Vlajková řada Huawei P50 má oslnit špičkovým 1" fotoaparátem od Sony

3× aktualizováno
Vlajková řada Huawei P50 má oslnit špičkovým 1" fotoaparátem od Sony
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Huawei by měl představit tři modely řady P50
  • Vrcholné verze budou mít přídomky Pro a Pro+
  • Premiéra by měla proběhnout koncem března

Aktualizováno 26. 2. 2021

Řada Huawei P50 by dle informací od @RODENT950 měla opět šokovat špičkovou kvalitou fotoaparátů. Ve všech třech variantách se jakožto hlavní fotoaparát má objevit velký a v mobilních telefonech dosud nevídaný 1" snímač Sony IMX800. Dle dostupných informací bychom se měli dočkat modelů P50 Pro+, P50 Pro a P50. První jmenovaný nabídne kromě zmíněného snímače Sony IMX800 ještě periskop, teleobjektiv, ultarširokoúhlý objektiv a ToF snímač. Verze P50 Pro přijde o teleobjektiv a ToF senzor, ale zachová si periskop. Základní Huawei P50 má pak nabízet osvědčenou sestavu hlavní snímač Sony IMX800, ultarširokoúhlý objektiv a klasický teleobjektiv.

Aktualizováno 16. 2. 2021

Uživatel @RODENT950 informoval o chystané řadě Huawei P50. V první řadě výrobce údajně plánuje pozměnit názvy a přídomky. Očekávají se modely Huawei P50, který má nahradit Huawei P40 Lite, dále Huawei P50 Pro, který bude nástupcem Huawei P40, a nakonec Huawei P50 Pro+, který se stane následníkem Huawei P40 Pro. První jmenovaný má nabídnout procesor Kirin 9000E, zatímco vrcholné verze Pro a Pro+ budou osazeny Kirinem 9000. Více informací prozatím není známo, ale spekuluje se, že premiéra proběhne již koncem března.

Aktualizováno 25. 11. 2020

Server mydrivers.com před malou chvílí zveřejnil první render možné podoby chystaného modelu Huawei P50 Pro. Čelní strana je dosti podobná současnému Huawei P40 Pro, mnohem zajímavější jsou však záda. Zde najdeme kruhový modul fotoaparátu netradičně umístěný nikoliv uprostřed, nýbrž u levého boku. Dodejme rovněž, že tento render vychází z patentových nákresů zaregistrovaných společností Huawei, finální podoba se tedy ještě může změnit. Do komentářů nám můžete napsat, jak se vám tento design líbí.

Huawei P50 Pro

Původní informace z 24. 11. 2020

Americké sankce Huawei zkomplikovaly život hned na několika frontách. Pro mimočínské uživatele může být problematická absence Google služeb a omezení se vztahují také na dodávky důležitých komponent. Podle korejského serveru The Elec se však i přesto můžeme spolehnout na to, že dorazí nová řada „P“, a to již v první polovině příštího roku. Zobrazovací panely pro telefony Huawei P50 by měli koneckonců dodávat korejští výrobci LG a Samsung. Co dalšího o řady P50 v tuto chvíli víme? Bohužel ne mnoho.

Telefon by měl pohánět procesor Kirin 9000, který se objevil také v nedávno recenzovaném modelu Mate 40 Pro. Téměř s jistotou se pak můžeme těšit na špičkové fotoaparáty, přičemž řada „P“ je tradičně známá teleobjektivy. Již Huawei P40 Pro+ nás oslnil desetinásobným teleobjektivem, vytáhne se snad řada P50 ještě s něčím lepším?