Nejlepší bezdrátová sluchátka

Dopřejte si kvalitní poslech
1
Nejlepší bezdrátová sluchátka
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • V dnešním výběru se zaměříme na nejlepší bezdrátová sluchátka
  • Vybrali jsme zástupce od Applu, Sony, Samsungu i Sennheiseru

Léty ověřený 3,5mm jack je na ústupu a vlajkové smartphony s ním bychom napočítali možná ani ne na prstech jedné ruky. Pokud nedáte na poslech „přes drát“ dopustit, můžete se stále spolehnout na USB-C, potažmo Lightning v případě Applu. V takovém případě si však musíte nejprve obstarat sluchátka s daným konektorem, případně zakoupit redukci, která může degradovat kvalitu zvukového přenosu a má nepěknou vlastnost se rychle pokazit (nebo ztratit).

Vybíráme nejlepší bezdrátová sluchátka

CZC.cz partner

Mnoho uživatelů tak preferuje sluchátka bezdrátová, na která se v dnešním výběru zaměříme. Ta mají, stejně jako jiná řešení, spoustu výhod, ale také nevýhody dané samotnou konstrukcí. Z nesporných benefitů pochopitelně přijde jako první na mysl absence drátů, díky čemuž máte větší volnost a nehrozí, že si sluchátka neuváženým pohybem vytrhnete z telefonu či uší. Bezdrátová sluchátka také ocení všichni sportovci, kteří tak nemusí řešit, kudy provlečou dráty a kam umístí telefon při „workoutu“ v posilovně či venku.

Někdo by však pochopitelně mohl namítnout, že s bezdrátovými sluchátky přichází i nutnost pravidelného nabíjení nebo také teoreticky zhoršená kvalita poslechu, která je pro některé uživatele velmi důležitá. Pojďme se tedy podívat, co nejlepšího lze podle naší redakce v současnosti pořídit.

Sony WF-1000XM3

Opravdu bezdrátová sluchátka (neboli „TWS“) s označením Sony WF-1000XM3 na nás v podrobném redakčním testu udělala dojem a bez přehánění můžeme konstatovat, že jim lze jen těžko něco vytknout.

V líbivém, i když robustnějším, ochranném pouzdru na vás čeká dvojice sluchátek s přesným dotykovým ovládáním a dlouhou výdrží, která váš nadchnou opravdu špičkovou kvalitou poslechu. Zážitek navíc vylepšuje neméně zdařilé aktivní potlačení okolního hluku, které patří k jednomu z nejlepších na trhu. Potěšila nás rovněž nadprůměrná výdrž a vytknout bychom mohli snad pouze absenci bezdrátového nabíjení, které by se i s ohledem na velikost pouzdra tak nějak očekávalo. Pokud nechcete dělat kompromisy a užívat si krásně odhlučněného poslechu, pak jsou tato sluchátka ta pravá.

Sony WF-1000XM3 si můžete zakoupit na CZC.cz.

Apple AirPods Pro

Nejnovější generace ikonických AirPods, která v masovém měřítku nastartovala popularitu opravdu bezdrátových sluchátek, jsou značně vydařeným nástupcem. Hlavní novinkou je přítomnost aktivního potlačení okolního hluku, kterému napomáhá i změna konstrukce z peckových sluchátek na špuntová.

Nové Apple AirPods Pro nijak nezklamou ani po stránce kvality poslechu, který se řadí k tomu nejlepšímu, s čím se lze v současnosti u tohoto druhu sluchátek setkat. Jedinou nevýhodou může být snad pouze pro Apple typicky vyšší pořizovací cena. Pokud však žijete v ekosystému Applu, pak s největší pravděpodobností nebudete této investice litovat a sluchátka vás potěší dlouhou výdrží i skvělým aktivním potlačením hluku.

Apple AirPods Pro si můžete zakoupit na CZC.cz.

Samsung Galaxy Buds+

Hledáte kompaktní bezdrátová sluchátka, která netrčí z uší podobně jako AirPods a mají decentní krabičku? Pak vyzkoušejte Samsung Galaxy Buds+, která se dočkala premiéry společně s řadou Galaxy S20.

Přestože nedisponují aktivním potlačením hluku, jedná se o vydařené sluchátka s velmi vyváženým zvukovým podáním, které vás mile překvapí. Jejich nespornou výhodou je také kompaktní ochranné nabíjecí pouzdro s podporou bezdrátového nabíjení nebo přívětivá cena.

Samsung Galaxy Buds+ si můžete zakoupit na CZC.cz.

Sennheiser Momentum Wireless 3

Pro uživatele, kterým jde o co nejlepší kvalitu a cena jde stranou, jsme vybrali špičková sluchátka Sennheiser Momentum Wireless 3. Novinka nabídne skvělé zpracování i výbornou kvalitu poslechu, kterou doplňuje povedené aktivní potlačení okolního hluku.

Výhodou oproti předchozí generaci je možnost ANC vypnout, stejně tak může přijít vhod novinka v podobě režimu propustnosti. Pokud hledáte sluchátka s konstrukcí přes uši a investice okolo 10 tisíc korun vám nedělá problém, jedná se zřejmě o tu nejlepší volbu na trhu.

Sony WH-H910N

Posledním nominantem našeho výběru jsou nová sluchátka Sony WH-H910N, která představují kvalitní bezdrátové řešení pro ty, kteří kladou důraz nejen na funkce, ale také na svěží vzhled. Samozřejmostí je velmi dobře fungující režim aktivního potlačení okolního hluku či snadné ovládání pomocí dotykové plošky. Zároveň představují díky své skládací konstrukci praktického společníka na cesty.

V neposlední řadě musíme pochválit velmi dlouhou výdrž a nabíjení skrze USB-C. Po zvukové stránce se pak můžete těšit na krásně čistý přednes s jasně zřetelnými a nezastřenými výškami. Působivá je ale také basová složka, která má patřičnou dynamiku a současně nepřekrývá středy či výšky.

Sony WH-H910N si můžete zakoupit na CZC.cz.

CZC.cz partner