktní

Další úniky naznačují, že řada iPhone 12 se čtyřmi modely by mohla být komplikovanější než dříve. Nyní nás však zaujal nejmenší model s 5,4" displejem. Jeho maketa naznačuje, že by mohl být skutečně kompaktní, dokonce menší než nový iPhone SE, akorát s větším displejem. Otázky jsou však okolo ceny a výbavy. Základní a nejlevnější modely z minulých let vždy byly poměrně přerostlé a za menší iPhone 11 Pro jste si museli připlatit. Samozřejmě bych nejradši viděl malý model s OLED panelem a trojicí fotoaparátů vzadu, ale úplně bych na to nevsázel.

Apple představil iOS 14

U Applu ještě zůstaneme. Na své vývojářské konferenci představil novou verzi iOS. O té jsme vám již přinesli speciální video. Největší novinkou jsou asi widgety na domovské obrazovce, přehledná nabídka všech aplikací, vylepšená Siri s překladačem, bohužel ne do češtiny, nebo funkce Picture in Picture, kdy můžete sledovat film, ať už jste kdekoliv v systému.

Levný telefon s 90Hz displejem

Jako vsuvku vám ukážu Realme 6s, která zaujme kombinací nízké ceny a rychlého 90Hz displeje. O výkon se stará Helio G90T, což určitě není špatné a 4GB RAM je dostatečná. Na zadní straně na vás vykouknou čtyři čočky foťáku, i když asi tušíte, že minimálně dva z nich jsou jen do počtu. Rychlý displej podporuje baterie o kapacitě 4 300 mAh, takže opět slušné. Telefon se začne prodávat již brzy, a to za 5 700 Kč, což je docela zajímavé.

Apple přechází na ARM

Ale ještě se vraťme k Applu, který potvrdil zvěsti, že se chystá přejít na vlastní procesory ARM i u svých počítačů. V rámci dvou let tak chce zcela opustit Intel. První Mac s novým procesorem se má objevit už na konci tohoto roku a Apple slibuje i nativní podporu aplikací z iOS. Můžeme jen doufat, že se Applu tento přechod povede lépe, než když se o něj pokoušel Microsoft.

Zaujal by vás kompaktní iPhone natolik, že třeba budete přemýšlet o přechodu z Androidu? Samozřejmě je otázka, za jakou cenu – a pokud to bude okolo dvaceti tisíc, můžeme čekat horší displej i omezené foťáky. Já ale musím říct, že jsem na to stále více zvědavý.


Související články
Diskuze ke článku
Marduck
Zdravím p. Vojtěch, základní Iphone 12 by měl podle naprosté většiny leaků z posledních cca dvou měsíců dorazit s OLED (BOE) panelem, 60 Mhz a s duálním fotoaparátem bez teleobjektivu.
Carda
A kdo by takovou inudli chtěl nejlepší je moje vlajková loď huawei mate 10 hezky si užívám displej 16:9 a filmy na youtube :D
..
Apple chystá kompaktní iPhone 12 a další novinky a iovce budou nadšení a pět chválu jak je iPhon světový i kdyby byl displej černobílý

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze