V telefonu máme průměrně 952 fotografií, více než 1/5 z nich je k ničemu

4
V telefonu máme průměrně 952 fotografií, více než 1/5 z nich je k ničemu
  • Běžný uživatel má v telefonu uložených 952 fotografií, z nichž až 22 % má špatnou kvalitu, jsou rozmazané, tmavé nebo jde o duplikáty
  • Z průzkumu vyplynulo, že v průměru 292 fotografií ukládá aplikace WhatsApp a 86 snímků obrazovky ukládají sami uživatelé
  • Pokud by je odstranili, mohli by uvolnit až 20 % z úložiště svého telefonu

Navzdory možným očekáváním, že nejvíce fotografií si ukládá tzv. selfie generace (lidé ve věku od 18 do 24 let), průzkum Avastu odhalil, že tato skupina jich má naopak nejméně. Důvodem může být rostoucí popularita živého obsahu na sociálních sítích, jako je Snapchat a Instagram Stories, které po 24 hodinách mizí. Nejvíce snímků mají v telefonech lidé mezi 25 a 44 lety, kteří uchovávají až 1 000 fotografií.

Proč si uživatelé nechávají špatné fotky? Lidé v této věkové skupině jsou často rodiče, kteří si pořizují spousty fotografií svých dětí. Pak se nemohou přimět vymazat ty, které nejsou dokonalé, nebo jednoduše nemají čas zpětně snímky procházet. To je ostatně problém mnoha z nás,“ dodává produktový manažer Avastu Sandro Villinger.

Průzkum také ukázal, že ženy pořizují o 24 % fotografií více než muži. V telefonu tak mají v průměru 1 053 snímků, zatímco muži jich mají přibližně o 200 méně, tedy 851.

Světový trend

Data ukazují, že ukládání zbytečných fotek je trendem po celém světě. Ve všech 45 zemích, které Avast do průzkumu zahrnul, je uživatelé pravidelně neodstraňují. Například v Japonsku zabírají lidem tmavé, rozmazané nebo duplikované snímky téměř třetinu úložiště, v Česku až čtvrtinu, tedy stejně, jako třeba ve Velké Británii nebo v Rusku. V průměru nejvíce špatných fotek si ukládají uživatelé z Tchaj-wanu, Slovenska a Spojených států.

Sandro Villinger dodává: „Zvětšující se úložiště v chytrých telefonech a kvalitní vestavěné fotoaparáty nám umožňují fotit bez zábran. Nicméně telefony s větším harddiskem jsou také velmi drahé. Nedostatek paměti tak může snadno ovlivnit váš zážitek z používání telefonu a mazání nepotřebných fotek je snadný a rychlý způsob, jak udržet svůj telefon funkční.

Metodologie

Tento dokument vychází z anonymních dat 6 milionů uživatelů aplikace Avast Cleanup pro Android a Mac. Data byla sbírána po dobu šesti měsíců od prosince 2018 do června 2019.

Související články
Diskuze ke článku
Petr
Aha, takže Avast prohrabává fotky (a jistě nejen je) a analyzuje, že ví kolik jich je rozmazaných, tmavých atd a pak anonymně (ale přitom vědí kolik vám je, jestli jste muž, odkud jste - a co ještě? práv chtějí dost) bonzuje domu. Se tu psalo, že antivir na Androidu je naprd, protože stejně nemůže fungovat jako na Win, tak aspoň víte na co je, jako šmírák vašich souborů.
q2
Jen necelý 1000 fotek?? To je hodně málo.
B3TA
Lul mam 300 fotek za čtyři dny. A to ani jednou stahnutou nebo tak něco.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze