Baterie pro Galaxy Fold 2 prošly zkouškami

Baterie pro Galaxy Fold 2 prošly zkouškami
2
  • Opět bude mít dvě baterie
  • Jedna z nich je výrazně menší než současná
  • Podporuje to úvahy o véčkovém telefonu namísto tabletu

Aktualizováno 3. 12. 2019

Spekulace o nástupci ohebného telefonu od Samsungu všem tak trochu zamotaly hlavu. Model s označením W20 totiž není plnohodnotný nástupce, ale vylepšený model. Všechny předchozí indicie je tak potřeba smést ze stolu a začít hledat nové stopy.

Jednou z nich je i bezpečnostní zkouška baterií, kterou vyžaduje jihokorejská legislativa a o které informoval safetykorea.kr. I když z certifikace nevyplývají žádné konkrétní hodnoty, lze si povšimnout, že jedna z baterií označená jako EB-BF701ABY má výrazně menší rozměry než v případě současného Foldu. Její kapacita se tak odhaduje na 900 mAh, zatímco větší baterie je té současné velice podobná, takže by mohla mít opět něco přes 2 000 mAh.

Jedna z baterií je výrazně menší.

Toto zmenšení baterií tak napovídá faktu, že se Galaxy Fold 2 bude mít konstrukci podobnou spíše véčkovému telefonu než skládacímu tabletu, podobně jako nedávno představená Motorola.

Původní obsah z 17. 11. 2019

Už delší dobu se spekuluje o tom, že ohebný Samsung Galaxy Fold bude mít svého následovníka. Nyní se ze světa spekulací přesouváme víceméně k jistotě, protože na stránkách afrického Samsungu se objevila sekce nápovědy pro model označený jako SM-F700F. Soudě dle logiky označování by mělo jít o další smartphone s ohebným displejem, i když o názvu není zatím definitivně rozhodnuto. Prozatím je známý pouze pod kódovým označením „Bloom“.

Po úspěchu ohebné Motoroly Razr je rovněž pravděpodobné, že se i Samsung vydá touto cestou a jeho nejnovější model by mohl připomínat telefon polozapomenuté véčkové konstrukce. Jaká bude skutečnost bychom se měli dozvědět nedlouho po představení Galaxy S11.

Samsung Galaxy Fold 2
Jeden z konceptů Galaxy Fold 2.