Nejlepší smartphone do 20 000 Kč

Špičkové kousky za rozumné peníze
Nejlepší smartphone do 20 000 Kč
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • V dnešním výběru vybereme nejlepší telefony s cenou do 20 tisíc korun
  • Očekávat můžete již ty takřka nejlépe vybavené kousky téměř bez kompromisů
  • Samozřejmostí jsou kvalitní displeje, vysoký výkon a prémiové funkce
  • Rozmanitý výběr zahrnuje značky Apple, ASUS, OnePlus, Samsung, Sony a Xiaomi

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.


Vybíráme nejlepší telefony do 20 tisíc korun

Na co si dát pozor?

Postupně se našimi výběry prokousáváme výše a dnes je naším limitem 20 tisíc korun. V této fázi již rozhodně neřešte šedý dovoz či nákup v zahraničí. V české distribuci naleznete široký výběr velmi zajímavých telefonů. Jelikož už jsme s cenou opravdu vysoko, můžete být nároční a v podstatě neslevit z požadavků.

U telefonů s cenou blížící se 20 tisícům korunám už můžete být skutečně velmi nároční. Rozhodně můžete počítat s kvalitním displejem, výkonným hardwarem či velkou pamětí dosahující až 256 GB. Často jde již o úplné novinky i věhlasných výrobců, které mají jen drobné ústupky, díky kterým cena neatakuje závratné sumy. U některých kousků se můžete spolehnout na zvýšenou odolnost, čtečku otisků přímo v displeji nebo podporu bezdrátového nabíjení. Samozřejmostí je zcela aktuální software. Jinými slovy kompromisy již takřka nejsou potřeba.

Apple iPhone 11

Za 20 tisíc korun dosáhnete na loňský iPhone 11, a to v prostřední, tedy 128GB paměťové verzi. Získáte telefon s vysoce výkonným procesorem, který vám udělá radost kvalitním hlavním fotoaparátem a rovněž překvapivě dobrou výdrží. Zájemce jistě potěší, že si budou moci vybrat hned z několika barevných variant. Spolehnout se budete moci na nejnovější iOS a současně i vyhlídky na několikaleté aktualizace. Mezi jednoznačné klady pak patří zvýšená odolnost i podpora bezdrátového nabíjení.

Mezi hlavní zápory iPhonu 11 se řadí spíše podprůměrně kvalitní displej. V prvé řadě jde jen o IPS panel, který má nižší rozlišení. Dobře je nutné spočítat, zda vám bude stačit úložný prostor, protože chybí slot pro paměťovou kartu. Smířit se budete muset i s absencí podpory sítí 5G

ASUS ZenFone 7 Pro

ZenFone 7 Pro od ASUSu je určen všem, kteří hledají originální telefon. V prvé řadě se můžete těšit na velký AMOLED displej s 90Hz obnovovací frekvencí, který není narušen výřezem ani průstřelem. Tchajwanský výrobce vše vyřešil třemi fotoaparáty na zadní straně, které se v případě potřeby překlopí na čelní stranu. Výsledky z fotoaparátů jsou kvalitní a netřeba dodávat, že lepší mobil pro selfies byste hledali jen obtížně. Nadprůměrně dobře vybaven je ASUS i po hardwarové stránce. Připraven je procesor Snapdragon 865+, 8GB RAM a 256GB úložiště.

Ani letošní ZenFone 7 Pro však není bez chyby, ačkoliv stojí přes 19 tisíc korun. Nepodporuje bezdrátové nabíjení, není odolný a ačkoliv má slušně velkou baterii, nabíjí se docela pomalu. Papírově lákavé stereo reproduktory vás v praxi také vyloženě nenadchnou.

OnePlus 8T

V tomto výběru nemůže chybět OnePlus 8T. Ptáte se proč? Jde o absolutní novinku, která vás může zlákat například na aktuální Android 11, který u konkurence zpravidla nenajdete. Těšit se budete moc ze špičkového výkonu díky Snapdragonu 865, velké 12GB operační paměti nebo 256GB úložiště. Zde ovšem pozor, jde o prostor konečný – slot pro paměťovky chybí. OnePlus 8T vyniká i povedeným AMOLED displejem se 120Hz obnovovací frekvencí. Nezklamou ani fotoaparáty a dostane velmi rychlé nabíjení, byť pouze drátové.

Telefonu za bezmála 20 tisíc korun bohužel schází i zvýšená odolnost. Pokud však mobil nehodláte vystavovat nepříznivým podmínkám, bude vám odměnou například i skvělá nadstavba Oxygen OS s mnoha funkcemi a propracovaným režimem Always-on.

Samsung Galaxy S20 FE

Do 20 tisíc můžete před Vánoci pořídit i fanouškovskou edici Galaxy S20. My rovnou říkáme, proč ne. Na rozdíl od dalších verzí řady Galaxy S20 totiž můžete sáhnout po variantě s procesorem Snapdragon 865. Jistotou je špičkový displej i propracované prostředí s nadstavbou One UI, které je speciálně upraveno pro ovládání jednou rukou. Samsungu Galaxy S20 FE za necelých 20 tisíc korun není cizí zvýšená odolnost nebo bezdrátové nabíjení.

Sázkou na jistotu je u Samsungu oblast fotoaparátů, kde se můžete těšit na kvalitní výsledné snímky ze všech čtyř snímačů. Smířit se musíte s pouze plastovými zády, která jsou přeci jen poněkud náchylnější na drobné oděrky.

Sony Xperia 5

Japonský zástupce v podobě Xperie 5 od Sony je jednoznačnou volbou pro všechny, kteří hledají co možná nejmenší chytrý telefon. Sice získáte 6,1palcový OLED panel, avšak díky protáhlému tvaru padne Xperia 5 skvěle do ruky a pohodlně se drží. I v malém těle nabízí působivý hardware s výkonným Snapdragonem 855, zvýšenou odolnost nebo sestavu tří kvalitních fotoaparátů na zadní straně.

Xperia 5 si vás dokáže získat i přehledným a svižným prostředím, které pravidelně dostává aktualizace. Skousnout budete muset absenci bezdrátového nabíjení a pro někoho i nemožnost nahrávat video ve 4K rozlišení s 60 snímky za vteřinu. To však lze telefonu za necelých 16 tisíc korun přeci jen odpustit.

Xiaomi Mi 10T Pro

Na závěr jsme si nechali horký tip z dílen Xiaomi. Nedávná novinka Mi 10T Pro bude patrně lákat náročné uživatele zaměřené na hraní. Důkazem budiž velký IPS displej se 144Hz obnovovací frekvencí. Takovou hodnotu žádný konkurent nenabízí. Samozřejmostí je i náležitě výkonný hardware v čele se Snapdragonem 865, 8GB RAM a 256GB úložným prostorem. Bohužel se již nedostalo na slot pro paměťovou kartu. Působivě vypadá 108megapixelový hlavní fotoaparát, velká baterie a také rychlé nabíjení.

Kromě nemožnosti rozšířit úložiště telefonu se musíte obejít i bez zvýšené odolnosti a Xiaomi ignoruje také bezdrátové nabíjení, což je škoda. Na druhou stranu, jeho cena není nijak zvlášť vysoká. Před Vánoci jej pořídíte za necelých 16 tisíc korun.


Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze