Apple AirPods Pro
recenze

Apple AirPods Pro

Draze vykoupená kvalita
35

Nejnovější sluchátka od Applu dorazila na trh s přepracovanou konstrukcí, podporou aktivního potlačení hluku, dlouhou výdrží, ale také hříšně vysokou cenou. Jak si vedla v našem testu?

AirPods od Applu jsou fenoménem, který odstartoval popularitu opravdu bezdrátových sluchátek, která chce mít dnes v portfoliu takřka každý výrobce. V pořadí třetí generace sluchátek „s logem nakousnutého jablka“ (ve skutečnosti však na tomto produktu výjimečně logo Applu nenajdete) přichází se špuntovou konstrukcí, podporou ANC i kompaktními rozměry. Vše je ovšem vykoupeno vysokou pořizovací cenou. Měli byste nad sluchátky za bezmála 7,5 tisíce korun vůbec uvažovat?

Technické parametry Apple AirPods Pro

Výška (pouzdra/sluchátka) 45,2 mm/30,9 mm
Šířka (pouzdra/sluchátka) 60,6 mm/21,8 mm
Hloubka (pouzdra) 21,7 cm
Hmotnost (pouzdra/sluchátka) 45,6 g/5,4 g
Barevná provedení pouze bílá
Připojení Bluetooth 5.0
Kodeky AAC
Délka poslechu (dle výrobce) až 4,5 hodiny se zapnutým ANC a propustností, až 3,5 hodiny hovoru
Celková délka poslechu (při dobíjení z pouzdra) 24 hodin poslechu, 18 hodin hovoru
Obsah balení sluchátka, USB-C/Lightning nabíjecí kabel, příručka pro rychlý start a 3 velikosti náušníků
Výrobcem doporučená cena 7 290 Kč

Konstrukční zpracování: plastová preciznost

AirPods Pro patří k jedněm z nejmenších opravdu bezdrátových sluchátek na trhu a oproti naposledy testovaným sluchátkům Philips SHB2515 působí takřka titěrně. Díky tomu je možné je pohodlně nosit v kapse kalhot (vlezou se obvykle i do malé kapsičky na drobné) a v podstatě o nich nevědět.

Apple AirPods Pro
Sluchátka v pouzdru přidržuje magnet, takže jen tak nevypadnou.

Čistý design a konstrukce z bílého plastu jde ve šlépějích předchozích sluchátek AirPods, přičemž na pouzdře najdete pouze malou notifikační diodu, Lightning konektor a tlačítko pro spárování umístěné na zadní straně. Design se mně osobně líbí, zbytečně na sebe neupozorňuje a působí decentně. Výrobce bohužel AirPods Pro nabízí pouze v bílé barevné verzi, pokud vám tato barva nevyhovuje, budete si muset obstarat skin či ochranné pouzdro (na pouzdro AirPods Pro). Ačkoliv jsem se s tím během používání nesetkal, věřím, že se může bílý plast docela snadno poškrábat a možná i zabarvit od džínoviny.

Pochválit musím rychlost a jednoduchost párování. U Android zařízení se sluchátka rychle objevila v nabídce dostupných Bluetooth zařízení. Pokud však vlastníte iPhone, je párování díky čipu H1 ještě snazší. Při otevření pouzdra a zmáčknutí párovacího tlačítka se na iPhonu okamžitě objeví výzva s nabídkou spárování.

Samotná sluchátka jsou ukryta v pouzdru, kde je přidržuje magnet, takže vám nevypadnou ani kdybyste pouzdro obrátili vzhůru nohama a třepali s ním. Vyjmutí sluchátek je však naštěstí pohodlné. Tvar AirPods Pro se od předchozích generací liší a podle mě je to pouze dobře. Tvar peckových sluchátek totiž nemusí vyhovovat každému, zatímco špuntová se lépe přizpůsobí tvaru ucha, lépe těsní okolní hluk a jsou podle mého názoru praktičtější. Pant u pouzdra klade příjemný odpor a při zavření vydá klapavý zvuk.

Apple AirPods Pro

Se špuntovou konstrukcí se pojí také vyměnitelné náušníky. V případě AirPods Pro najdete v balení hned tři velikosti, které jsou proprietární pouze pro tato sluchátka. Na rozdíl od nasunutí silikonového nástavce na „trubičku“ zde nástavec nacvaknete do drážky. Opravdu tedy nehrozí, že by vás sluchátka nějak tlačila. Dlouhou dobu nebylo možné náušníky dokoupit, nyní je již Apple oficiálně ve svém Apple Storu za 240 Kč za dvě sady náušníků vybrané velikosti.

Potěší zvýšená odolnost proti potu a vodě IPX4.

Díky nové konstrukci držela AirPods Pro v uších velmi dobře (předchozí AirPods jsem přitom nosit nemohl, neboť neustále vypadávala) a mohl jsem se sluchátky i pohodlně sportovat, aniž bych se bál, že vypadnou. V tomto ohledu potěší zvýšená odolnost proti potu a vodě IPX4. Ovládání probíhá skrze tlakové plošky umístěné na „nožičkách“ sluchátek a funguje velmi dobře. V některých situacích je podle mě praktičtější než běžnější dotykové plošky. V případě, že máte sluchátka spojená s iOS zařízením, se můžete spolehnout také na Siri, majitelé Androidů však ostrouhají.

Líbilo se nám
  • kvalitní zpracování
  • líbivý design
  • komfortní nošení
Diskuze ke článku
?
To opravdu Apple nepribaluje nausniky ruznych velikosti, aby si clovek vyskousel co mu v uchu sedi nejlepe? OMG, tohle je zvykem jiz snad u vsech alespon prumernych znacek.
Peter
Skušal som ich hrajú fakt pekne skoro tak dobre ako Galaxy buds+ alebo Jabra Elite. Bohužial ale nedokážem pochopiť ten základny a pre mňa neprekonatelný nedostatok nemožnosť meniť hlasitost priamo na sluchadlach. Nezmysel typu Hey siri volume down je v praxi absolutne nepoužitelný . Čaro bezdrôtových sluchadiel je práve v tom že pre najzákladnejší ukon nemusim siahať na telefon lenže to im akosi v Apply nedošlo.
Vojta
S tím Applím ekosystémem. Stejně perfektně fungují i hluchadla Beats, takže člověk s ohryzkem má poměrně velký výběr pokud chce mít vše od jedné značky s perfektní funkcionalitou bez nějakých aplikací navíc. A je každopádně fakt že jak jsem zvyklej ovládat hudbu na Garminech tak mě nikdy nenapadlo že by jsem to použil někdy na sluchátkách, ať už Beats, nebo AirPods.
SmartDavid
Není AAC už součástí Androidu 8 a výše?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze