Nejlepší smartphone pro selfies

2
Nejlepší smartphone pro selfies
Fotografie: Petr Vojtěch, mobilenet.cz
  • Které telefony se dostaly do našeho výběru nejlepších selfie fotomobilů?
  • V seznamu najdeme zástupce od Samsungu, Googlu, Huawei i Viva

„Selfíčka“ již dávno nejsou jen kratochvílí náctiletých, z obliby už se těší vesměs u uživatelů smartphonů všech věkových skupin. Uznejte sami, že vyfocení selfie již zkrátka nějak tak patří k dovolené, získání „důkazu“ o setkání s kamarádem po dlouhé době, rodinné oslavě nebo návštěvě zajímavého místa obecně. Kvalitní čelní kameru lze navíc ocenit i během videokonference. V našem výběru tak najdete nejlepší selfie fotomobily současnosti, kdy některé modely disponují kromě hlavního snímače s běžným ohniskem také ultraširokoúhlým objektivem.


Google Pixel 6 Pro

Vlajková loď společnosti Google je bezpochyby jedním z nejlepších fotomobilů na trhu, který dokáže dělat divy díky kvalitní hardwarové výbavě a speciálním algoritmům, jež Google neustále vylepšuje. V případě Pixelu 6 Pro se lze spolehnout na 11,1Mpx senzor s 20mm ohniskem, což znamená, že nabídne nadprůměrně široký rozsah záběrů a je na uživateli, jestli bude fotit v tomto režimu (0,7× přiblížení), nebo zvolí klasický 1× „zoom“.

Důležité je, že snímky pořízené selfie kamerkou se mohou pochlubit skvělým dynamickým rozsahem, velkým množstvím detailů i schopností vykouzlit krásný bokeh efekt. Spolehnout se můžete rovněž na správně nastavenou expozici, tudíž nebude nic příliš tmavé nebo naopak přesvícené, či účinnou stabilizaci při natáčení videa v maximálním rozlišení 4K. Z další výbavy stojí za zmínku povedený čipset Google Tensor, originální design, zvýšená odolnost IP68 či kvalitní 120Hz zobrazovací panel.

Apple iPhone 13 Pro

Do našeho výběru se dostal i zástupce Applu, ačkoliv již několik let využívá stejný 12Mpx selfie senzor bez automatického ostření s 23mm ohniskem a clonou f/2.2. I přesto však vypadají selfie snímky k světu, neboť mohou nabídnout pěkné barevné podání, správně nastavenou expozici i dobře fungující dynamický rozsah.

Selfie snímky z iPhonu 13 Pro se navíc mohou pochlubit velmi slušným množstvím detailů, kterých si lze všimnout i u videozáznamu. Právě video je přitom silnou stránkou iPhonů obecně a platí to i pro selfie. Spolehnout se můžete na záznam maximálně ve 4K v 60 FPS.

Vivo V23

Společnost Vivo se dlouhodobě soustředí na smartphony vybavené kvalitní čelní kamerkou. Například model Vivo V21 tak nabídl 44Mpx senzor s automatickým ostřením i optickou stabilizací. Vivo V23 sice OIS nedisponuje, zato má však i sekundární ultraširokoúhlý objektiv.

Majitelé tohoto smartphonu tak mají možnost si vyfotit skupinové selfies s několika osobami v záběru. Hlavní snímač pak nabídne 50Mpx rozlišení i automatické ostření, dokonce nechybí ani funkce ostření na oči či možnost natáčet ve 4K, díky čemuž se může jednat o ideální smartphone pro vlogování. V neposlední řadě je potřeba zmínit umně skryté duální LED přisvícení, jehož teplotu lze regulovat dle potřeb.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Současná vlajková loď jihokorejského výrobce nabízí kromě působivé fotovýbavy na zadní straně také vysoce kvalitní 40Mpx selfie kamerku, která má ohniskovou vzdálenost 26 milimetrů a skládá čtyři pixely do jednoho. Uživatelé se přitom mohou spolehnout na snímky s líbivým barevným podáním, vysokou mírou detailů i bezproblémovým dynamickým rozsahem.

Za zmínku stojí rovněž přítomnost automatického ostření, takže jsou osoby v záběru pěkně ostré, ať už fotíte z menší, či větší vzdálenosti. Skvěle funguje rovněž portrétní režim, který zvládne pěkně oddělit focenou osobu od pozadí s pěkným bokeh efektem. Samozřejmě nechybí ani možnost natáčet kvalitní video, a to až ve 4K v 60 FPS.

Huawei P50 Pocket

Milovníky selfies, a to zejména dámské publikum, jistě zaujme stylové véčko Huawei P50 Pocket. Ve fotovýbavě totiž najdeme kromě hlavního snímače o rozlišení 40 megapixelů také 13Mpx ultraširokoúhlý objektiv o rozsahu 120 stupňů či tzv. Ultra Spectrum kamerku. Ta je opravdu unikátní, neboť se slouží ke kontrole ochrany obličeje proti škodlivému slunečnímu zařízení, respektive prozradí, kde je (či není) nanesen opalovací krém.

Hlavní fotoaparát se pak chlubí světelností f/1.8 a podle výrobce dokonce hned fázovým i laserovým ostřením, které by mělo zajistit správně zaostřené snímky, což se telefonu opravdu daří. Pořízené fotky přitom vypadají dobře snad za všech světelných podmínek – nabídnou vysokou úroveň detailů, správně nastavenou expozici i kontrast, dobře fungující HDR a v neposlední řadě ani dvojnásobné digitální přiblížení kvalitou nezklame. Co se barevného podání týče, můžete se těšit spíše na realisticky vykreslené odstíny a vcelku povedeně sladěné barvy u hlavního i ultraširokoúhlého snímače. Ten mimochodem disponuje i automatickým ostřením, není tak problém jej využít také jako makro.

Související články
Diskuze ke článku
Jorton Mortinovic
Jorton Mortinovic
Rád si počtu tyto články nej telefon od - do, nej telefon na focení, atd.... Já osobně bych bral článek ve stylu nej telefony, které nejlíp hrají, ale z reproduktorů ne do sluchátek, ale i to může být nej do sluchátek.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze