Vybíráme telefony se zvýšenou odolností

Vybíráme telefony se zvýšenou odolností
5
  • V dnešním výběru se zaměříme na skutečně odolné telefony
  • Všechny odolají vodě, prachu či pádům z takřka dvou metrů
  • Zvolili jsme zástupce značek CAT, iGET a Samsung

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.


Vybíráme nejlepší odolný telefon

Podrobně jsme vše důležité kolem výběru odolného telefonu rozebírali v našem průvodci. Níže se již podíváme na samotný výběr konkrétních telefonů.

CAT B35

V případě, že nepotřebujete chytrý telefon a klíčová je pro vás odolnost a pohodlné ovládání, nabízí se CAT B35. Chlubí se certifikací IP68 a odolá vodě i prachu. Dokáže pracovat v rozmezí teplot od - 25 °C do 55 °C. Současně má celé tělo pogumované, a tudíž nejen nevyklouzne z ruky, ale přežije i nějaký ten pád na zem. Praktická jsou také velká tlačítka. Výbava je s ohledem na cenu pohybující se pod hranicí 3 tisíc korun základní.

Vystačit si musíte s menší interní pamětí, byť s podporou paměťových karet, nebo základním 2megapixelovým fotoaparátem. Datové přenosy nechybí a telefon zvládne i současné LTE. Hodí se Bluetooth či silná baterie. Telefon je kompaktní a příjemně lehký. Doplňme, že displej má úhlopříčku 2 palce a počítat můžete i se slotem na dvě SIM karty.

CAT S61

Je-li pro vás výbava co nejdůležitější, obraťte svůj zrak k vrcholu nabídky CATu, kde figuruje model S61. Má již slušně velký 5,2palcový displej s jemným rozlišením. Podstatný je také slušný hardware stojící na procesoru Snapdragon 630 a 4GB operační paměti. Samozřejmostí je slušná baterie s kapacitou 4 500 mAh, USB-C konektor nebo 16megapixelový fotoaparát.

Telefon je samozřejmě odolný proti vodě, prachu a pádům z téměř 2 metrů. Jeho hlavním tahákem je však termokamera s rozsahem od - 20 °C do 400 °C, díky čemuž můžete zaměřovat například tepelné úniky. Zejména za tuto funkci si však výrobce nechá zaplatit a cena robustní novinky šplhá lehce nad 20 tisíc.

iGET Blackview GBV9500

Možnou zlatou střední cestou při výběru skutečně odolného telefonu může být iGET Blackview GBV9500. Telefon opět nerozhází pád na zem, vysoké teploty nebo tlak. Chlubí se totiž nejen certifikací IP68, ale také IP69K, která telefon chrání proti stříkání vysokotlakým proudem vody. Moderní háv dodává protáhlý displej, kdy na 5,7 palcích operuje jemné Full HD+ rozlišení. Hardware je spíše průměrný, avšak hlavní trumfy telefonu ještě přijdou.

Možná jste si všimli, že je zařízení docela tlusté a především těžké, váží 360 gramů. Odměnou vám budiž baterie s kapacitou 10 000 mAh, která vám zaručí až 50hodinový hovor na jedno nabití. Nabíjení pak může probíhat klasicky nebo bezdrátově. Cena za slušně vybavený telefon činí 9,5 tisíce.

Samsung Galaxy Xcover 4S

Na závěr zde máme tradičního zástupce od Samsungu. Jde vlastně o vůbec nejnovější variaci na téma odolný telefon z Jižní Koreje. Galaxy Xcover 4S se chlubí 5palcovým Super AMOLED displejem a samozřejmě odolností proti vodě, prachu a pádu.

Telefon si polepšil s výkonem a nabízí 32GB interní paměť. Pro někoho může být výhodou i vyměnitelná baterie s kapacitou 2 800 mAh. Samozřejmostí je přítomnost USB-C a nejnovější Android 9.0 Pie. Novinka Samsung se začne prodávat během července za 6,5 tisíce.


Diskuze ke článku
rock
Ve výběru docela chybí některý z LG G6-G8 (ThinQ). Všechny mají IP68 a buď úplně, nebo alespoň částečně (nárazuvzdornost) splňují MIL-STD 810G. A to v civilně vypadajícím těle.
Jarek
Máte prosím někdo zkušenosti s telefony Honor? vydrží hodně?
Ondrej
Honory mají velice výkonné procesory, takže telefony zvládají i velkou zátěž, já mám konkrétně Honor 20 pro, se kterým jsem opravdu spokojený
Jarek
Kolik stojí? a jak je na tom s výkonem, zvládne několik aplikací naráz?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze