mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Závažná chyba ve WhatsAppu: hackeři mohli mít přístup k fotografiím

autor:
, vydáno:

Všichni uživatelé messengeru WhatsApp byly až donedávna ve velkém ohrožení ze strany hackerů, kteří by se chtěli zmocnit například jejich fotografií. Na bezpečností riziko však již zástupci společnosti stihli zareagovat.

WhatsApp Messenger

Bezpečnostní díra, kterou odhalil server CheckPoint.com, se týkala v současnosti velmi populárního messengeru WhatsApp, a to všech uživatelů, kteří využívají webovou verzi této aplikace. Poměrně snadno mohl útočník získat kontrolu nad vaším účtem. Stačilo, abyste přijali obrázek, který byl doprovázen škodlivým kódem. Po otevření obrázku získal útočník přístup k vaší historii v konverzacích, případně i ke všem sdíleným fotografiím. Poškozený uživatel si navíc dále ničeho nemohl všimnout. Celý proces mohl útočník dále aplikovat i na veškeré kontakty poškozeného, kvůli čemuž hrozilo zneužití opravdu velkého množství uživatelů. Celý proces je názorně prezentován na níže přiloženém videu.

TIP! WhatsApp umožní aktivovat dvoufázové ověření vašeho účtu

Zástupci WhatsAppu na odhalení chyby reagovali poměrně rychle a aktuálně již napadnutí uživatelů tímto způsobem nehrozí. Jako problémové se ukázalo samotné šifrování zpráv, kterým se WhatsApp chlubí. Zprávy totiž byly šifrovány ještě před odesláním a WhatsApp neměl možnost kontrolovat, zda se ve zprávě nenachází i skrytý škodlivý kód. Došlo tak ke změně, kdy kontrola probíhá ještě před samotným šifrovacím procesem. Původně se obdobná chyba měla týkat také messengeru Telegram, opět pouze ve webovém rozhraní, avšak ukázalo se, že šlo ze strany CheckPoint.com o chybné tvrzení, vůči kterému se zástupci Telegramu ohradili.

Stáhnout WhatsApp Messenger

Google Play (zdarma)App Store (zdarma)Windows Phone (zdarma)BlackBerry World (zdarma)

Zdroje: blog.checkpoint.com, telegra.ph

Tagy článku: ,

Související články

WhatsApp umožní hledat a posílat animace ve formátu GIF | vydáno
4
WhatsApp protáhl podporu pro OS BlackBerry o půl roku | vydáno
20
WhatsApp konečně zpřístupní videohovory pro všechny | vydáno
17

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Vůbec na ty zdejší trotly nereagujte. Je to ztráta času. Každý je tady chytrý jak rádio a ve skutečnosti o tom nikdo nic neví. V 90% tihle týpci akorát plení diskuse, přitom pomalu nikdo nepřečte ani celý článek. Skylark
Možná jsi špatně četl článek - píše se v něm, že tímhle způsobem mohl útočník poslat zprávu i dalším lidem z adresáře obětí. Tzn. že by Ti nakažený obrázek mohl poslat kdokoliv z tvých kontaktů. Vojtěch Dalekorej
Ano, bylo to hrozně nebezpečné, protože všichni běžně komunikujeme s neznámými uživateli a posíláme si kraviny. Anonym

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 3 příspěvky

další zajímavé články na mobilenet.cz

3Navštívili jsme první Xiaomi Concept Store v ČR
V úterý jsme měli tu možnost podívat se do nově otevřeného showroomu Xiaomi Concept Space. Stojí za ním firma Lion Mobile provozující populární e-shop Xiaomimobile.cz. Nový showroom je prvním takovýmto zařízením v České republice. Zájemci o produkty progresivní čínské značky Xiaomi tedy mají konečně možnost všechna zařízení si před případnou koupí osahat a vyzkoušet.