Vybíráme nejlepší seniorský telefon

Vybíráme nejlepší seniorský telefon
6
  • V dnešním výběru se zaměříme na nejlepší seniorské telefony
  • Téměř všechny nabídnou rozměrnou klávesnici a bytelné plastové zpracování, jeden z telefonů překvapí moderními funkcemi
  • Zvolili jsme zástupce značek Emporia, Aligator a Doro

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém se podělujeme o tipy pro bezproblémový nákup.


Vybíráme nejlepší seniorský telefon

Podrobně jsme vše důležité kolem výběru seniorského telefonu rozebírali v našem průvodci. Níže se již podíváme na samotný výběr konkrétních telefonů.

Aligator V650

Pokud je vaše babička zvyklá na styl konstrukce „véčko“, nabízí se elegantní V650 od známé značky Aligator. V zavřeném stavu potěší vnější displej s úhlopříčkou 1,44 palce a rozlišením 128 × 128 pixelů, který doplňují notifikační LED diody. Vnitřní displej má úhlopříčku 2,8 palce a rozlišení 320 × 240 pixelů, což dává výslednou jemnost 143 PPI. Vnitřní displej je pochopitelně barevný s technologií TFT.

Aligator je osazen velkou klávesnicí a dvěma tlačítky pro rychlou volbu, kdy stačí pouze stisknout a ihned voláte na vybrané telefonní číslo. Z dalších funkcí můžeme zmínit fotoaparát s rozlišením 1,3 Mpx, SOS tlačítko a 1 000mAh baterii.

Je zde i slot pro paměťové karty, FM rádio, Bluetooth a přehrávač hudebních souborů MP3. Rozměry činí 101 × 50,5 × 19,9 milimetru, hmotnost 95 gramů je stále velice příjemná. Aligator lze pořídit za 1 200 korun.

Aligator Senior A890 GPS

Do dnešního výběru jsme se rozhodli zařadit také „tatranku“ v podobě Aligatoru Senior A890 GPS, který jsme pro vás nedávno otestovali. Chválili jsme u něj konstrukční zpracování i kvalitní klávesnici, která má jistou odezvu. Aligator je navíc velký držák, nabitý vydrží s přehledem několik dnů.

Aligator A890 nás zaujal také GPS čipem, který dokáže upřesnit lokalitu, pokud se senior ocitne v nesnázích. Nastavení funkce chvíli zabere, ale i tak se jedná o příjemný benefit, navíc s přihlédnutím na cenu okolo 1 600 Kč. Nadšeni však příliš nebudete z multimediálních funkcí, kupříkladu snímek z fotoaparátu nepořídíte do doby, než do telefonu vložíte paměťovou kartu. Samotná kvalita snímků je pak opravdu velmi podprůměrná.

Emporia Pure

Přední strana Emporie Pure je osazena z valné části velkou alfanumerickou klávesnicí s tlačítky, která mají dostatečný zdvih a jsou z kvalitní gumy. Displej s úhlopříčkou 2 palce a rozlišením 176 × 220 pixelů je jasný, s velkým a snadno čitelným fontem.

Na boku nalezneme hned několik tlačítek s jasně danou funkcí, k dispozici je i samostatné tlačítko pro aktivaci svítilny, vstup do menu a do aplikace budík. Z nadstandardních funkcí můžeme zmínit Bluetooth 3.0 a FM rádio.

Rozměry činí 122 × 53 × 12,5 milimetru, hmotnost poté příjemných 90 gramů. Baterie má kapacitu 1 000 mAh a bez větších problémů udrží telefon při životě necelý týden používání. Na zadní straně se vyjímá dostatečně zapuštěné tlačítko SOS. Design telefonu lze označit za „unisex“ – Emporia Pure je vhodná pro babičku i dědečka. Zařízení lze pořídit za 1 700 korun.

Doro 8035

Dnešní výběr zakončíme „těžkým kalibrem“ v podobě plnohodnotného smartphonu pro seniory. Značka Doro zpřístupnila na našem trhu velice zajímavý model 8035, který nejenže nabídne moderní funkce, ale můžete jej i snadno ovládat na dálku. A to je, co si budeme povídat, zvláště u telefonu do rukou seniora nenahraditelná funkce. Doro 8035 se pyšní 5palcovým displejem s rozlišením 1 280 × 720 pixelů, prostředí je plně přizpůsobené pro slabší zrak.

Vzdálené ovládání je možné díky webové aplikaci My Doro Manager. Nastavení je otázkou zhruba 5 minut, vše můžete zařídit ještě před předáním dárku. Vzdáleně lze upravovat kontakty, události v kalendáři nebo třeba tapetu. Určitě oceníte i vzdálenou správu hlasitosti a jasu displeje, když „to přestane zvonit a svítit“.

Doru nechybí fotoaparát s rozlišením 5 Mpx, 3,5mm jack nebo třeba LTE. Konstrukce je velmi pevná, odolá i méně šetrnému zacházení. V balení se nachází jak sluchátka, tak i nabíjecí kolébka. Za Doro zaplatíte necelých 5 tisíc korun.


Související články
Diskuze ke článku
XYZ
Je pravda, že vybrat opravdu jednoduchý telefon na volání a SMS není žádná sranda. Některé kousky mají neuvěřitelně složité ovládání. Chcete například zobrazit SMS, tak člověk musí vlézt do Menu > SMS > Příchozí > pak vybrat zprávu že seznamu, dát kontextové menu a tam vybrat Zobrazit. Ne že bych se jedním klikem normálně dostal do konverzace.
pikatchu
vsecko si to strcte do..... supliku, nokia 3310 je top i v dnesni dobe. Ale ta stara, ne ten novej zgrb ! v teto republice ale bude vypinani GSM nejdriv tak 2025, tak snad do te doby vyrobi neco obstojneho a hlavne pokryji republiku takovou siti, aby kopirovala pokryti GSM.
fryy
pojem seniorský telefón je podľa mňa nezmysel. sám som dôchodca a takýto mobil by som si v živote nekúpil. treba hovoriť o mobile pre zle vidiacich a nenáročných. to je správne pomenovanie.
Jaroslav
Nezlobte se na mě, ale autor tohoto článku snad žije ještě v minulém století. Dnešní senioři používají jiné modely. Mě je 70, jsem 6x dědečkem a pokládám se za klasického seniora. Vámi doporučené mobily bych hodil z okna. Mám Redmi Note 5 a jsem s ním celkem spokojen. Uvítal bych v něm akorát čistý Android, ten chci v příštím mobilu.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze