Nejlepší smartphone pro selfies

Nejlepší smartphone pro selfies
Fotografie: Petr Vojtěch, mobilenet.cz
  • Nejlepší telefony pro selfies mívají kvalitní snímače s širokým záběrem
  • Občas dojde i na optickou stabilizaci obrazu
  • Do našeho výběru se dostaly mobily od Applu, Honoru, Viva a Samsungu

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.


Nejlepší smartphone pro selfies

„Selfíčka“ již dávno nejsou jen kratochvílí náctiletých, oblibě už se těší vesměs u uživatelů smartphonů všech věkových skupin. Uznejte sami, že vyfocení selfie již zkrátka nějak tak patří k dovolené, získání „důkazu“ o setkání s kamarádem po dlouhé době, rodinné oslavě nebo návštěvě zajímavého místa obecně. Kvalitní čelní kameru lze navíc ocenit i během videokonference. V našem výběru tak najdete nejlepší selfie fotomobily současnosti, kdy některé modely disponují kromě hlavního snímače s běžným ohniskem také ultraširokoúhlým objektivem.

Nejlepší selfies telefony

Apple iPhone 14 Pro

Do našeho výběru se dostal i zástupce Applu, a to z prostého důvodu. Výrobce v letošním roce na čelním fotoaparátu výrazně zapracoval a můžete se těšit na 12megapixelový fotoaparát se světelností f/1.9 a dokonce i optickou stabilizací. V praxi to znamená, že půjde selfies pořizovat i ve chvílích s horšími světelnými podmínkami.

Selfie snímky z iPhonu 14 Pro se navíc mohou pochlubit velmi slušným množstvím detailů, kterých si lze všimnout i u videozáznamu. Právě video je přitom silnou stránkou iPhonů obecně a platí to i pro selfie. Spolehnout se můžete na záznam maximálně ve 4K s 60 FPS.

Honor Magic4 Pro

Vášnivé pořizovače „selfíček“ by mohl zaujmout i top model Honoru, Magic4 Pro. Pyšní se stylovým designem a velkým AMOLED displejem, tudíž s ním své okolí hravě zaujmete. Pozornosti neunikne ani výrazný hlavní fotomodul. Nás však zajímá možnosti čelního focení. V podlouhlém průstřelu je připravena 12megapixelová ultraširokoúhlá kamerka se záběrem až 100°.

Snadno můžete přepínat šířku záběru pro váš aktuální scénář focení. Přes den se můžete těšit na velmi hezká a ostrá selfíčka s pěknými barvami i propracovaný portrétní režim, ani za zhoršených světelných podmínek ale nevypadají snímky vůbec špatně, přestože jsou měkčí a postrádají detaily. Pouze u videa se musíte smířit maximálně s Full HD rozlišením.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Stále ještě vlajková loď jihokorejského výrobce nabízí kromě působivé fotovýbavy na zadní straně také vysoce kvalitní 40megapixelovou selfie kamerku, která má ohniskovou vzdálenost 26 milimetrů a skládá čtyři pixely do jednoho. Uživatelé se přitom mohou spolehnout na snímky s líbivým barevným podáním, vysokou mírou detailů i bezproblémovým dynamickým rozsahem.

Za zmínku stojí rovněž přítomnost automatického ostření, takže jsou osoby v záběru pěkně ostré z menší i větší vzdálenosti. Skvěle funguje rovněž portrétní režim, který zvládne pěkně oddělit focenou osobu od pozadí s pěkným bokeh efektem. Samozřejmě nechybí ani možnost natáčet kvalitní video, a to až ve 4K s 60 FPS.

Vivo V23

Společnost Vivo se dlouhodobě soustředí na smartphony vybavené kvalitní čelní kamerkou. Například model Vivo V21 tak nabídl 44megapixelový senzor s automatickým ostřením i optickou stabilizací. Vivo V23 sice OIS nedisponuje, zato má však i sekundární ultraširokoúhlý objektiv, což se hodí pro skupinová selfies.

Majitelé tohoto smartphonu tak mají možnost si vyfotit skupinové selfies s několika osobami v záběru. Hlavní snímač pak nabídne 50Mpx rozlišení i automatické ostření, dokonce nechybí ani funkce ostření na oči či možnost natáčet ve 4K, díky čemuž se může jednat o ideální smartphone pro vlogování. V neposlední řadě je potřeba zmínit umně skryté duální LED přisvícení, jehož teplotu lze regulovat dle potřeb.

Samsung Galaxy Z Flip4

Opomenout na závěr nemůžeme ani trend posledních let v podobě telefonů s ohebným displejem, zejména pak véček. Vybíráme nejnovější a nejlépe vybavené v podobě Samsungu Galaxy Z Flip4. Hlavní výhoda tkví v tom, že telefon můžete otevřít do úhlu 90°, posadit a snadno nastavit na pořizování selfies. Můžete tak například udělat fotografii bez selfie tyče, telefon jednoduše kamkoliv umístíte.

Samotný fotoaparát je mezi špičkovými telefony spíše jen lehce nadprůměrný. Má dostatečně široký záběr a 10megapixelové rozlišení. Podporuje však režim HDR a spolehnout se můžete na kvalitní videa ve 4K rozlišení. K dokonalosti chybí optická stabilizace obrazu.


Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze