Tato změna byla v plánu již delší dobu, jelikož BlackBerrry na svých zařízeních prodělávalo už delší dobu. Vývoj budoucích zařízení byl nedávno přenechán Foxconnu a TCL, tedy majitelům značky Alcatel, kteří je vyrábí pod označením DTEK. Společnost se nyní bude, dle slov Johna Chena, soustředit především na vývoj aplikací a zajištění softwarové bezpečnosti.
TIP! BlackBerry Argon DTEK60 uniká na dalším snímku (aktualizováno)
BlackBerry oznámilo příjem 334 milionů dolarů za toto čtvrtletí, což je pokles o 47 % oproti loňskému roku a hodně daleko od miliardových čísel z čtvrtletí před třemi lety. BlackBerry tedy ztrácelo již po dlouhý čas a nyní jsme se dočkali posledního hřebíčku do rakve. Společnost však tvrdí, že přechod na softwarovou společnost, tvořící bezpečnostní řešení na Android pro ostatní výrobce, se jeví jako úspěšný a zvýšení příjmů tak naplní cíle stanovené koncem tohoto fiskálního roku.
Náklady potřebné k přeznačkování telefonů vyrobených TCL se softwarem od BlackBerry jsou minimální a společnost se chystá vydat i speciální softwarový balíček pro Android zaměřený na bezpečnost. Ten by měl být dostupný pro všechny uživatele s Androidem Lollipop a výše. Podle toho, co jsme zatím mohli vidět z rodiny telefonů DTEK, se tak pravděpodobně v blízké budoucnosti nesetkáme s drahým přístrojem, jakým byl Priv. V tomto odvětví zatím BlackBerry zkrátka výdělek nevidí.
Doporučujeme: Recenze BlackBerry DTEK50 – Ceníte si soukromí?
Uvidíme, kam povedou další kroky společnosti v nadcházejících měsících, a to především s očekávaným příchodem telefonu DTEK60, který by měl být oznámen někdy v polovině října. Nám však patrně nezbývá, než se smutně rozloučit s telefony tvořenými přímo v kanadském BlackBerry a doufat, že se snad třeba někdy v budoucnu dočkáme jejich návratu.
Zdroje: ca.blackberry.com, androidcentral.com