Podpisovna je česká aplikace umožňující podepisovat dokumenty online

Podpisovna je česká aplikace umožňující podepisovat dokumenty online
Fotografie: pixabay.com
  • K ověření totožnosti lze využít bankovní identitu (BankID)
  • Podepisování dokumentů v Podpisovně je zdarma

Smlouvy, objednávky zboží nebo třeba účetní doklady. Společnost ezConvey po letech vývoje spustila ryze českou aplikaci Podpisovna, přes kterou mohou firmy i běžní lidé podepisovat jakékoliv dokumenty online. Podepisování v ní je v souladu se zákony, stejně jako při klasickém podpisu rukou. Zaručuje totiž online ověření identity se 100% jistotou – pomocí bankovní identity, mojeID nebo státního registru NIA.

Daňová přiznání i další komunikaci s úřady už Češi dávno řeší online. Doposud u nás ale chyběla podpisová aplikace, přes kterou by i běžný člověk mohl s kýmkoliv podepsat jakýkoliv dokument na dálku tak, aby měl klid na duši, že ho opravdu podepisuje se správnou osobou. To se díky Podpisovně mění. „Na českém trhu najdete několik aplikací umožňujících online podepisování. My ale ověřujeme totožnost se 100% jistotou, bezpečně, v naprostém souladu se zákonem a všemi dostupnými způsoby,” říká Michal Bočan, spoluzakladatel Podpisovny.

Podepisování pomocí oblíbené bankovní identity

Pro firmy i běžné občany bude podepisování v Podpisovně o to jednodušší, že mohou k ověření své totožnosti využít bankovní identitu (BankID), kterou vlastní už více než 60 % Čechů. Kromě toho aplikace nabízí i identifikaci na základě služby mojeID, ve verzi pro týmy pak také přes státní registr NIA – tedy pomocí eObčanky, Mobilního klíče eGovernmentu a karty Starcos. „Používat Podpisovnu zvládne úplně každý. Na pár kliknutí ověříte svou totožnost, dokument podepíšete a následně jej odešlete protistraně či protistranám k podpisu. Jakmile protistrana dokument podepíše, všem zúčastněným přijde podepsaný dokument do e-mailu a je hotovo,” popisuje Bočan, jak probíhá proces online podpisu.

Běhání na poštu a skenování dokumentů je konec

Proč vlastně podepisovat online? Lidé i firmy díky tomu ušetří spoustu času i tisíce korun ročně. Online podepisování Čechy jednou provždy zbaví úmorných front na poště, ve kterých běžně čekají kvůli odeslání ručně podepsaného dokumentu. Stejně tak už není potřeba skenovat papírové dokumenty nebo osobní doklady a posílat je e-mailem, což je pracné a nebezpečné zároveň. Firmy pak ocení výdaje ušetřené za tisk, skladování dokumentů nebo personální náklady.

Podepsat lze nájemní smlouvu i účetní doklady

Osoby i soukromé subjekty webovou aplikaci Podpisovna využijí k podepisování řady dokumentů. Mezi ně patří třeba nájemní a rezervační smlouvy, objednávky zboží, účetní doklady, interní firemní dokumenty jako cestovní příkazy nebo zápisy z valných hromad a jakékoliv dodatky ke smlouvám. „Navíc odpadají veškeré obavy o bezpečnost, a to jak díky certifikovanému ověřování přes BankID, mojeID a registr NIA, tak díky tomu, že Podpisovna prošla důkladnými bezpečnostními testy a její vývoj jsme celou dobu konzultovali s právníky,” uzavírá Michal Bočan

Samotné podepisování dokumentů v Podpisovně je zdarma, registrovaní uživatelé zároveň bezplatně ověří jméno a příjmení podepisujících. Důkladné ověření přes BankID pak stojí od 65 Kč na osobu. Pro firmy a další větší skupiny je připravená verze Podpisovny pro týmy, která startuje na 1 590 Kč.

tisková zpráva
Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze