Pád, chlad, vibrace: jakým způsobem Google testuje Pixely?

Pád, chlad, vibrace: jakým způsobem Google testuje Pixely?
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Za testováním smartphonů stojí dedikovaný tým Product Integrity Engineering
  • Pro tyto účely byly vytvořeny speciální nástroje
  • Účelem je simulovat reálné situace

Smartphony Pixel lze aktuálně považovat za jedny z nejlepších smartphonů s operačním systémem Android, ačkoliv nenabídnou tolik výkonu jako mnohá konkurence a ještě donedávna byly na našem trhu oficiálně nedostupné. O aktuální sérii Pixelů 9 pak platí, že se jedná o špičková zařízení, která nabídnou kromě povedeného hardwaru (jmenovat lze například ultrazvukovou čtečku otisků prstů, velmi schopnou fotovýbavu či nasazení kvalitních zobrazovacích panelů) také dlouhou softwarovou podporu a mnohé AI vychytávky. Kromě toho se však výrobce chlubí i vysokou odolností, která má být mezigeneračně dvojnásobná. I proto je zajímavé nahlédnout do zákulisí a zjistit, jakým způsobem Google své smartphony testuje v oblasti odolnosti.

Za řádné otestování odolnosti je v Googlu zodpovědný tým Product Integrity Engineering, jehož úkolem je zajistit, aby telefony hravě zvládly každodenní provoz se všemi možnými nehodami, jež se mohou v rámci používání přihodit. V rámci tohoto testování tak inženýři musí simulovat prostředí každodenního života a snaží se pochopit možné scénáře použití a Pixely na ně řádně připravit. Zároveň musí zajistit takový způsob testování, který lze definovat a lze jej snadno opakovat, aby bylo možné následně analyzovat, co vedlo ke konkrétnímu závěru, jako je například uvolněný konektor či jiné hardwarové problémy.

V rámci každodenního používání jsou tak telefony například opakovaně pouštěny z relativně malé výšky, ale také mají k dispozici zařízení, které má za úkol s telefony různě třepat nebo je rozvibrovat. Stejně tak nechybí robotické rameno, jež má za úkol simulovat vytahování zařízení z kapsy a do kapsy batohu. Stejně tak nechybí testování zařízení simulující používání ve výškách okolo 4 až 5 km. K možnostem častějšího používání pak rozhodně patří běžnější scénáře, jako je používání telefonů v nestandardních teplotách, což je u Googlu konkrétně rozmezí minus 30 až plus 70 stupňů Celsia.

Jednou z nejdůležitějších zpětných vazeb, které poskytujeme návrhářskému týmu, je ta, která se týká takzvané konstrukční rezervy produktu,“ říká Ajay který vede tým Product Integrity Engineering. „Ptáme se například: ‚Kolik dalších pádů tento telefon vydrží? Pokud 90 % uživatelů upustí svůj telefon za rok určitý xkrát, jak můžeme sestrojit něco, co jich přežije ještě více?‘ A tato rozhodnutí jsou obzvlášť důležitá, jelikož se snažíme vyrábět telefony, které vydrží ještě déle.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze