Nejlepší smartphone do 20 000 Kč

Špičkové kousky za rozumné peníze
15
Nejlepší smartphone do 20 000 Kč
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • V dnešním výběru vybereme nejlepší telefony s cenou do 20 tisíc korun
  • Očekávat můžete již ty takřka nejlépe vybavené kousky téměř bez kompromisů
  • Samozřejmostí jsou kvalitní displeje, vysoký výkon a prémiové funkce
  • Rozmanitý výběr zahrnuje značky Apple, Google, Huawei, Samsung a Sony

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.

Nejlepší telefony do 20 000 Kč

CZC.cz partner

Na co si dát pozor?

Postupně se našimi výběry prokousáváme výše a dnes je naším limitem 20 tisíc korun. V této fázi již rozhodně neřešte šedý dovoz či nákup v zahraničí. V české distribuci naleznete široký výběr velmi zajímavých telefonů. Jelikož už jsme s cenou opravdu vysoko, můžete být nároční a v podstatě neslevit z požadavků.

U telefonů s cenou blížící se 20 tisícům korunám už můžete být skutečně velmi nároční. Rozhodně můžete počítat s kvalitním displejem, výkonným hardwarem či velkou pamětí dosahující až 256 GB. Často jde již o úplné novinky i věhlasných výrobců, které mají jen drobné ústupky, díky kterým cena neatakuje závratné sumy. U některých kousků se můžete spolehnout na zvýšenou odolnost, čtečku otisků přímo v displeji nebo podporu bezdrátového nabíjení. Samozřejmostí je zcela aktuální software. Jinými slovy kompromisy již takřka nejsou potřeba.

Google Pixel 4

Po půl roce již poměrně výrazně klesla cena Pixelu 4, který aktuálně pořídíte za zhruba 16 tisíc korun. Za tuto částku získáte relativně kompaktní telefon s velmi kvalitním OLED panelem s 90 Hz. Samozřejmostí je velmi výkonný procesor a taktéž chlouba Pixelů, kterou jsou samozřejmě fotoaparáty. Na telefonu se nám líbí zpracování i použité materiály. Návykové je přesné a rychlé odemknutí rozpoznáním obličeje.

Kaňkou na kráse je stejně jako u iPhonu malá interní paměť, kterou opět rozšíříte jen cloudovým úložištěm. Stejně tak se budete muset smířit se slabší výdrží či absencí čtečky otisků prstů. Na druhou stranu je samozřejmostí zvýšená odolnost, bezdrátové nabíjení a ještě více než dvouletá podpora od Googlu.

Huawei P30 Pro

Kolem Huawei je v posledním roce rušno a nové modely se potýkají s absencí Google služeb. To však neplatí pro loňskou vlajkovou loď P30 Pro s kvalitním a zakřiveným AMOLED displejem. Dále nelze ihned nevzpomenout na sestavu skvělých fotoaparátů, která dokáže například pětinásobně přibližovat bez ztráty kvality. Samozřejmostí je výkonný hardware či rozšiřitelná interní paměť. Zde však pozor, P30 Pro podporuje méně obvyklé nanoSD karty.

Loňský Huawei zlevnil na zhruba 19 tisíc korun a přesto přináší veškeré vymoženosti. Jmenovat můžeme nejen velmi rychlé nabíjení kabelem, ale i bezdrátové a reverzní, kdy můžete dobíjet další zařízení skrze váš telefon. U Huawei vás může lehce zklamat kvalita reproduktorů a ne každému sedne výraznější nadstavba EMUI.

OnePlus 8

Pod 20tisícovou hranici se dostal letošní OnePlus 8, který zaujme všechny dychtící po co nejvyšším výkonu, je totiž vybaven procesorem Snapdragon 865 a nezklame ani displejem. Nasazen je 6,55palcový AMOLED panel s 90 Hz. Velmi slušný je hlavní 64megapixelový fotoaparát s optickou stabilizací, stejně tak ultraširokoúhlý snímač. Paradoxně však chybí teleobjektiv, což je škoda.

Kromě bezztrátového přibližování si musíte nechat zajít chuť i na koupání s mobilem či bezdrátové dobíjení. Chuť si lze spravit rychlým doplněním energie přes kabel za cca 20 minut.

Apple iPhone Xs

Takřka dva roky starý Apple iPhone Xs má stále co nabídnout, ať už zmíníme vysoce výkonný procesor, dvojici kvalitních fotoaparátů nebo aktuální verzi iOS. Radost udělá i kvalitní OLED displej, přičemž telefon není nijak přerostlý a pohodlně se drží.

Zamrzí pak především malá interní paměť, a to 64 GB bez možnosti rozšíření paměťovkou. Cesta vedoucí skrze cloud může být lehce krkolomná. Nenadchne ani jen průměrná výdrž baterie, na druhou stranu můžete energii dočerpat i bezdrátově a u telefonu za necelých 18 tisíc se spolehnout i na zvýšenou odolnost proti vodě a prachu.

Samsung Galaxy Note10

Skutečně nároční uživatelé mohou sáhnout po Samsungu Galaxy Note10, jehož cena klesla pod 20 tisíc korun. Získáte všestranný smartphone s velkým AMOLED displejem a nesmírně praktickým stylusem S-Pen, který jak jednou okusíte, jen těžko se jej budete vzdávat. Samozřejmostí je výkonný procesor a potěší 256GB interní paměť. Na druhou stranu chybí slot pro paměťové karty.

Spolehnout se budete moci i na trojici kvalitních fotoaparátů pro všechny účely, tedy přibližování i ultraširokoúhlé záběry. Notu10 nevadí voda, prach a kromě dobíjení kabelem to zvládne i bezdrátově. Nabíjet budete rozhodně poměrně často, protože výdrž baterie není silnou stránkou telefonu.

Sony Xperia 5

Dnešní výběr zakončíme originálním kouskem od Sony. Xperia 5 není nijak přerostlá a svým designem si ji s konkurencí rozhodně nespletete. Pakliže by vaše volba padla na Sony, získáte zařízení s kvalitním 6,1palcovým OLED displejem či výkonným procesorem Snapdragon 855. V prvních chvílích si budete pochvalovat i nízkou hmotnost či pohodlné držení telefonu. Dobrou službu odvádí trojice zadních fotoaparátů, mezi kterými nechybí ultraširokoúhlý snímač a teleobjektiv.

U lépe vybavené Xperie je naprostou samozřejmostí zvýšená odolnost proti vodě a prachu. Naopak připravit se musíte na jen průměrnou výdrž a především absenci bezdrátového nabíjení. Cena Xperia 5 se aktuálně pohybuje těsně pod hranicí 18 tisíc korun, což z ní dělá vcelku zajímavou koupi.

CZC.cz partner

Diskuze ke článku
Carda
Samé nudloidní hrůzy, ještě že mám pořád v supr stavu moji vlajkovou loď Mate 10.
Kvočna
Jaký je nejlepší smartphone za dvacet? No přece dva za deset.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze