Nejlepší smartphone do 20 000 Kč

Špičkové kousky za rozumné peníze
2
Nejlepší smartphone do 20 000 Kč
Fotografie: Petr Vojtěch, mobilenet.cz
  • V dnešním výběru vybereme nejlepší telefony s cenou do 20 tisíc korun
  • Očekávat můžete již ty takřka nejlépe vybavené kousky téměř bez kompromisů
  • Samozřejmostí jsou kvalitní displeje, vysoký výkon a prémiové funkce
  • Rozmanitý výběr zahrnuje značky Apple, ASUS, OnePlus, Samsung, Sony a Xiaomi

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.


Vybíráme nejlepší telefon do 20 000 Kč!

Na co si dát pozor?

Postupně se našimi výběry prokousáváme výše a dnes je naším limitem 20 tisíc korun. V této fázi již rozhodně neřešte šedý dovoz či nákup v zahraničí. V české distribuci naleznete široký výběr velmi zajímavých telefonů. Jelikož už jsme s cenou opravdu vysoko, můžete být nároční a v podstatě neslevit z požadavků.

U telefonů s cenou blížící se 20 tisícům korunám už můžete být skutečně velmi nároční. Rozhodně můžete počítat s kvalitním displejem, výkonným hardwarem či velkou pamětí dosahující až 256 GB. Často jde již o úplné novinky i věhlasných výrobců, které mají jen drobné ústupky, díky kterým cena neatakuje závratné sumy. U některých kousků se můžete spolehnout na zvýšenou odolnost, čtečku otisků přímo v displeji nebo podporu bezdrátového nabíjení. Samozřejmostí je zcela aktuální software. Jinými slovy kompromisy již takřka nejsou potřeba.

Apple iPhone 12 mini

Dnešní výběr začínáme vůbec nejmenším skvěle vybaveným smartphonem na současném trhu – iPhonem 12 mini s 5,4palcovým OLED displejem, který se téměř ztratí ve vaší dlani. Navíc se můžete spolehnout na výbavu opírající se o výkonný procesor či sestavu kvalitních fotoaparátů. Nechybí zvýšená odolnost či podpora bezdrátového nabíjení.

Ani na první pohled bezchybný telefon se však nevyhne nedostatkům. Ačkoliv již cena klesla pod 20 tisíc korun, musíte se smířit s malou pouze 64GB interní pamětí. Nedostalo se také na teleobjektiv, avšak nejvážnější je situace kolem malé baterie a velmi podprůměrné výdrže. Náročnější uživatelé budou nabíjet dvakrát denně.

ASUS ZenFone 8

Po malém telefonu s iOS volně přejdeme k malému telefonu s Androidem, který představuje novinka v podobě ASUSu ZenFone 8. Kromě jeho kompaktních rozměrů zaujme téměř 6palcovým AMOLED displejem či špičkovým procesorem Snapdragon 888. Telefon se dále chlubí zvýšenou odolností či slušnou výdrží i rychlým nabíjením. Výrobce dokonce neopomněl ani 3,5mm jack. Některým uživatelům také může vyhovovat přítomnost notifikační diody. Velmi dobrou výbavu podtrhují i hlasité stereo reproduktory.

Smířit se naopak musíte se 128GB interní pamětí, kterou nelze nijak rozšířit. K dokonalosti pak chybí bezdrátové nabíjení, které by u mobilu za zhruba 17 tisíc korun již chybět nemělo.

Google Pixel 5

Pixel 5 nabízí osvědčený 6palcový OLED displej a dostatečně výkonný Snapdragon 765G. Hlavní devízou je však vždy nejnovější Android a také dlouhá podpora. Síla Pixelu 5 spočívá také ve vysoce kvalitním 12,2megapixelovém fotoaparátu s optickou stabilizací obrazu, který vyniká ve dne i v noci. Navzdory jen průměrné kapacitě baterie se Pixel chlubí dobrou výdrží.

Tradičním nešvarem je absence slotu pro paměťové karty a ve výsledku jen 128GB interní paměť. Google také zatím ignoruje rychlé nabíjení. Smířit se budete muset také s absencí 3,5mm jacku.

OnePlus 9

Jeden z nejvýkonnějších telefonů v dnešním výběru se jmenuje OnePlus 9. Láká totiž na špičkový Snapdragon 888. Nabízí kvalitní AMOLED displej s úhlopříčkou 6,55" nebo slušný hlavní fotoaparát se 48 megapixely. Za výhodu lze považovat i výborně optimalizované prostředí či opravdu velmi rychlé drátové nabíjení.

Bohužel je ale vidět důraz na výkon a dojmy z používání, neboť chybí zvýšená odolnost i bezdrátové nabíjení. Nedostalo se ani na teleobjektiv. U telefonu za téměř 19 tisíc korun jde o poměrně závažné nedostatky. Pokud pro vás není maximální výkon nejdůležitější, nemusí být OnePlus 9 tou nejlepší volbou.

Samsung Galaxy S20 FE 5G

Do 20 tisíc Kč můžete před pořídit i fanouškovskou edici Galaxy S20. My rovnou říkáme, proč ne. Na rozdíl od dalších verzí řady Galaxy S20 totiž má Snapdragon 865. Jistotou je špičkový displej i propracované prostředí s nadstavbou One UI, které je speciálně upraveno pro ovládání jednou rukou. Galaxy S20 FE za necelých 20 tisíc korun není cizí zvýšená odolnost nebo bezdrátové nabíjení.

Sázkou na jistotu je u Samsungu oblast fotoaparátů, kde se můžete těšit na kvalitní výsledné snímky ze všech čtyř snímačů. Smířit se musíte s pouze plastovými zády, která jsou přeci jen poněkud náchylnější na drobné oděrky

Sony Xperia 5 II

Na závěr jsme si nechali telefon, který ocení všichni, kterým vadí jakékoliv výřezy a průstřely v displeji. Nic takového totiž Xperia 5 II od Sony nemá. Naopak láká na 6palcový OLED panel se 120 Hz. Spolehlivě vám bude stačit Snapdragon 865 či trojice zadních fotoaparátů. Samozřejmostí u telefonů Sony je i zvýšená odolnost proti prachu a vodě.

Radost vám smartphone bude dělat stereo reproduktory a překvapivě dobrou výdrží. K dokonalosti telefonu s cenou těsně pod hranicí 20 tisíc korun chybí bezdrátové nabíjení nebo kvalitnější čelní fotoaparát.


Související články
Diskuze ke článku
Owl 81
Owl 81
U té baterie a podprůměrné výdrže u iPhone 12 mini už to není pravda. V době vašeho testování ještě nebyla opravná aktualizace a dnes je situace úplně jiná. Používám ho jako hlavní telefon a pracovní den 15h dá se SoT 6-6,5h v pohodě se zbytkem 30-40%. A to mám dvě SIM v něm. Na hraní her to není ale běžná činnost je v pohodě.
Marhule Humule
Marhule Humule
Do 20K (s trade in i výrazně levněji) se dá bez problémů sehnat i S21...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze