Aplikace Záchranka mění vzhled a spojuje své síly s Horskou službou ČR

3
Aplikace Záchranka mění vzhled a spojuje své síly s Horskou službou ČR
  • Záchranka se spojuje s Horskou službou ČR a přidává do aplikaci funkci, která pošle váš nouzový signál přímo HS, pokud jste na horách
  • Změnil se také vzhled, který má být přehlednější a přidalo se pár funkcí navíc jako možnost komunikovat bez audia
  • Aplikaci Záchranka používá již přes půl milionu uživatelů a je ke stažení pro Android, iOS i Windows zcela zdarma

Člověk nikdy neví, co ho může na cestách potkat, a proto se často doporučuje mít pro ty nejhorší případy v telefonu vždy staženou nějakou aplikaci pro první pomoc. Dalším krokem může být dokonce i oficiální aplikace Záchranka, která včera spojila své síly také s Horskou službou ČR. Nyní při stisknutí nouzového tlačítka v případě, že se člověk nachází na horách, dojde k odeslání nouzové zprávy s přesnou GPS polohou, stavem baterie a zdravotními informacemi, kontakty na osoby blízké a dalšími údaji jak na ZZS příslušného kraje, tak všem členům HS v dané oblasti.

Vývojáři si také vzali k srdci připomínky uživatelů a mění vzhled aplikace, aby byl přehlednější než doposud. Také se otevírá všem uživatelům možnost v případě, že jim jejich stav nedovolí mluvit, zmáčknout speciální tlačítko „nemohu mluvit“, čímž začnou komunikovat se záchranáři pomocí ikon. Tato funkce přišla již loni pro neslyšící uživatele, ale nyní se zpřístupňuje všem.

Záchranka

Poslední novinkou je zadání adresy trvalého bydliště do informací o uživateli aplikace včetně čísla bytu či poschodí, ve kterém žije. Díky tomu nemusejí záchranáři uživatele volajícího o pomoc, který operátorce řekne, že je doma, zdlouhavě hledat. Zajímavostí je, že si tuto nutnost vyplňování údajů vyžádali především sami záchranáři, jelikož prý GPS často nedokázala v budově přesně určit, kde se raněný nachází.

Aktualizace Záchranka se šíří od pondělí 22. 1. mezi všechny uživatele aplikace na Androidu, iOS i Windows, kterých je dohromady již více jak půl milionu.

Stáhnout Záchranka

Google Play (zdarma) App Store (zdarma) Microsoft Store (zdarma)

Diskuze ke článku
hmmm
Skôr by sa mala spojiť s horskou záchrannou službou na Slovenku. Aspoň by ste sa vy Češkovia lepšie hľadali. :)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze