Aktivní potlačení hluku (ANC) se stále častěji dostává i do cenově dostupných sluchátek různé konstrukce. Často jej najdeme u sluchátek peckové konstrukce (například Apple AirPods nebo Samsung Galaxy Buds Live), ale také u populárních „špuntů“ (Sony WF-1000XM3 či AirPods Pro). Jak známo, všechny konstrukce mají své výhody a nevýhody, pokud byste však chtěli nejlepší aktivní potlačení hluku a pocit „obklopení zvukem“, doporučil bych vám sluchátka uzavřená. A právě taková jsou i nová Sony WH-1000XM4.
Sony WH-1000XM4 – videorecenze
Obsah balení: na jedničku
V dodávaném pouzdru je prakticky schovaná redukce do letadla, kabel zakončený 3,5mm jackem a nabíjecí kabel typu USB-A/USB-C. Pouzdro je zpracováno velmi kvalitně, vše má své místo a nechybí ani užitečný obrázkový návod, jak sluchátka do pouzdra složit.




Konstrukční zpracování: s důrazem na komfort
Sony WH-1000XM4 byste na první pohled velmi těžko rozpoznali od předchozí generace. Změny jsou totiž spíše nenápadné a pokud nemáte WH-1000XM3 a WH-1000XM4 vedle sebe, těžko najdete rozdíly. I tak ale u nové generace k několika na první pohled nenápadným změnám došlo. Například vycpávka v mostové části je nyní o trochu tenčí, náušníky mají nabídnout o 10 % větší průměr a také mají být měkčí. Tolik ke změnám designu.






Z praktického hlediska je důležité zmínit, že se stále jedná o velmi pohodlná sluchátka, polstrování měkčených částí je precizní, vše skvěle lícuje a Sony WH-1000XM4 drží na hlavě velmi dobře. Díky nastavitelné mostové části si navíc najde vhodnou velikost snad úplně každý. S uzavřenou konstrukcí se však pojí také jedna nevýhoda. Sluchátka jsem měl na test v období třicetistupňových veder. V takových podmínkách samozřejmě není dlouhodobě příjemné je používat venku na sluníčku, při běžné pokojové teplotě však pohodlně sedí na uších i několik hodin.
Sluchátka lze mít pohodlně nasazené na uších i několik hodin.
Sluchátka lze navíc snadno složit a uložit do ochranného pouzdra, které je součástí balení. Nemusíte se tak strachovat o to, že byste je poškodili při nošení v tašce.
Ke komfortu zásadně přispívá i fakt, že sluchátka nejsou příliš těžká, hmotnost (mnou naměřená na kuchyňské váze) činí 253 gramů (449 gramů i s pouzdrem). Pro konzervativnější uživatele je kromě testované barevné varianty „Platinum Silver“ k dispozici také černá verze. Vzhledem k tomu, že se nejedná o sportovní sluchátka, nelze očekávat zvýšenou odolnost, neměl by však být problém je používat při slabším mrholení.
- kvalitní zpracování
- povedené pouzdro s bohatým příslušenstvím
- pohodlně se nosí
- nízká hmotnost
- uzavřená sluchátka obecně nejsou vhodná do vyšších teplot
Druhá věc je, kolik se dá naráz připojit zařízení.
A za třetí, zvuk hovorů při volání, tak špičkový jak říkáte nebo je to tragédie jako u xm3?
Osobně bych chtěl slyśet jak se snimi telefonuje protože 2 generace je nepoužitelná na hovor , pravé v tomto exceluji AirPody .