Andromeda žije, jen z ní vyrostl Centaurus

Andromeda žije, jen z ní vyrostl Centaurus
9
  • V Microsoftu testují zařízení se dvěma displeji připomínající knihu
  • Poběží na speciálně odlehčených Windows

V Microsoftu se už delší dobu snaží uvést v život zařízení se dvěma displeji, které by spíše než počítač připomínalo zápisník, avšak plně digitální. Už před deseti lety mělo toto snažení kódové označení Courier. Z něj sice nikdy nevzešel reálný produkt, ale celé snažení sublimovalo do mýtického projektu Andromeda. Po špatných zkušenostech s telefony se ale v Redmondu rozhodli opět pro něco většího, tentokráte se ale dostali k funkčnímu prototypu.

Centaurus

Ten prozatím testuje Microsoft mezi svými zaměstnanci, ale jak se podařilo zjistit reportérovi z theverge.com, před hardwarovým oddělením se kvůli tomu tvoří dlouhé fronty. Jako operační systém je zde použita odlehčená verze operačního systému Windows, o které softwarový gigant nedávno mluvil jako o moderním operačním systému.

Máme tedy před sebou novou větev přenosných počítačů, a to jak z hardwarového, tak softwarového hlediska? Rádi bychom věřili, že ano, ale tento prototyp čeká do cíle ještě dlouhá cesta – pokud půjde na trh, tak nejdříve v příštím roce.

Diskuze ke článku
Blue Sun
A teď cucáci sledujte, jak se dělají počítače!
Jaroslav Hronek
Jaroslav Hronek
Nudle jsi ty Cardo, už jsi s tím trapný
Carda
Vždyť to vypadá jak ta věc od Lenova a to je to na co čeká?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze