Nejlepší odolné telefony

Nejlepší odolné telefony
Fotografie: Petr Vojtěch, mobilenet.cz
  • V dnešním výběru se zaměříme na skutečně odolné telefony
  • Všechny odolají vodě, prachu či pádům z takřka dvou metrů
  • Zvolili jsme zástupce značek CAT, iGET, Nokia a Samsung

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.

Vybíráme nejlepší odolný mobil

CZC.cz partner

Podrobně jsme vše důležité kolem výběru odolného telefonu rozebírali v našem průvodci. Níže se již podíváme na samotný výběr konkrétních telefonů.

CAT B35

V případě, že nepotřebujete chytrý telefon a klíčová je pro vás odolnost a pohodlné ovládání, nabízí se CAT B35. Chlubí se certifikací IP68 a odolá vodě i prachu. Dokáže pracovat v rozmezí teplot od - 25 °C do 55 °C. Současně má celé tělo pogumované, a tudíž nejen nevyklouzne z ruky, ale přežije i nějaký ten pád na zem. Praktická jsou také velká tlačítka. Výbava je s ohledem na cenu pohybující se pod hranicí 3 tisíc korun základní.

Vystačit si musíte s menší interní pamětí, byť s podporou paměťových karet, nebo základním 2megapixelovým fotoaparátem. Datové přenosy nechybí a telefon zvládne i současné LTE. Hodí se Bluetooth či silná baterie. Telefon je kompaktní a příjemně lehký. Doplňme, že displej má úhlopříčku 2 palce a počítat můžete i se slotem na dvě SIM karty.

CAT S61

Je-li pro vás výbava co nejdůležitější, obraťte svůj zrak k vrcholu nabídky CATu, kde figuruje model S61. Má již slušně velký 5,2palcový displej s jemným rozlišením. Podstatný je také slušný hardware stojící na procesoru Snapdragon 630 a 4GB operační paměti. Samozřejmostí je slušná baterie s kapacitou 4 500 mAh, USB-C konektor nebo 16megapixelový fotoaparát.

Telefon je samozřejmě odolný proti vodě, prachu a pádům z téměř 2 metrů. Jeho hlavním tahákem je však termokamera s rozsahem od - 20 °C do 400 °C, díky čemuž můžete zaměřovat například tepelné úniky. Zejména za tuto funkci si však výrobce nechá zaplatit a cena robustního telefonu šplhá ke 20 tisícům.

iGET Blackview GBV9900

Pokud hledáte odolný telefon a zároveň jste nároční, mohla by vás oslovit i letošní novinka od značky iGET. Model Blackview GBV9900 nabízí téměř 6palcový Full HD+ displej a výkonný procesor Helio P90 + 8GB operační paměť. Při sobě budete moci mít všechna vaše data, neboť telefon pojme 256 GB a další 1 TB dat můžete uložit na paměťovou kartu. Podstatná je také vysoká odolnost proti vodě, prachu, teplotním výkyvům i nárazům. Za vše mluví stupeň krytí IP69K.

Lákavě vypadá i sestava fotoaparátů. Hlavní 48megapixelový snímač je od Sony a doplňuje jej 16megapixelový ultraširokoúhlý fotoaparát se záběrem 120°. Třetím do party je 5megapixelový fotoaparát, který pracuje s hloubkou ostrosti. Poslední snímač má 2 megapixely a má na starost makro fotografie. Baterie s kapacitou 4 380 mAh zřejmě neoslní, ale slibuje kupříkladu až 28 hodin hovoru, případně 22 hodin poslechu hudby. Klasické drátové nabíjení lze nahradit i 10W bezdrátovým. Telefonu na boku nechybí čtečka otisků prstů a poradí si s mobilními platbami skrze NFC. Zamrzí zejména nasazení staršího Androidu 9.0, a to zejména s ohledem na cenu téměř 17 tisíc korun.

Nokia 800 Tough

V loňském roce segment odolných telefonů obohatila značka Nokia s modelem 800 Tough, který se nabízí za necelé tři tisíce korun. Na první pohled jde o skutečně robustní telefon, který vydrží pády, výkyvy teplot a samozřejmě mu nevadí voda či prach. Pro někoho může být praktická i přítomnost masivního poutka. Displej je sice malý, ale alespoň dobře chráněný. V náročných podmínkách oceníte dlouhou výdrž či možnost zapnout si svítilnu.

Nokia 800 Tough není klasickým tlačítkovým telefonem, neboť využívá sytém KaiOS. Máte možnost si doinstalovat hry a aplikace, přičemž telefonu není cizí LTE konektivita či možnost vytvoření Wi-Fi hotspotu. Z telefonu základně obsloužíte i internet, byť na pohodlí klasického dotykového smartphonu tato Nokia zdaleka nemá. Smířit se musíte také s velmi obyčejným fotoaparátem se 2 megapixely, který fotí podprůměrně.

Samsung Galaxy XCover Pro

Po letech půstu představil schopnější odolný telefon také Samsung. Galaxy XCover Pro padá přibližně do střední třídy a přináší 6,3palcový Full HD+ displej. Hardwarově nijak zvlášť neoslní, zklame především menší 64GB interní pamětí. Na druhou stranu jde o robustní zařízení s vyvýšenými boky, které větší displej spolehlivě chrání. Velkou výhodou je propracované a dobře optimalizované prostředí aktuálního Androidu 10.

Na zadní straně objevíte dva fotoaparáty, kdy hlavní doplňuje i praktická ultraširokoúhlá kamerka. Poměrně vzácnou vlastností je možnost uživatelsky vyměnit baterii. V případě potřeby si tak můžete pořídit záložní a snadno ji vyměnit. To se rozhodně může hodit, protože výdrž nepatří k silným stránkám XCoveru Pro, který se na českém trhu nabízí za necelých 14 tisíc korun.

CZC.cz partner

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze