Základnové stanice mobilních operátorů, které spíše známe pod označením „bétéesky“ přetvořily v posledních letech krajinu vyspělého světa. Jejich antény najdeme na nejedné střeše, ve volné krajině pak jejich stožáry. Někdy ale klasické umístění nepřipadá v úvahu. Někdy se proti jejich viditelnému umístění totiž postaví památkáři, jindy ochránci přírody. Mnohdy nezbude dost volného místa, anebo by viditelná instalace neladila s původním estetickým záměrem.
Takové problémy řeší každý operátor, ty české nevyjímaje. Vodafone má aktuálně v Česku více než 5 000 vysílačů a díky tomu nabízí přístup k rychlému mobilnímu internetu LTE pro více než 99,3 procenta populace. Některé jeho vysílače si nyní můžeme společně prohlédnout.
Síť Vodafonu a tedy i základové stanice s vysílači splňují všechny požadavky české legislativy ohledně zdraví a bezpečnosti. Pro zajímavost: vlny jsou několikanásobně slabší než televizní nebo rozhlasové.
Vysílače Vodafonu jsou vybaveny bateriemi, které zajišťují chod stanic i při výpadku dodávek elektrické energie. Pro případ delších výpadků jsou navíc k dispozici náhradní zdroje, které technici dovezou do postižené lokality.
V případě mimořádných událostí a rozsáhlých výpadků dodávek elektrické energie spolupracuje Vodafone s Hasičským záchranným sborem ČR a distributory elektrické energie. Hustá síť vysílačů a nepřetržitý dohled sítě poskytuje právě v případě těchto mimořádných událostí okamžitý přehled o rozsahu výpadků elektrické energie (tzv. blackout).