Nejlepší odolné telefony

1
Nejlepší odolné telefony
  • V dnešním výběru se zaměříme na skutečně odolné telefony
  • Všechny odolají vodě, prachu či pádům z takřka dvou metrů
  • Zvolili jsme zástupce značek CAT, iGET, Nokia a Samsung

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.


Nejlepší odolný telefon

Podrobně jsme vše důležité kolem výběru odolného telefonu rozebírali v našem průvodci. Níže se již podíváme na samotný výběr konkrétních telefonů.

CAT B35

V případě, že nepotřebujete chytrý telefon a klíčová je pro vás odolnost a pohodlné ovládání, nabízí se CAT B35. Chlubí se certifikací IP68 a odolá vodě i prachu. Dokáže pracovat v rozmezí teplot od - 25 °C do 55 °C. Současně má celé tělo pogumované, a tudíž nejen nevyklouzne z ruky, ale přežije i nějaký ten pád na zem. Praktická jsou také velká tlačítka. Výbava je s ohledem na cenu pohybující se pod hranicí 3 tisíc korun základní.

Vystačit si musíte s menší interní pamětí, byť s podporou paměťových karet, nebo základním 2megapixelovým fotoaparátem. Datové přenosy nechybí a telefon zvládne i současné LTE. Hodí se Bluetooth či silná baterie. Telefon je kompaktní a příjemně lehký. Doplňme, že displej má úhlopříčku 2 palce a počítat můžete i se slotem na dvě SIM karty.

CAT S61

Je-li pro vás výbava co nejdůležitější, obraťte svůj zrak k vrcholu nabídky CATu, kde figuruje model S61. Má již slušně velký 5,2palcový displej s jemným rozlišením. Podstatný je také slušný hardware stojící na procesoru Snapdragon 630 a 4GB operační paměti. Samozřejmostí je slušná baterie s kapacitou 4 500 mAh, USB-C konektor nebo 16megapixelový fotoaparát.

Telefon je samozřejmě odolný proti vodě, prachu a pádům z téměř 2 metrů. Jeho hlavním tahákem je však termokamera s rozsahem od - 20 °C do 400 °C, díky čemuž můžete zaměřovat například tepelné úniky. Zejména za tuto funkci si však výrobce nechá zaplatit a cena robustní novinky šplhá lehce nad 20 tisíc.

iGET Blackview GBV9500

Možnou zlatou střední cestou při výběru skutečně odolného telefonu může být iGET Blackview GBV9500. Telefon opět nerozhází pád na zem, vysoké teploty nebo tlak. Chlubí se totiž nejen certifikací IP68, ale také IP69K, která telefon chrání proti stříkání vysokotlakým proudem vody. Moderní háv dodává protáhlý displej, kdy na 5,7 palcích operuje jemné Full HD+ rozlišení. Hardware je spíše průměrný, avšak hlavní trumfy telefonu ještě přijdou.

Možná jste si všimli, že je zařízení docela tlusté a především těžké, váží 360 gramů. Odměnou vám budiž baterie s kapacitou 10 000 mAh, která vám zaručí až 50hodinový hovor na jedno nabití. Nabíjení pak může probíhat klasicky nebo bezdrátově. Cena za slušně vybavený telefon činí 9,5 tisíce.

Nokia 800 Tough

V letošním roce segment odolných telefonů obohatila značka Nokia s modelem 800 Tough, který se nabízí za necelé tři tisíce korun. Na první pohled jde o skutečně robustní telefon, který vydrží pády, výkyvy teplot a samozřejmě mu nevadí voda či prach. Pro někoho může být praktická i přítomnost masivního poutka. Displej je sice malý, ale alespoň dobře chráněný. V náročných podmínkách oceníte dlouhou výdrž či možnost zapnout si svítilnu.

Nokia 800 Tough není klasickým tlačítkovým telefonem, neboť využívá sytém KaiOS. Máte možnost si doinstalovat hry a aplikace, přičemž telefonu není cizí LTE konektivita či možnost vytvoření Wi-Fi hotspotu. Z telefonu základně obsloužíte i internet, byť na pohodlí klasického dotykového smartphonu tato Nokia zdaleka nemá. Smířit se musíte také s velmi obyčejným fotoaparátem se 2 megapixely, který fotí podprůměrně.

Samsung Galaxy Xcover 4S

Na závěr zde máme tradičního zástupce od Samsungu. Jde vlastně o vůbec nejnovější variaci na téma odolný telefon z Jižní Koreje. Galaxy Xcover 4S se chlubí 5palcovým Super AMOLED displejem a samozřejmě odolností proti vodě, prachu a pádu.

Telefon si polepšil s výkonem a nabízí 32GB interní paměť. Pro někoho může být výhodou i vyměnitelná baterie s kapacitou 2 800 mAh. Samozřejmostí je přítomnost USB-C a nejnovější Android 9.0 Pie. Odolný Samsung se na českém trhu nabízí za 6,5 tisíce.


Diskuze ke článku
Xman
Ahoj, díky za článek. Měl bych ale dotaz na čtenáře. Hledám "hloupý" telefon do lesa, na hory a vlastně i pro digitální detox. Dle recenzí a reálně na prodejně mě zaujaly dva - Caterpillar CAT B35 a Nokia 800 Tough - oba mají systém Kaios. Máte s ním někdo reálné zkušenosti? Nebo s jedním z telefonů. Myslím tím teď, jak fungují při běžných činnostech jako volání, sms, sem tam whatsapp apod. Jde mi hlavně o ovládání. Děkuji za každý rozumná názor a postřehy. Díky.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze