Nejlepší seniorský telefon

Pro dědu i pro babičku
3
Nejlepší seniorský telefon
  • V dnešním výběru se zaměříme na nejlepší seniorské telefony
  • Téměř všechny nabídnou rozměrnou klávesnici a bytelné plastové zpracování, jeden překvapí i moderními funkcemi
  • Zvolili jsme zástupce značek Emporia, Aligator a Doro

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém se podělujeme o tipy pro bezproblémový nákup.


Nejlepší telefon pro seniory

Podrobně jsme vše důležité kolem výběru seniorského telefonu rozebírali v našem průvodci. Níže se již podíváme na samotný výběr konkrétních telefonů.

A pokud byste náhodou ocenili chytřejší kousky, určitě se podívejte i na náš výběr telefonů se snadným ovládáním.

Aligator V650 – Mobil Pohotovost doporučuje

Pokud je vaše babička zvyklá na styl konstrukce „véčko“, nabízí se elegantní V650 od známé značky Aligator. V zavřeném stavu potěší vnější displej s úhlopříčkou 1,44 palce a rozlišením 128 × 128 pixelů, který doplňují notifikační LED diody. Vnitřní displej má úhlopříčku 2,8 palce a rozlišení 320 × 240 pixelů, což dává výslednou jemnost 143 PPI. Vnitřní displej je pochopitelně barevný s technologií TFT.

Aligator je osazen velkou klávesnicí a dvěma tlačítky pro rychlou volbu, kdy stačí pouze stisknout a ihned voláte na vybrané telefonní číslo. Z dalších funkcí můžeme zmínit fotoaparát s rozlišením 1,3 Mpx, SOS tlačítko a 1 000mAh baterii.

Je zde i slot pro paměťové karty, FM rádio, Bluetooth a přehrávač hudebních souborů MP3. Rozměry činí 101 × 50,5 × 19,9 milimetru, hmotnost 95 gramů je stále velice příjemná. Aligator lze pořídit za 1 200 korun.

Aligator Senior A890 GPS – Mobil Pohotovost doporučuje

Do dnešního výběru jsme se rozhodli zařadit také „tatranku“ v podobě Aligatoru Senior A890 GPS, který jsme pro vás nedávno otestovali. Chválili jsme u něj konstrukční zpracování i kvalitní klávesnici, která má jistou odezvu. Aligator je navíc velký držák, nabitý vydrží s přehledem několik dnů.

Aligator A890 nás zaujal také GPS čipem, který dokáže upřesnit lokalitu, pokud se senior ocitne v nesnázích. Nastavení funkce chvíli zabere, ale i tak se jedná o příjemný benefit, navíc s přihlédnutím na cenu okolo tisíce korun. Nadšeni však příliš nebudete z multimediálních funkcí, kupříkladu snímek z fotoaparátu nepořídíte do doby, než do telefonu vložíte paměťovou kartu. Samotná kvalita snímků je pak opravdu velmi podprůměrná.

Emporia Pure

Není to novinka, ale stálicí je Emporia Pure zcela nepochybně. Přední strana Emporie Pure je osazena z valné části velkou alfanumerickou klávesnicí s tlačítky, která mají dostatečný zdvih a jsou z kvalitní gumy. Displej s úhlopříčkou 2 palce a rozlišením 176 × 220 pixelů je jasný, s velkým a snadno čitelným fontem.

Na boku nalezneme hned několik tlačítek s jasně danou funkcí, k dispozici je i samostatné tlačítko pro aktivaci svítilny, vstup do menu a do aplikace budík. Z nadstandardních funkcí můžeme zmínit Bluetooth 3.0 a FM rádio.

Rozměry činí 122 × 53 × 12,5 milimetru, hmotnost poté příjemných 90 gramů. Baterie má kapacitu 1 000 mAh a bez větších problémů udrží telefon při životě necelý týden používání. Na zadní straně se vyjímá dostatečně zapuštěné tlačítko SOS. Design telefonu lze označit za „unisex“ – Emporia Pure je vhodná pro babičku i dědečka. Zařízení lze pořídit za 1 800 korun.

Doro 8035

Máte moderní (pra)rodiče, kteří se rádi učí moderním technologiím a chtějí je využívat? V takovém případě nastává celkem problém, zvláště pokud hledáte „plnotučný“ seniorský smartphone. Specializovaných výrobců seniorských smartphonů, zvláště pak těch působících na tuzemském trhu, je minimum, přesto existují.

Model 8035 se na tuzemském trhu prodává za 5 tisíc korun, za něž nabízí opravdu zajímavé funkce, které zjednoduší život seniorům i vám jako jejich „pomocníkům“. Rámečky 5palcového HD displeje nepatří mezi nejtenčí, důležité ale je, že displej je opravdu příkladně kontrastní a jas je nadprůměrný, s používáním tak nebude problém ani venku na slunci.

Velkou chloubou seniorských smartphonů od Dora je aplikace My Doro Manager, která je založena na aplikaci Teamviewer Support. Skrze webové stránky můžete vzdáleně ovládat propojený smartphone pomocí registrace skrze telefonní číslo a Google účtu. O výkon se stará Snapdragon 210 a 2 GB RAM. Úložiště nabídne kapacitu 16 GB a nechybí ani slot pro paměťové karty. Baterie s kapacitou 2 500 mAh by měla vydržet zhruba dva dny méně náročného používání,


Diskuze ke článku
Porydge
iPhone
Jindřich Dvořák
Jindřich Dvořák
Za cenu jednoho Dora dvě Lumie 950 s naprosto přehledným systémem a o parník lepším výkonem a bezdrátovým nabíjením, třeba...
rrr
Clanek o nicem ani poradny fotky tech telefonu tam dat neumite!!!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze