Bude tenčí a lehčí. Víme, jak by mohl vypadat Samsung Galaxy Z Fold5

aktualizováno
Bude tenčí a lehčí. Víme, jak by mohl vypadat Samsung Galaxy Z Fold5
Fotografie: Petr Vojtěch, mobilenet.cz
  • Hmotnost by se měla zastavit na hodnotě 250 gramů, což je mezigeneračně o 13 gramů méně
  • Klesne také tloušťka zařízení
  • Premiéra by mohla proběhnout již v červenci

Aktualizováno 1. 5. 2023

Pomalu se blíží příchod nové generace skládacích Samsungů a díky smartprix.com se dozvídáme nejen další specifikace, ale máme k dispozici i možnou podobu. Právě ta nám napovídá, že velké designové změny se konat nebudou a Samsung zůstane věrný osvědčenému stylu z předchozích generací. Rozměry Foldu5 mají být 154,9 × 67,1 × 13,5 milimetrů, což v praxi znamená, že bude nepatrně nižší a výrazně tenčí ve srovnání s Foldem4, jehož tloušťka byla 15,8 milimetrů ve složeném stavu. V rámci vzhledu bude decentně přepracován modul s fotoaparáty, kdy se například přesune LED blesk vedle trojice fotoaparátů.

Samsung Galaxy Z Fold5

V případě výbavy se očekává zachování displejů, avšak mohlo by dojít ke zmenšení rámečků. Výkon obstará procesor Snapdragon 8 Gen2 a v případě operační paměti půjde samozřejmě o typ LPDDR5X a u interní paměti o UFS 4.0. Nepřekvapí ani zvýšená odolnost vůči vodě se stupněm krytí IPx8 či sklíčko Gorilla Glass Victus 2. Prostředí pak Samsung s největší pravděpodobností svěří do rukou Androidu 13 a nadstavby One UI 5.1.1.

Termín představení ještě není oficiálně potvrzený, avšak již se spekuluje, že by si Samsung mohl v letošním roce pospíšit a představit novinky dříve, než bylo obvyklé v letech minulých. Ve hře je tak premiéra koncem července.

Původní informace z 5. 4. 2023

Řada Galaxy Z Fold si i přes své krušné začátky vybudovala pověst nejlépe vybaveného ohebného telefonu typu tablet, který se může kromě optimalizovaného systému s povedenou nadstavbou pochlubit například odolností IPX8 či stále víceméně ojedinělou kamerkou pod displejem. Nepřekvapí proto, že chystaný Galaxy Z Fold5 by měl být ve více aspektech ještě lepší než současný Galaxy Z Fold4.

Podle informací, které přinesl etnews.com, se konkrétně můžeme těšit na lehčí i tenčí Z Fold. Samsung Galaxy Z Fold5 má vážit o 13 gramů méně než předchůdce a celková hmotnost bude činit 250 gramů, což je paradoxně jen o 10 gramů víc, než kolik váží Apple iPhone 14 Pro Max klasické konstrukce. Stejně tak by mělo být zařízení ale také o celý jeden milimetr tenčí, a to zřejmě kvůli upravenému pantu. Díky této inovaci by zároveň měla zmizet i mezera v oblasti pantu. Chuť si podle stejného zdroje naopak můžeme nechat zajít na integraci pera S Pen přímo do těla, což je vzhledem k nižší hmotnosti i tloušťce vcelku pochopitelné.

Diskuze ke článku
Martin Jeřábek
Martin Jeřábek
Když si vezmu že S23 Ultra váží 234g.. Tak nechápu jak je možné že váží S23U tolik..

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze