Nejlepší seniorský telefon

Pro dědu i pro babičku
Nejlepší seniorský telefon
  • V dnešním výběru se zaměříme na nejlepší seniorské telefony
  • Téměř všechny nabídnou rozměrnou klávesnici a bytelné plastové zpracování, jeden překvapí i moderními funkcemi
  • Zvolili jsme zástupce značek Emporia, Aligator a Doro

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém se podělujeme o tipy pro bezproblémový nákup.

Vybíráme nejlepší seniorský telefon

CZC.cz partner

Podrobně jsme vše důležité kolem výběru seniorského telefonu rozebírali v našem průvodci. Níže se již podíváme na samotný výběr konkrétních telefonů.

A pokud byste náhodou ocenili chytřejší kousky, určitě se podívejte i na náš výběr telefonů se snadným ovládáním.

Aligator DV800

Pokud je vaše babička zvyklá na styl konstrukce „véčko“, nabízí se elegantní model DV800 od známé značky Aligator, který vzdáleně připomíná legendární Motorolu Razr. V zavřeném stavu notifikační LED nabídnou přehled o zmeškaných událostech. Vnitřní displej má úhlopříčku 2,8 palce a rozlišení 320 × 240 pixelů. Vnitřní displej je pochopitelně barevný s technologií TFT.

Aligator je osazen velkou klávesnicí, která je i dostatečně kontrastní a snadno se ovládá. Z dalších funkcí můžeme zmínit fotoaparát s VGA rozlišením, SOS tlačítko a 1 150mAh baterii.

Je zde i slot pro paměťové karty, FM rádio, Bluetooth a přehrávač hudebních souborů MP3. Rozměry činí 110 × 57 × 15 mm, hmotnost 119 gramů je stále velice příjemná. Aligator lze pořídit za tisíc korun.

Aligator A900 Senior

Do dnešního výběru jsme se rozhodli zařadit také „tatranku“ Aligator A900 Senior. Chválili jsme u něj konstrukční zpracování i kvalitní klávesnici, která má jistou odezvu. Aligator je navíc velký držák, nabitý vydrží s přehledem několik dnů.

Aligator A900 nás zaujal také GPS, která dokáže upřesnit lokalitu, pokud se senior ocitne v nesnázích. Nastavení funkce chvíli zabere, ale i tak se jedná o příjemný bonus, navíc s přihlédnutím na cenu okolo tisíce korun. Nadšeni však příliš nebudete z multimediálních funkcí, samotná kvalita snímků z VGA fotoaparátu je pak spíše podprůměrná.

Emporia Pure

Není to novinka, ale nesmrtelnou stálicí je Emporia Pure zcela nepochybně. Přední strana mobilu je osazena z valné části velkou alfanumerickou klávesnicí s tlačítky, která mají dostatečný zdvih a jsou z kvalitní gumy. Displej s úhlopříčkou 2 palce a rozlišením 176 × 220 pixelů je jasný, s velkým a snadno čitelným fontem.

Emporia Pure

Na boku je hned několik tlačítek s jasně danou funkcí, k dispozici je i samostatné tlačítko pro aktivaci svítilny, vstup do menu a do aplikace budík. Z nadstandardních funkcí můžeme zmínit Bluetooth 3.0 a FM rádio.

Rozměry činí 122 × 53 × 12,5 mm, hmotnost poté příjemných 90 gramů. Baterie má kapacitu 1 000 mAh a bez větších problémů udrží telefon při životě necelý týden používání. Na zadní straně se vyjímá dostatečně zapuštěné tlačítko SOS. Design telefonu lze označit za „unisex“ – Emporia Pure je vhodná pro babičku i dědečka. Zařízení lze pořídit za cca 1 700 korun.

Doro 8035

Máte moderní (pra)rodiče, kteří se rádi učí moderním technologiím a chtějí je využívat, nebo se o to alespoň pokusit? V takovém případě nastává celkem problém, zvláště pokud hledáte „plnotučný“ seniorský smartphone. Specializovaných výrobců seniorských smartphonů, zvláště pak těch působících na tuzemském trhu, je minimum, přesto existují.

Doro 8035

Model 8035 se na tuzemském trhu prodává již delší dobu za cenu okolo 5 tisíc korun, za něž nabízí vcelku zajímavé funkce, které zjednoduší život seniorům i vám jako jejich „pomocníkům“. Rámečky 5palcového HD displeje nepatří mezi nejtenčí, důležité ale je, že displej je opravdu příkladně kontrastní a jas je nadprůměrný, s používáním tak nebude problém ani venku na slunci.

Velkou chloubou seniorských smartphonů od Dora je aplikace My Doro Manager, která je založena na aplikaci Teamviewer Support. Skrze webové stránky můžete vzdáleně ovládat propojený smartphone pomocí registrace skrze telefonní číslo a Google účet. O výkon se stará Snapdragon 210 a 2 GB RAM. Úložiště nabídne kapacitu 16 GB a nechybí ani slot pro paměťové karty. Baterie s kapacitou 2 500 mAh by měla vydržet zhruba dva dny méně náročného používání. Pokud se vám Doro nelíbí, případně hledáte něco novějšího, podívejte se náš výběr telefonů s jednoduchým ovládáním.

CZC.cz partner

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze