Ukládáte si připomínky pomocí screenshotů? Google představil praktickou vychytávku

2
Ukládáte si připomínky pomocí screenshotů? Google představil praktickou vychytávku
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Většina z nás má v telefonu zpravidla složku se screenshoty, které slouží jako poznámky a připomínky
  • iPhony uměly zachytit screenshot už v roce 2007, tedy o 4 roky dříve než OS Android
  • Google má nyní novou praktickou vychytávku pro práci se zachyceným obsahem

Historie mobilních screenshotů se táhne několik let dozadu a je poměrně dlouhá. Zatímco Android přišel s funkcí pořizování screenshotů „až“ v roce 2011, Apple byl napřed a možnost zachytit to, co je na obrazovce, měly iPhony už o čtyři roky dříve (v roce 2007). A přestože se pořizování screenshotů od té doby nijak výrazně nezměnilo, jsou s námi dodnes a pro mnohé jsou velmi oblíbeným způsobem, jak si vytvářet poznámky a připomínky.


Většina z nás má tak v telefonu zpravidla složku se screenshoty (pochopitelně automaticky vytvořenou v aplikaci pro prohlížení obrázků a videí), kam se vracíme, když hledáme onu důležitou informaci nebo třeba jen tip na podnik či zajímavý film. Toho si je vědom i Google, který u svých Pixelů nyní přináší praktickou vychytávku.

Verze integrované aplikace pro zachycení screenshotů s označením 0.24.433.15 přinesla možnost automaticky vytvořit textové návrhy v klávesnici Gboard na základě obsahu screenshotu. Pokud tuto možnost povolíte, vypadá to v praxi tak, že jakmile se podíváte na screenshot, na kterém je například vidět hudební přehrávač s názvem interpreta a skladby, uloží se tento název skladby do návrhů (v horní liště klávesnice Gboard). Tím pádem už nemusíte název skladby vyťukávat do klávesnice, ale můžete ji okamžitě začít vyhledávat. Stejně tak, pokud máte screenshot obchodu s nějakým produktem, je možné skrze klávesnici Gboard začít okamžitě vyhledávat daný produkt, neboť jeho název uvidíte již v návrzích v horní liště klávesnice.

Nevýhodou této novinky je, že funguje pouze při pořízení screenshotů z podporovaných aplikací, jako je třeba Spotify, YouTube Music nebo nákupní aplikace Amazon, prozatím však nefunguje při pořízení screenshotů v rámci internetového prohlížeče.

x.com/SaadhJawwadh, ,
Diskuze ke článku
David Byrtus
David Byrtus
Řekl bych, že největší nevýhodou je, absence aplikace Screenshots v Česku 😁 Vychytávka supr, ale ikdyž se aplikace instaluje přes APK, tak screenshoty u nás není schopná analyzovat. Aspoň ne před dvěmi měsíci když jsem jí zkoušel 🙂 Podobně je na tom Pixel Studio, které nejde ani spustit 😬
Jaroslav Hrad
Jaroslav Hrad
Souhlasím, článek o aplikaci která v ČR není dostupná... a při sideload nefunkční... ale tak lidé si článek přečtou, úkol splněn. Další bude pixel studio.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze