Samsung již testuje nový modul hlavního fotoaparátu pro Galaxy S11

Samsung již testuje nový modul hlavního fotoaparátu pro Galaxy S11
  • Telefony řady Galaxy S11 by měly být představeny v první čtvrtině roku 2020 s operačním systémem Android 10
  • Nasazen bude možná speciální spektrometr
  • Hlavní fotoaparát by se měl dočkat podstatného vylepšení
  • Očekává se variabilní clona a větší čip

Aktualizováno 7. 10. 2019

Nejnovější zprávy z korejských zdrojů přinášejí informace, že společnost MecaTech System již pro Samsung připravila první moduly periskopovéo hlavního fotoaparátu. Ty mají dorazit na první testy před tím, než je Samsung začne nasazovat do prvních prototypů. Nový typ fotoaparátu využívá zcela jiné sestavení fotoaparátu, díky čemuž nezabírá uvnitř zařízení tolik místa.

Samsung Galaxy S11
Modul hlavního fotoaparátu, který by se mohl objevit v Galaxy S11

Aktualizováno 1. 10. 2019

S čím vším překvapí následující generace Samsugu Galaxy s označením S11? Některé věci už jsou jisté, například každoroční vylepšování fotoaparátu a jeho kvalit. Jiné spekulace, jako například ty založené na základě patentu na letsgodigital.org, ukazují, že na nás mohou číhat pořádná překvapení – spektrometr. Jeho využití by nejspíše spočívalo v analýze skenovaných potravin. Mohli byste se tak dozvědět, kolik cukru obsahuje to které ovoce, jak moc je maso tučné, nebo jak moc alkoholu obsahuje daný nápoj.

Další spekulace mluví dokonce o sledování kvality pleti, jestli například nepotřebuje více hydratace nebo jinou péči. A samozřejmě se nelze ubránit ani představě, že si tak kupující drog budou moci sami otestovat kvalitu zboží. Není to zase až takové sc-fi – jak připomíná phonearena.com, telefon se spektrometrem už se objevil v roce 2017 a prohlédnout si ho můžete na videu výše.

Aktualizováno 27. 9. 2019

Nejnovější spekulace naznačují, že Samsung nasadí vylepšený teleobjektiv, který bude umožňovat pětinásobný bezztrátový zoom, přičemž nepůjde o nijak obrovský modul. Tloušťka telefonu by se tudíž nijak výrazně měnit neměla. Občas internetem rezonují také informace o tom, že se v řadě Galaxy S11 objeví 108megapixelový hlavní snímač, avšak ten má být určen spíše telefonům vyšší střední třídy.

Aktualizováno 28. 8. 2019

Po necelém měsíci se rýsují další informace o fotoaparátech. Samsung by totiž dle Ice Universe po letech měl přinést významnou fotografickou revoluci do segmentu mobilních telefonů. A nepůjde jen o vyšší rozlišení, byť i to se očekává. Nasazen má být například mnohem větší čip, což prospěje výsledné kvalitě fotografií. Jihokorejský výrobce má využít i více různých senzorů ToF a dočkat bychom se měli i pokročilejších možností teleobjektivu. Na mysli máme samozřejmě větší přiblížení.

Podstatné inovace se však dle spekulací mají promítnout především do clonového čísla. Již po dva roky Samsung nabízí proměnnou clonu s hodnotami f/1.5 a f/2.4. Existuje možnost, že Samsung přidá ještě třetí hodnotu do party, kterou by buď zvolila automatika, nebo ji nastavil samotný uživatel.

Dost možná však nezůstane jen u prostého přidání třetího clonového čísla. Spekuluje se, že by Samsung mohl nasadit něco, čemu se říká čočka s kapalinovou clonou. Na takových pracuje společnost Varioptics ve spolupráci s Corningem, který produkuje ochranná skla pro mobilní telefony a se kterým úzce spolupracuje Samsung. Kapalinové clony by mohly variabilně měnit své zakřivení a nabízet v telefonech doposud nevídané možnosti.

Původní informace ze 30. 7. 2019

Do představení nových Samsungů Galaxy Note10 zbývá pouze pár dní, ale jak se zdá, ve světě odhalení, spekulací a „úniků“ není nikdy dost brzy na to odhalit několik střípků informací o připravované řadě Galaxy S11. Původcem dnešního úniku je Ice universe.

 

Samsungy Galaxy S11 by se měly podívat na trh nejdříve za 6 měsíců, tedy v prvním čtvrtletí roku 2020, což by odkazovalo na možné odhalení v únoru, podobně jako tomu bylo u Galaxy S10. Ice universe zmínil několik zajímavých informací. Mnoho uživatelů bude jistě zajímat, že i řada S11 si zachová průstřel v displeji, což značí, že se implementace kamer přímo pod zobrazovací panel s příchodem smartphonů Galaxy S11 zatím nedočkáme. Obdobně jako u Galaxy Note10 by však tentokrát měl být selfie senzor vycentrován doprostřed a měl by být dokonce ještě menší než ten, který bude k vidění u Note10 a tedy i stávající Galaxy S10.


Novinky se budou rovněž chlubit kódovým označením „Picasso“, což asi nikoho příliš nepřekvapí, vezmeme-li v úvahu, že Galaxy Note10 si nese další umělecké označení „Da Vinci“. Z tweetu jsme se rovněž mohli dozvědět, že fotoaparát by se měl dočkat podstatného vylepšení, ačkoliv zatím není jasné jakého. Dodejme ještě, že řada Galaxy S11 dorazí již s operačním systémem Android Q, který bude opatřen nadstavbou One UI druhé generace.

Diskuze ke článku
Emma
Emma
Zvu vás do soukromého českého sexuálního klubu - http://lady4.fun
Toto je nejlepší místo k nalezení sexuálního partnera!
Čekám na tebe :)
Absolut NoFak
Podle mých informací to bude lagovat, vypalovat a kdo ví co ještě. Ale doufám, že tentokrát těch 100x aktualizováno dáte. Věřím vám. Máte na to.
Pesedm
Absolut NoFak: 100% souhlas a možná i lehce zahoří :)
Karel
NoFak a Pesedm vy jste dobrá dvojka Debilu a ještě se tím chlubite chudáci.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze