Nejlepší odolné telefony

2
Nejlepší odolné telefony
Fotografie: Petr Vojtěch, mobilenet.cz
  • V dnešním výběru se zaměříme na skutečně odolné telefony
  • Všechny odolají vodě, prachu či pádům z takřka dvou metrů
  • Zvolili jsme zástupce značek CAT, Evolveo, Nokia a Samsung

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.


Vybíráme nejlepší odolný telefon

Podrobně jsme vše důležité kolem výběru odolného telefonu rozebírali v našem průvodci. Níže se již podíváme na samotný výběr konkrétních telefonů.

CAT S62 Pro

Osvědčeným výrobcem odolných telefonů je značka CAT, která nás v letošním roce obohatila o vlajkový model S62 Pro. Ten nadále rozvíjí možnosti lákavé termokamery, kterou však již integroval do těla, nejsme svědky nevzhledného hrbu jako u starší generace. Výbava je postavena na 5,7palcovém Full HD+ displeji a stále solidním Snapdragonu 660. Potěší takřka čistý Android 10 s příslibem aktualizace na verzi 11 a schopný 12megapixelový fotoaparát.

Po stránce odolnosti je celý telefon pogumován, plní certifikaci IP68, odolá pádům, teplotním výkyvům a displej je krytý sklíčkem Gorilla Glass 6. Za pozornost stojí, že výrobce si za odolností stojí a záruka se vztahuje na vše, co stupně krytí deklarují. Smířit se musíte s vysokou cenou, která překračuje hranici 17 tisíc korun.

Nokia 800 Tough

Odolný telefon pro některé stále znamená primárně zařízení na telefonování, které disponuje spíše menším displejem méně náchylným na poškození. V loňském roce jsme se dočkali zajímavé možnosti v podobě Nokie 800 Tough za necelé tři tisíce korun. Na první pohled jde o skutečně robustní telefon, který vydrží pády, výkyvy teplot a samozřejmě mu nevadí voda či prach. Pro někoho může být praktická i přítomnost masivního poutka. V náročných podmínkách oceníte dlouhou výdrž či možnost zapnout si svítilnu.

Ačkoliv Nokia vypadá jako zcela tradiční telefon, částečně pokukuje mezi smartphony, neboť využívá KaiOS. Máte možnost si doinstalovat hry a aplikace, přičemž telefonu není cizí LTE či možnost vytvoření Wi-Fi hotspotu. Z telefonu základně obsloužíte i internet, byť na pohodlí klasického dotykového smartphonu tato Nokia zdaleka nemá. Smířit se musíte také s velmi obyčejným fotoaparátem se 2 megapixely, který fotí podprůměrně.

Evolveo StrongPhone G9

Pokud hledáte odolný telefon s dotykovým displejem a současně za něj nechcete utrácet polovinu výplaty, zkuste se zaměřit na Evolveo StrongPhone G9. Má dostatečně velký a kvalitní displej, především ale obrněné tělo, které telefon dobře chrání proti pádům. Vhod přijde certifikace IP69, tudíž voda a prach neznamenají problém. Praktickou věcí je SOS tlačítko, které může pomoci v krizových chvílích. Evolveo se též pohodlně drží a potěší dlouhou výdrží. Za vyzdvihnutí stojí fakt, že dokáže pracovat i s eSIM.

Kaňkou na kráse je jen velmi průměrný procesor, nekvalitní hlasitý reproduktor či poněkud nešikovně umístěná čtečka otisků prstů na zadní straně. Za necelých 8 tisíc korun je však mix výbavy a odolnosti vcelku vyvážený.

Samsung Galaxy XCover Pro

Máte jisté obavy z méně známých značek a raději byste volili osvědčenou klasiku? Pro vás je připraven Samsung Galaxy XCover Pro, který po letech půstu přináší do portfolia jihokorejského výrobce lépe vybavenou a současně opravdu odolnou alternativu. Má dostatečně kvalitní 6,3palcový Full HD+ displej, avšak smířit se musíte s jen průměrným procesorem či pouze 64GB interní pamětí. Na druhou stranu jde o robustní zařízení s vyvýšenými boky, které větší displej spolehlivě chrání. Velkou výhodou je propracované a dobře optimalizované prostředí aktuálního Androidu 10, kdy budete též pravidelně dostávat aktualizace.

Na zadní straně objevíte dva fotoaparáty, kdy hlavní doplňuje i praktická ultraširokoúhlá kamerka. Poměrně vzácnou vlastností je možnost uživatelsky vyměnit baterii. V případě potřeby si tak můžete pořídit záložní a snadno ji vyměnit. To se rozhodně může hodit, protože výdrž nepatří k silným stránkám XCoveru Pro, který se na českém trhu nabízí za 12,5 tisíc korun.


Související články
Diskuze ke článku
Porydge Covername
Porydge Covername
Jak jste mohli zapomenout na iP 12?!? Je přeci 4x víc nezničitelný než kterýkoliv jiný mobil. No řekni, Jelimáne... :))))

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze