Nejlepší seniorský telefon

Pro dědu i pro babičku
Nejlepší seniorský telefon
Fotografie: pixabay.com
  • V dnešním výběru se zaměříme na nejlepší seniorské telefony
  • Téměř všechny nabídnou rozměrnou klávesnici a bytelné plastové zpracování, jeden překvapí i moderními funkcemi
  • Zvolili jsme zástupce značek Emporia a Aligator

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém se podělujeme o tipy pro bezproblémový nákup.


Vybíráme nejlepší mobil pro seniory

Podrobně jsme vše důležité kolem výběru seniorského telefonu rozebírali v našem průvodci. Níže se již podíváme na samotný výběr konkrétních telefonů.

A pokud byste náhodou ocenili chytřejší kousky, určitě se podívejte i na náš výběr telefonů se snadným ovládáním.

Nejlepší telefony pro seniory

Aligator Senior V650

Pokud je vaše babička zvyklá na styl konstrukce „véčko“, nabízí se elegantní model V650 od známé značky Aligator. V zavřeném stavu informuje o zmeškaných událostech poměrně velký, 1,44'' displej s rozlišením 128 × 128 px. Vnitřní displej s technologií TFT má úhlopříčku 2,4 palce a rozlišení 320 × 240 pixelů.

Aligator je díky své konstrukci osazen velkou klávesnicí, která je i dostatečně kontrastní a snadno se ovládá. Z dalších funkcí můžeme zmínit fotoaparát s 1,3 Mpx, SOS tlačítko a 1 000mAh baterii.

Je zde i slot pro paměťové karty, FM rádio, Bluetooth a přehrávač hudebních souborů MP3. Rozměry činí 101 × 50,5 × 19,9 mm, hmotnost 95 gramů je stále velice příjemná. Aligator lze pořídit za tisíc korun.

Aligator A900 Senior

Do dnešního výběru jsme se rozhodli zařadit také „tatranku“ Aligator A900 Senior. Chválili jsme u něj konstrukční zpracování i kvalitní klávesnici, která má jistou odezvu. Aligator je navíc velký držák, nabitý vydrží s přehledem několik dnů, a to díky baterii s kapacitou 1 600 mAh.

Mobil nás zaujal také GPS, která dokáže upřesnit lokalitu, pokud se senior ocitne v nesnázích. Nastavení funkce chvíli zabere, ale i tak se jedná o příjemný bonus, navíc s přihlédnutím na cenu okolo tisíce korun. Nadšeni však příliš nebudete z multimediálních funkcí, samotná kvalita snímků z VGA fotoaparátu je pak spíše podprůměrná.

Emporia Pure

Není to novinka, ale nesmrtelným evergreenem je Emporia Pure zcela nepochybně. Přední strana mobilu je osazena z valné části velkou alfanumerickou klávesnicí s tlačítky, která mají dostatečný zdvih a jsou z kvalitní gumy. Displej s úhlopříčkou 2 palce a rozlišením 176 × 220 pixelů je jasný, s velkým a snadno čitelným fontem.

Emporia Pure

Na boku je hned několik tlačítek s jasně danou funkcí, k dispozici je i samostatné tlačítko pro aktivaci svítilny, vstup do menu a do aplikace budík. Z nadstandardních funkcí můžeme zmínit Bluetooth 3.0 a FM rádio.

Rozměry činí 122 × 53 × 12,5 mm, hmotnost poté příjemných 90 gramů. Baterie má kapacitu 1 000 mAh a bez větších problémů udrží telefon při životě necelý týden používání. Na zadní straně se vyjímá dostatečně zapuštěné tlačítko SOS. Ano, funkcemi nepřekvapí, ale po stránce designu a provedení Emporia předběhla svou dobu. Zařízení lze pořídit za cca 1 600 korun u posledních pár prodejců.

Aligator S6000 Senior

Chcete vaše prarodiče naučit na chytrý telefon, ale nevíte zcela jistě, zda jej zvládnou? Vaši snahu můžete odstartovat modelem S6000 Senior značky Aligator. Uvnitř je operační systém Android v úsporné edici Go. Aby bylo ovládání co nejjednodušší, dosadil Aligator Big Launcher, díky kterému jsou všechny ikony opravdu velké a přehledné.

Mobil má IPS displej s úhlopříčkou 6 palců a poměrem 18:9. Rozlišení není nejjemnější, když činí 960 × 480 pixelů, ale vzhledem k povaze zařízení nejde o nic dramatického. Baterie s kapacitou 2 800 mAh opět nepatří mezi největší držáky, ovšem i tak zařídí více než dva dny v pohotovostním režimu. Díky Androidu samozřejmě můžete doinstalovat další aplikace. Nechybí podpora Wi-Fi nebo slotu pro paměťové karty microSD. Pochopitelně se nabízí i FM rádio.

Pokud se představa smartphonu pro prarodiče či rodiče zalíbí, můžete zapřemýšlet i nad klasickým smartphonem s vhodným launcherem. V takovém případě vás můžeme odkázat na naše předchozí výběry.


Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze