Samsungy ohebné i s výřezem a další zprávy týdne

Samsungy ohebné i s výřezem a další zprávy týdne
1
  • Samsung se vzdává a v budoucnu od něj můžeme čekat výřez v displeji
  • Výkonnou herní novinku představilo Xiaomi, nese název Black Shark
  • Dále o dostupnosti Pixelů 3 v Česku nebo i ohebném displeji od Samsungu

V minulém týdnu si pro nás zásadní novinky přichystal převážně Samsung, ale povíme si něco i o nových Pixelech nebo herním Xiaomi. Vítejte u mNews.

Samsung s výřezem a žralok Xiaomi – mNews

Samsung se smiřuje s „notchem“

Pro mnohé nelehká zpráva. Samsung dosud patřil k málu výrobců, jež zatím odolávají výřezu v displeji. To se však změní. Na své konferenci pro vývojáře představil hned tři podoby, kterých bychom se mohli dočkat. Infinity-U je výřez podobný tomu z Essential Phonu, Infinity-V bude vlastně to samé, akorát ostřejší a zajímavý je Infinity-O, jenž se možná objeví v nové vlajkové lodi výrobce. Tento výřez připomíná skutečně jen oko v displeji. Osobně se mi to vůbec nelíbí a doufám, že to má Samsung dobře promyšlené.

Pixel 3 míří na český trh

S dostupností Pixelů to na našem trhu není nejlepší, ale nejnovější Pixel 3 si již konečně budete moci koupit. Základní verzi můžete pořídit již nyní v růžové barvě za 26 tisíc korun. Ostatní budou v průběhu listopadu. Pixel 3 XL vás vyjde již na necelých 30 tisíc a přesnou dostupnost zatím neznáme.

Xiaomi Black Shark dostupný již 16. listopadu

Xiaomi pro nás má další výkonný telefon, tentokrát jeho „herní“ zaměření poznáte na první pohled. Black Shark samozřejmě nabídne až 8 GB RAM a Snapdragon 845. Zajímavější je už přítomnost kapalinového chlazení nebo baterie o kapacitě 4 000 mAh. Vydání je za dveřmi a cena činí 15 tisíc korun. Jestli chcete pogumovanou příšeru s barevným podsvětlením a maximálním výkonem, nic vás asi nezastaví.

Samsung představil ohebný displej

Nová technologie Infinity Flex Display zvládne ohýbání, rolování i natahování. Nový panel je také výrazně tenčí. Ve vývoji prostředí pro skládací telefony slíbil podporu přímo Google, takže máme šanci, že velká plocha bude náležitě využita a vznikne jakýsi standard. Víme také, že první skládací telefon od Samsungu ponese jméno Galaxy F a měl by se začít prodávat již v březnu příštího roku. Jeho cena by se měla vyšplhat až na 60 tisíc korun. No, jsem zvědav, co tomuhle řekne Apple.

Pokud vás cokoliv z dnešního dílu zaujalo, podrobnosti si jako vždy přečtete na mobilenet.cz. A vězte, že se toho za uplynulý týden událo mnohem více.

Diskuze ke článku
Tomáš Jedno
Tomáš Jedno
Jak poznamenali u konkurence: to, že Samsung bude vyrábět displeje s výřezem ještě neznamená, že je taky bude sám používat. Přece jenom to byla konference pro vývojáře a lidi z průmyslu, ne pro zákazníky.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze