Technologii rozpoznávání obličejů Face ID Apple implementoval již v roce 2017 u příležitosti představení (tehdy revolučního) iPhonu X. Časy se však mění a i přestože se za běžných okolností jedná o rychlý a pohodlný způsob autentizace uživatele, v době koronavirové, kdy je vyžadováno nosit roušky, mají velkou výhodu majitelé starších iPhonů s Touch ID.
New setting screen to enable Apple Watch authentication for Face ID in iOS 14.5 beta. Requires watchOS 7.4.
— Federico Viticci (@viticci) February 1, 2021
"Your Apple Watch must be nearby, on your wrist, unlocked, and protected by a passcode." pic.twitter.com/cCfSZBR8lG
Právě na problém, respektive diskomfort spojený s nutností zadávat číselný kód, když Face ID nedokáže uživatele s rouškou rozpoznat, reaguje nejnovější beta iOS 14.5. Ta představuje funkci, pomocí níž lze (oficiálně a bez nějakých fíglů) rozpoznat i obličej uživatele s nasazenou rouškou. Pouze však za předpokladu, že disponuje také chytrými hodinkami Apple Watch s operačním systémem watchOS 7.4, jak uvádí appleinsider.com.
Hodinky se musí nacházet nejen v blízkosti telefonu, ale také musí být nasazeny na zápěstí a být odemknuté. Pokud uživatel nemá roušku na obličeji, telefon přítomnost hodinek k úspěšnému odemčení pomocí Face ID pochopitelně nevyžaduje.
Další novinkou je pak podpora bezdrátového ovladače nových konzolí Xbox a revolučního ovladače DualSense k PlayStationu 5, na který jsme se podrobněji zaměřili v našich dojmech z používání. Rovněž byla přidána podpora AirPlay 2 pro Apple Fitness+ nebo možnost duálního 5G připojení. Velký důraz byl kladen také na transparentní zacházení aplikací s údaji uživatele a jejich využíváním.