Sony WH-1000XM4
recenze

Sony WH-1000XM4

A bylo ticho...
10

Sony WH-1000XM3 – legenda, která způsobila poprask ve světě mostových sluchátek, se těší obrovské popularitě mezi odborníky i laiky. Svou pověst si získala díky kvalitní konstrukci, špičkovému zvuku, ale hlavně vyhlášenému režimu aktivního potlačení hluku. Podaří se nástupci navázat na úspěch a stane se opět etalonem své třídy?

Aktivní potlačení hluku (ANC) se stále častěji dostává i do cenově dostupných sluchátek různé konstrukce. Často jej najdeme u sluchátek peckové konstrukce (například Apple AirPods nebo Samsung Galaxy Buds Live), ale také u populárních „špuntů“ (Sony WF-1000XM3 či AirPods Pro). Jak známo, všechny konstrukce mají své výhody a nevýhody, pokud byste však chtěli nejlepší aktivní potlačení hluku a pocit „obklopení zvukem“, doporučil bych vám sluchátka uzavřená. A právě taková jsou i nová Sony WH-1000XM4.

Sony WH-1000XM4 – videorecenze

Obsah balení: na jedničku

V dodávaném pouzdru je prakticky schovaná redukce do letadla, kabel zakončený 3,5mm jackem a nabíjecí kabel typu USB-A/USB-C. Pouzdro je zpracováno velmi kvalitně, vše má své místo a nechybí ani užitečný obrázkový návod, jak sluchátka do pouzdra složit.

Konstrukční zpracování: s důrazem na komfort

Sony WH-1000XM4 byste na první pohled velmi těžko rozpoznali od předchozí generace. Změny jsou totiž spíše nenápadné a pokud nemáte WH-1000XM3 a WH-1000XM4 vedle sebe, těžko najdete rozdíly. I tak ale u nové generace k několika na první pohled nenápadným změnám došlo. Například vycpávka v mostové části je nyní o trochu tenčí, náušníky mají nabídnout o 10 % větší průměr a také mají být měkčí. Tolik ke změnám designu.

Z praktického hlediska je důležité zmínit, že se stále jedná o velmi pohodlná sluchátka, polstrování měkčených částí je precizní, vše skvěle lícuje a Sony WH-1000XM4 drží na hlavě velmi dobře. Díky nastavitelné mostové části si navíc najde vhodnou velikost snad úplně každý. S uzavřenou konstrukcí se však pojí také jedna nevýhoda. Sluchátka jsem měl na test v období třicetistupňových veder. V takových podmínkách samozřejmě není dlouhodobě příjemné je používat venku na sluníčku, při běžné pokojové teplotě však pohodlně sedí na uších i několik hodin.

Sluchátka lze mít pohodlně nasazené na uších i několik hodin.

Sluchátka lze navíc snadno složit a uložit do ochranného pouzdra, které je součástí balení. Nemusíte se tak strachovat o to, že byste je poškodili při nošení v tašce.

Ke komfortu zásadně přispívá i fakt, že sluchátka nejsou příliš těžká, hmotnost (mnou naměřená na kuchyňské váze) činí 253 gramů (449 gramů i s pouzdrem). Pro konzervativnější uživatele je kromě testované barevné varianty „Platinum Silver“ k dispozici také černá verze. Vzhledem k tomu, že se nejedná o sportovní sluchátka, nelze očekávat zvýšenou odolnost, neměl by však být problém je používat při slabším mrholení.

Líbilo se nám
  • kvalitní zpracování
  • povedené pouzdro s bohatým příslušenstvím
  • pohodlně se nosí
  • nízká hmotnost
Nelíbilo se nám
  • uzavřená sluchátka obecně nejsou vhodná do vyšších teplot
Diskuze ke článku
Honza Krass
Honza Krass
Naposledy upraveno: 6. 8. 2020 18:24
Píšete "nízká latence při sledování videí" Vzhledem k tomu, že oproti xm3 nemá Snapdragon ale Mediatek a nepodporuje aptx low latency mě zajímá jak to je při sledování filmů (netflix) na televizi, počítači nebo při hraní her (mobil,pc) jestli tam je poznat zpoždění zvuku, když má jenom LDAC. který má o něco horší latenci.

Druhá věc je, kolik se dá naráz připojit zařízení.

A za třetí, zvuk hovorů při volání, tak špičkový jak říkáte nebo je to tragédie jako u xm3?
Honza Krass
Honza Krass
1:03 "mostová vycpávka je o něco tenčí" nemělo to být spíš tlustší? :D
Mara Studna
Mara Studna
Bomba od Sony!!!
Vaclav Napravnik+
Vaclav Napravnik+
Mám 2 generaci těchto sluchátek a nedám na ne dopustit. Koupil jsem i AirPody Pro a ANC je u Airpodu tak 1/5 co u Sony. Škoda ze 2 generace měla microUSB. Jinak vydrž pořád přes 25 hodin po více než 2 letech .

Osobně bych chtěl slyśet jak se snimi telefonuje protože 2 generace je nepoužitelná na hovor , pravé v tomto exceluji AirPody .

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze