Pokud se vaše dětství nebo dospívání odehrálo někdy během posledních třiceti let, pak jste určitě měli spory s rodiči o tom, kolik času můžete trávit před tou či onou obrazovkou. Ať už jde o televizi, počítačové hry nebo sociální sítě, vždy je snadné je vinit ze špatného vlivu na chování nebo se prostě jen obávat o fyzický stav kvůli dlouhému sezení u displejů. V Číně tento problém neřeší jen rodiče a jejich potomci, ale rovnou tamní vláda. Jako první přišlo na řadu omezení, které zabraňuje dětem, aby ponocovaly. Obcházení tohoto nařízení si dokonce vynutilo pro Evropu poměrně kontroverzní ověřování totožnosti hráče pomocí skenování obličeje.
Nyní přišly na řadu sociální sítě, respektive tamní TikTok, protože se k Facebooku a dalším „západním“ sítím v Číně běžným způsobem nedostanete. Děti nově smějí trávit sledováním videí pouze 40 minut denně. Firma ByteDance, která síť v Číně provozuje pod názvem Douyin, okamžitě zavedla „mód pro mladé“, který u uživatelů mladších 14 let hlídá nejenom tento limit, ale také aby sem nechodili mezi desátou večerní a šestou ranní. Rovněž bude upraven obsah, mladí tak uvidí více „zajímavého a vzdělávacího obsahu“.
Totožnost uživatele se bude hlídat podle systému spravovaného vládou, který byl spuštěn v loňském roce a který pro registraci vyžaduje úředně vydané doklady. A protože všichni vědí, jak jsou děti vynalézavé, když přijde na obcházení pravidel, ByteDance vyhlašuje program odměn. Kdokoli nalezne v tomto systému zneužitelnou chybu, bude odměněn 2 tisíci juany (asi 7 tisíc korun).