Vzpomínáte? Loučí se s námi sociální síť Periscope

1
Vzpomínáte? Loučí se s námi sociální síť Periscope
Fotografie: Periscope
  • Periscope na popularitě získával v roce 2015
  • Služba bude vypnuta 31. března 2021

Sociální sítě hýbou světem. Některé vznikají, jiné naopak končí. Z poslední doby si jistě vzpomenete na to, kdy Google ukončil vlastní sociální síť Google+. Naopak mezi nováčky se aktuálně vyhřívá Clubhouse. Své dny má nejnověji sečteny sociální síť Persicope, kterou před 6 lety zpropagoval Twitter.

Na Periscopu byl mobilenet.cz i čeští operátoři

Persicope byl zaměřen na živé vysílání přímo z mobilního telefonu. Přihlášení probíhalo skrze Twitter účet a ihned bylo možné vytvářet streamy v reálném čase. Vhod přišla funkce, kdy jste během živého vysílání mohli přepínat mezi čelním a zadním fotoaparátem. Díky jednoduchému prostředí a snadnému ovládání si Persicope našel spoustu příznivců a oblibu.

Bohužel nástup nových sociálních sítí a celkově velká popularita živých přenosů zlomila Periscopu pomyslný vaz. Živé vysílání lze dnes snadno provést skrze Facebook, Instagram, YouTube a koneckonců i Twitter. Periscope se tak stal zbytečným a čelil odlivu uživatelů. Není tudíž velkým překvapením, že byl na oficiálních stránkách oznámen konec. Ten nastane 31. března 2021. V oficiální vyjádření se rovněž dočtete, že pokud chcete nadále vytvářet živé přenosy, využívejte službu Twitter Live.

Stáhnout Periscope

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Související články