Huawei Mate 40 Pro
recenze

Huawei Mate 40 Pro

Talentovaný outsider
8

Huawei Mate 40 Pro je po technické stránce skvěle vybaveným telefonem, stačí to však (s přihlédnutím k nemalé ceně) k zaručení úspěchu na trhu? Na nelehkou otázku odpovím v této recenzi.

Huawei se řadí k jedněm z největších inovátorů ve světě mobilních telefonů. Jako první představil reverzní bezdrátové nabíjení nebo třeba reproduktor ukrytý v USB-C konektoru. Obě zmíněné vlastnosti navíc u Huawei Mate 20 Pro. O to více mě zajímalo, jak se povedl nejnovější přírůstek do řady Mate s označením Huawei Mate 40 Pro.

Huawei Mate 40 Pro – videorecenze

Technické parametry Huawei Mate 40 Pro

Kompletní specifikace
Konstrukce162,9 × 75,5 × 9,1 mm, 212 g, konstrukce: klasická, odolnost: IP68
DisplejAMOLED, 6,67" (2 772 × 1 344 px)
Fotoaparát50 Mpx, LED dioda, autofocus, video: 3 840 × 2 160 px, 60 FPS
ChipsetHuawei Kirin 9000, CPU: 1×3,13 GHz + 3×2,54 GHz + 4×2,05 GHz, GPU: ano
PaměťRAM: 8 GB, vnitřní paměť: 256 GB, paměťové karty: nanoSD
Datové funkceHSPA: ano, LTE: 2 000 / 300 Mb/s, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth: 5.0, NFC: ano
Operační systémAndroid 10
Akumulátor4 400 mAh, bezdrátové nabíjení: ano
Dostupnostlistopad 2020, 33 999 Kč

Obsah balení: šetříme přírodu (?)

Jak se Huawei v posledních dnech nechal slyšel, z environmentálních důvodů do krabičky nepřibalí pouzdro. Samozřejmě je diskutabilní, jak moc se tento krok podepíše na zdraví naší planety, na rozdíl od Applu se však stále můžeme spolehnout na 66W adaptér, kabel USB-A/USB-C i drátová sluchátka.

Huawei Mate 40 Pro
Líbilo se nám
  • nechybí adaptér, kabel či sluchátka
Nelíbilo se nám
  • tentokrát bez pouzdra

Konstrukční zpracování: vymyká se normám

Huawei Mate 40 Pro je díky stylové zadní straně snadno rozpoznatelný už na první pohled. Sídlí zde totiž kruhový modul fotoaparátu, v jehož středu je logo společnosti Leica, která se na vývoji fotoaparátů rovněž podílela. Kruhový modul byl údajně inspirován obrázkem černé díry. Kromě originality má ještě jednu podstatnou výhodu – zařízení se totiž na rovném povrchu nehoupe.

Záda mají stříbrnou povrchovou úpravu, která však hází odlesky všech barev dle úhlu dopadajícího světla. Díky tomu vypadá telefon opravdu velmi pěkně a pochválit také musím, že otisky na zádech nejsou příliš vidět.

Kruhový modul fotoaparátu se opravdu povedl.

Novinkou je kolébka hlasitosti na pravém boku, která u Mate 30 Pro chyběla a nahradil ji virtuální posuvník, který šlo vyvolat poklepáním na displej. Současné řešení je rozhodně praktičtější, neboť můžete korigovat hlasitost například i ve chvíli, kdy máte telefon v kapse. Vypínací tlačítko má pro řadu Mate typickou červenou barvu a nepřekvapí ani slot pro dvojici nanoSIM karet, případně kombinaci jedné nanoSIM a jedné proprietární karty od Huawei.

USB-C je tradičně na spodní straně, nahoře pak infraport, díky kterému můžete ovládat například televizor nebo klimatizaci. Samozřejmostí je také certifikace IP68, která značí zvýšenou odolnost proti prachu i vodě. Design se podle mého názoru skutečně povedl, kromě kruhového modulu totiž zaujmou také extrémně tenké boční rámečky, které „vytlačil“ zaoblený displej, o němž se rozepíši v příští kapitole.

Líbilo se nám
  • originální design
  • zvýšená odolnost
  • kvalitní zpracování
Diskuze ke článku
Mara Studna
Mara Studna
Naposledy upraveno: 1. 11. 19:51
Pěkná a přehledná recenze a co mne dost překvapilo,bylo hodnocení,kde kvalita nočních snímků hodnocena jako nadprůměrná,což dle mého zcela odpovídá.Bohužel bez služeb Googlu jest tento bez využití-tedy jak pro koho.
X zeit
X zeit
Dobrý den, chci se zeptat, je na hlavním fotomodulu opravdu optická stabilizace?
V jiných zdrojích OIS u hlavního fotomodulu neuvádějí, uměli byste to prosím nějak ověřit?

Děkuji

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze