mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Apple akademie: návod, jak přejít z Androidu na nový iPhone

autor:
, vydáno:

Dnešní díl Apple akademie je určen primárně těm, kteří na zařízení od Applu přecházejí z Androidu a na svůj nový iPhone či iPad by chtěli dostat svá důležitá data. Přenos dat ze zařízení s Androidem na to s iOS je v dnešní době naštěstí velice jednoduchý. Postačí jediná aplikace a připojení k Wi-Fi, díky kterému bude možné obě zařízení spárovat.

iOS a Android vždy představovaly dva rozdílné světy a nebývalo až tak jednoduché mezi nimi přecházet. To se ovšem postupem času změnilo a nyní stačí k přechodu z Androidu na nový iPhone či iPad jediná aplikace od Applu, kterou si stáhnete na svůj telefon s Androidem, jenž opouštíte. Aplikace se jmenuje „Move to iOS“. My si nyní ukážeme co všechno lze s její pomocí na iOS zařízení přesunout a jak to udělat.

Move from Android to iOS

Softwarové a hardwarové požadavky

Abyste se mohli do přesouvání pustit, budete potřebovat následující.

  • iPhone 5 či novější (popřípadě iPad 4. generace, iPad mini 2. generace či iPod touch 6. generace a novější)
  • iOS 9 a novější
  • Android 4.0 a novější
  • Nejnovější verzi Chromu pro Android (jinak není zaručeno, že budou na iOS přeneseny vaše internetové záložky)

Příprava na přenos

Pokud vaše nové iOS zařízení i to, ze kterého na něj přecházíte, odpovídá výše popsaným požadavkům, můžete se pustit do přenosu. Nejdříve je ovšem potřeba udělat pár věcí.

  • Ověřte, že je na vašem Androidu zapnutá a funkční Wi-Fi
  • Obě zařízení následně zapojte do zásuvky
  • Ujistěte se, že má vámi přenášený obsah (včetně toho na SD kartě) menší objem, než je kapacita paměti vašeho nového iOS zařízení

Přenos

Move from Android
Když poprvé nastavujete své nové iOS zařízení, proklikejte se až na obrazovku s názvem „Aplikace a data“ (Apps & Data). Zde máte na výběr, zda chcete obnovit data ze zálohy (skrze iCloud, či skrze iTunes), nebo nastavit zařízení jako nové. Poslední volbou je pak právě ta, která nás zajímá – přesunout data z Androidu (Move data from Android).

Na tuto obrazovku se bohužel nedostanete jinak, než při nastavování telefonu, který je v továrním nastavení. Pokud jste již svůj iPhone či iPad zprovoznili a chcete na něj data tímto způsobem nahrát, budete ho muset do továrního nastavení opět uvést. K tomu postačí navštívit Nastavení –> Obecné –> Obnovit a klepnout na volbu Smazat data a nastavení. Zařízení se po zadání hesla smaže, vypne a po zapnutí vám nabídne i právě obrazovku „Aplikace a data“ s námi hledanou volbou pro přesun dat z Androidu.

Move to iOS Google Play Store
Na Androidu stáhněte z Google Play Storu již zmíněnou aplikaci Move to iOS. Poté ji otevřete, a na obou zařízeních klepněte na Pokračovat (Continue). K tomu, aby byla zařízení spárována skrze Wi-Fi, už nyní postačí na Androidu zadat 12místný číselný kód, který se zobrazí na zařízení s iOS. V dalším kroku je tedy již potřeba jen vybrat, jaký obsah chcete na iOS přenést. Na výběr jsou: Google účet, záložky, zprávy, kontakty a „Camera Roll“, tedy vaše fotografie a videa. Zašktrtejte si tedy na Androidu položky dle svých preferencí a klepněte na Další (Next).

Moving to iOS
Poté již jen vyčkejte, až přenos proběhne, což může v závislosti na objemu dat trvat i pár hodin. Jakmile je přenos dokončen, iOS zařízení vás vyzve, abyste pokračovali v nastavování, což již zabere jen chvilku. Jakmile je proces dokončen, ve svém iPhonu či iPadu naleznete následující obsah z Androidu: kontakty, zprávy, fotografie i videa, internetové záložky, mailové účty a kalendáře. V App Storu se vám navíc sami nabídnou k instalaci bezplatné aplikace, které jste na Androidu používali, a ty placené se vám v tomto obchodě s aplikacemi zobrazí v Seznamu přání. Tato fáze přenosu však není stoprocentně spolehlivá a ne úplně všechny aplikace mají svoji verzi pro Android i iOS.

Závěrem: přechod na iOS je hračka

Přechod na iOS není v současné době příliš bolestný ani pro dlouholeté uživatele Androidu, kteří jsou stoprocentně vázaní na služby Googlu. Jak jsme si již ukázali, důležitá data jdou na iPhone či iPad přetáhnout velice jednoduše a za pomoci jediné aplikace. Dobrou zprávou navíc je, že i na iOS zařízení je možné dále využívat prakticky všechny služby Googlu a přechod na služby Applu vlastně ani není nezbytně nutný.

V App Storu naleznete valnou většinu aplikací Googlu, na které jste zvyklí. Bez problémů můžete dále využívat Gmail (či Inbox), Google Disk, Google Calendar, Google Maps, Google Photos, Zprávy Google a další. Služby Googlu navíc budete moci využívat dokonce i skrze systémové aplikace Applu. Vždy bude stačit navštívit Nastavení a u konkrétní služby (Kontakty, Kalendář, Poznámky či Připomínky) přidat účet Google.

iOS Google účty

Tagy článku: ,

Související články

Apple Music v iOS 10 projde velkými změnami. Bude přehlednější | vydáno
11
Nejnovější systém iOS 10 již běží na 76 % mobilních zařízení Applu | vydáno
4
iOS 10 je dle analýzy nejstabilnějším mobilním operačním systémem | vydáno
24

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Toto je miestny TROLL, že hňupe :-) basketak
To máš pravdu, vidím rudě. Ale ve chvíli, kdy tu píšeš ty svoje bezvýznamný kecy, které nemají opodstatnění. V čele se vším, co se pojí s Applem. O tvém neustálém označování lidí za hloupé, nemluvě. GooFy
Ten podíl byl ios zařízení. Takže nemíchám nic.
Protože si myslím ze iPad je snad nejlepší zařízení co jsem držel v ruce ze mě nedělá ovci. Mám plno zařízení s vícero OS a teď nemyslím jen laptopy s Windows ale například i handeldy od Sony a Nintenda. Prošlo mi toho pod rukama opravdu dost. Petr
To ale mícháš počítače na macOS s telefony a tablety na iOS. Dvě naprosto neslučitelné věci...Znovu se ptám tedy na iOS... Blue Sun
Možná ubohé, leč pravdivé. Podívej se na své příspěvky, jak píšeš... to bohatě stačí. Blue Sun
Ach, tak znova... A nebo radši ne, to nemá smysl. Ty nečteš, jen rudě vidíš a s tím se prostě bojovat nedá. Blue Sun
To, že se místo 100 Lumií prodá 120 kusů za rok není žádný rekord.
V podstatě vše. Spolehlivost, vydrž baterky, bezpečnost, možnost správy na dálku atd. Je to pracovní nástroj. Ne nadarmo v TOP 200 firmách Světa má Apple 95% podíl. Na práci je to nejlepší.
Já nevím co děláte špatně nejsem jasnovidec, já dělám vše dobre ale tablet je tragicky. Doma mám Windows 10 ještě na dvou laptopech a tam běhají bez problému. Petr

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 45 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

5Samsung Galaxy S8 se blíží. Přinášíme souhrn všeho, co známe
vydáno |
Martin Fajmon
| článek
Oficiální představení Samsungu Galaxy S8 je již na spadnutí. Jihokorejský výrobce novinky představí na samostatné akci 29. března. Těšit se můžeme na velké zakřivené displeje, tenké rámečky, nekompromisní výbavu, upravené prostředí, skener oční duhovky, moderní konektor USB-C a mnoho dalšího, což si detailně zrekapitulujeme.