Nejlepší smartphone do 20 000 Kč

Špičkové kousky za rozumné peníze
8
Nejlepší smartphone do 20 000 Kč
  • V dnešním výběru vybereme nejlepší telefony s cenou do 20 tisíc korun
  • Očekávat můžete již ty takřka nejlépe vybavené kousky téměř bez kompromisů
  • Samozřejmostí jsou kvalitní displeje, vysoký výkon a prémiové funkce
  • Rozmanitý výběr zahrnuje značky Apple, Huawei, Samsung, Sony a Xiaomi

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.


Nejlepší smartphone do 20 000 Kč

Na co si dát pozor?

Postupně se našimi výběry prokousáváme výše a dnes je naším limitem 20 tisíc korun. V této fázi již rozhodně neřešte šedý dovoz či nákup v zahraničí. V české distribuci naleznete široký výběr velmi zajímavých telefonů. Jelikož už jsme s cenou opravdu vysoko, můžete být nároční a v podstatě neslevit z požadavků.

U telefonů s cenou blížící se 20 tisícům korunám už můžete být skutečně velmi nároční. Rozhodně můžete počítat s kvalitním displejem, výkonným hardwarem či velkou pamětí dosahující až 256 GB. Často jde již o úplné novinky i věhlasných výrobců, které mají jen drobné ústupky, díky kterým cena neatakuje závratné sumy. U některých kousků se můžete spolehnout na zvýšenou odolnost, čtečku otisků přímo v displeji nebo podporu bezdrátového nabíjení. Samozřejmostí je zcela aktuální software. Jinými slovy kompromisy již takřka nejsou potřeba.

Apple iPhone Xr

Ani v kategorii do 20 tisíc korun nedosáhnete na aktuální modely od Applu. Zavděk je nutné vzít loňským iPhonem Xr, který při ceně pod 20 tisíci Kč můžete mít i ve větší 256GB variantě. Pořízením získáte telefon s bytelnou konstrukcí a stále nekompromisním výkonem. iPhone Xr se chlubí také kvalitním 12megapixelovým fotoaparátem a velmi dobrou výdrží na nabití.

Naopak kaňkou na kráse je displej, který na 6,1 palcích disponuje nižším rozlišením, které bychom u telefonu za téměř 20 tisíc korun neočekávali. Líbit se vám nemusí ani větší rámečky kolem displeje, které jsou obvyklé pro mnohem levnější zařízení, případně chybějící 3,5mm jack

Huawei P30 Pro – Mobil Pohotovost doporučuje

Vlajkový model od Huawei již během letošního roku stačil výrazným způsobem zlevnit a před Vánoci se z něj stává vskutku zajímavá možnost, jak se dostat ke špičkově vybavenému mobilu. P30 Pro má velký, mírně zakřivený OLED displej s pouze drobným výřezem. Důraz je kladen především na fotografické schopnosti, kdy si telefon dobře poradí i v nočních podmínkách. Nechybí mu dokonce ani teleobjektiv s možností pětinásobného přiblížení.

Výdrž na nabití je solidní, radost vám bude dělat velmi svižné nabíjení, přičemž nechybí ani podpora bezdrátového a reverzního dobíjení. Vlajkový model nerozhází voda či prach a o dostatečný výkon se nějaký ten pátek nebudete muset obávat. Z nedostatků je nutné zmínit nestandardní typ paměťové karty, absenci 3,5mm jacku nebo horší hlasitý výstup. Drobné výtky však obhájí současná sympatická cena kolem 18 tisíc korun, která však nemusí být stálá a s případným nákupem neváhejte.

Samsung Galaxy Note10 – Mobil Pohotovost doporučuje

Stále jsme v kategorii telefonů do 20 tisíc, přesto si do této částky můžete pořídit takřka top model od Samsungu, kterým je Galaxy Note10, který se v rámci slevových akcí nabízí za necelých 20 tisíc, avšak je možné, že se cena opětovně mírně navýší. Pracovní smartphone s velkým AMOLED displejem zaujme výkonným procesorem či 256GB interní pamětí. Samozřejmostí je bezdrátové pero S-Pen, které posouvá možnosti ovládání telefonu na zcela jinou úroveň. K dispozici je i bezdrátové nabíjení a zvýšená odolnost.

Na telefonech Samsung se nám tradičně líbí prostředí, které je přehledné a svižné. Galaxy Note10 nabízí také trojici schopných fotoaparátů, které pořídí kvalitní snímek takřka za jakýchkoliv podmínek. Ani Galaxy Note10 není telefonem bez chyby. Nejvíce zamrzí slabší výdrž, nepotěší absence slotu pro paměťové karty či chybějící 3,5mm jack.

Sony Xperia 1

V nabídce dnešních smartphonů se kvůli jejich shodnému vzhledu lze snadno ztratit. Pokud chcete originálnější kousek, možná vás osloví Xperia 1 od Sony s velmi protáhlým OLED displejem, který má na 6,5palcové úhlopříčce 4K rozlišení, což je ojedinělé. Spolehnout se můžete na špičkovou konstrukci se zvýšenou odolností proti vodě a prachu. Sony nešetřilo ani na hardwaru a tentokrát nešidilo ani trojici fotoaparátů, která vás svými výkony rozhodně potěší.

Za 19,5 tisíce korun vás u Sony naštve zejména slabší výdrž na jedno nabití a pak mírně nesmyslné vynechání funkce bezdrátového nabíjení. Nepřekvapivě pak chybí i 3,5mm jack.

Xiaomi Mi Note 10

Na závěr pro vás vybíráme naprostou novinku, kterou je Xiaomi Mi Note 10, které v těchto dnech vstoupilo na český trh a za 15 tisíc korun má rozhodně na co lákat. Na mysli máme zejména pětici zadních fotoaparátů, z nichž hlavní má dechberoucích 108 megapixelů. Přítomnost teleobjetkivu či ultraširokoúhlého objektivu nikoho nejspíš nepřekvapí. Překvapit však může osazení Snapdragonem 730G, který není nejvýkonnější. Na druhou stranu omezovat vás zdaleka nebude ani při náročných operacích.

Dalším trumfem Mi Note 10 je silná baterie a především velmi rychlé nabíjení, které nezabere o mnoho více než jednu hodinku. Nepatrně nižší cena zapříčinila, že výrobce šetřil a telefon nevybavil bezdrátovým nabíjením a chybí také zvýšená odolnost. Naopak jako jeden z mála lépe vybavených smartphonů má Mi Note 10 také 3,5mm jack.


Diskuze ke článku
htcjirka
htcjirka
Note 10, jednoznačný vítěz.
Jarda
S tím IPhonem XR si děláte srandu, ne? Vždyť to má rámy, jako ruská televize a stejně to i váží.
Ha
Mě napříkad vůbec nevadí že u Sony Xperie 1 není bezdrátové nabíjení, naopak jsem za to rád.
osn
OnePlus 7T nebo 7T Pro, pokud chce člověk Android, Xr, pokud chce člověk iOS.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze