Nejlepší odolné telefony

2
Nejlepší odolné telefony
Fotografie: Petr Vojtěch, mobilenet.cz
  • V dnešním výběru se zaměříme na skutečně odolné telefony
  • Všechny odolají vodě, prachu či pádům z takřka dvou metrů
  • Zvolili jsme zástupce značek CAT, Evolveo, Nokia a Samsung

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.


Vybíráme nejlepší odolný telefon

Podrobně jsme vše důležité kolem výběru odolného telefonu rozebírali v našem průvodci. Níže se již podíváme na samotný výběr konkrétních telefonů.

CAT S62 Pro

Osvědčeným výrobcem odolných telefonů je značka CAT, která nás v letošním roce obohatila o vlajkový model S62 Pro. Ten nadále rozvíjí možnosti lákavé termokamery, kterou však již integroval do těla, nejsme svědky nevzhledného hrbu jako u starší generace. Výbava je postavena na 5,7palcovém Full HD+ displeji a stále solidním Snapdragonu 660. Potěší takřka čistý Android 10 s příslibem aktualizace na verzi 11 a schopný 12megapixelový fotoaparát.

Po stránce odolnosti je celý telefon pogumován, plní certifikaci IP68, odolá pádům, teplotním výkyvům a displej je krytý sklíčkem Gorilla Glass 6. Za pozornost stojí, že výrobce si za odolností stojí a záruka se vztahuje na vše, co stupně krytí deklarují. Smířit se musíte s vysokou cenou, která překračuje hranici 17 tisíc korun.

Nokia 800 Tough

Odolný telefon pro některé stále znamená primárně zařízení na telefonování, které disponuje spíše menším displejem méně náchylným na poškození. V loňském roce jsme se dočkali zajímavé možnosti v podobě Nokie 800 Tough za necelé tři tisíce korun. Na první pohled jde o skutečně robustní telefon, který vydrží pády, výkyvy teplot a samozřejmě mu nevadí voda či prach. Pro někoho může být praktická i přítomnost masivního poutka. V náročných podmínkách oceníte dlouhou výdrž či možnost zapnout si svítilnu.

Ačkoliv Nokia vypadá jako zcela tradiční telefon, částečně pokukuje mezi smartphony, neboť využívá KaiOS. Máte možnost si doinstalovat hry a aplikace, přičemž telefonu není cizí LTE či možnost vytvoření Wi-Fi hotspotu. Z telefonu základně obsloužíte i internet, byť na pohodlí klasického dotykového smartphonu tato Nokia zdaleka nemá. Smířit se musíte také s velmi obyčejným fotoaparátem se 2 megapixely, který fotí podprůměrně.

Evolveo StrongPhone G9

Pokud hledáte odolný telefon s dotykovým displejem a současně za něj nechcete utrácet polovinu výplaty, zkuste se zaměřit na Evolveo StrongPhone G9. Má dostatečně velký a kvalitní displej, především ale obrněné tělo, které telefon dobře chrání proti pádům. Vhod přijde certifikace IP69, tudíž voda a prach neznamenají problém. Praktickou věcí je SOS tlačítko, které může pomoci v krizových chvílích. Evolveo se též pohodlně drží a potěší dlouhou výdrží. Za vyzdvihnutí stojí fakt, že dokáže pracovat i s eSIM.

Kaňkou na kráse je jen velmi průměrný procesor, nekvalitní hlasitý reproduktor či poněkud nešikovně umístěná čtečka otisků prstů na zadní straně. Za necelých 8 tisíc korun je však mix výbavy a odolnosti vcelku vyvážený.

Samsung Galaxy XCover Pro

Máte jisté obavy z méně známých značek a raději byste volili osvědčenou klasiku? Pro vás je připraven Samsung Galaxy XCover Pro, který po letech půstu přináší do portfolia jihokorejského výrobce lépe vybavenou a současně opravdu odolnou alternativu. Má dostatečně kvalitní 6,3palcový Full HD+ displej, avšak smířit se musíte s jen průměrným procesorem či pouze 64GB interní pamětí. Na druhou stranu jde o robustní zařízení s vyvýšenými boky, které větší displej spolehlivě chrání. Velkou výhodou je propracované a dobře optimalizované prostředí aktuálního Androidu 10, kdy budete též pravidelně dostávat aktualizace.

Na zadní straně objevíte dva fotoaparáty, kdy hlavní doplňuje i praktická ultraširokoúhlá kamerka. Poměrně vzácnou vlastností je možnost uživatelsky vyměnit baterii. V případě potřeby si tak můžete pořídit záložní a snadno ji vyměnit. To se rozhodně může hodit, protože výdrž nepatří k silným stránkám XCoveru Pro, který se na českém trhu nabízí za 12,5 tisíc korun.