Vybíráme nejlepší smartphone do 20 000 Kč

Vybíráme nejlepší smartphone do 20 000 Kč
26
  • V dnešním výběru vybereme nejlepší telefony s cenou do 20 tisíc korun
  • Očekávat můžete již ty takřka nejlépe vybavené kousky téměř bez kompromisů
  • Samozřejmostí jsou kvalitní displeje, vysoký výkon a prémiové funkce
  • Rozmanitý výběr zahrnuje značky Apple, BlackBerry, Samsung a Sony

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.


Vybíráme nejlepší telefony do 20 tisíc korun

Na co si dát pozor?

Postupně se našimi výběry prokousáváme výše a dnes je naším limitem 20 tisíc korun. V této fázi již rozhodně neřešte šedý dovoz či nákup v zahraničí. V české distribuci naleznete široký výběr velmi zajímavých telefonů. Jelikož už jsme s cenou opravdu vysoko, můžete být nároční a v podstatě neslevit z požadavků.

U telefonů s cenou blížící se 20 tisícům korunám už můžete být skutečně velmi nároční. Rozhodně můžete počítat s kvalitním displejem, výkonným hardwarem či velkou pamětí dosahující až 256 GB. Často jde již o úplné novinky i věhlasných výrobců, které mají jen drobné ústupky, díky kterým cena neatakuje závratné sumy. U některých kousků se můžete spolehnout na zvýšenou odolnost, čtečku otisků přímo v displeji nebo podporu bezdrátového nabíjení. Samozřejmostí je zcela aktuální software. Jinými slovy kompromisy již takřka nejsou potřeba.

Apple iPhone 8 Plus

Vůbec poprvé se v našich výběrech objevuje zástupce Applu. Přestože se jedná o téměř dva roky starý iPhone 8 Plus, nadále se můžete spolehnout na velmi dobrou výbavu. Displej neoslní velikostí ani rámečky, na druhou stranu je zde výkonný hardware. Potěší zvýšená odolnost proti vodě a prachu, stereo reproduktory nebo podpora bezdrátového nabíjení. Přesvědčivé výsledky podává duální fotoaparát.

Zamrzet může skromnější 64GB interní paměť, která je platná pro verzi s cenou těsně pod 20 tisíci. Nouzi o prostor ještě umocňuje absence paměťových karet. Smířit se budete muset rovněž s chybějícím 3,5mm jackem.

BlackBerry KEY2

Nepřesvědčili vás velké displeje a nadále ctíte klasickou QWERTY klávesnici? Vaše volba zřejmě padne na BlackBerry KEY2. Odměnou vám bude originální vzhled, 4,5palcový displej nebo robustní zpracování. Po zvyknutí také nedáte dopustit na propracovanou klávesnici.

Za dnešní optikou neobvyklý smartphone si připlatíte. 16 tisíc korun není málo s ohledem na jen průměrný procesor či 64GB interní paměť. V šedi průměru se nachází také fotoaparát a chybí zvýšená odolnost proti vodě a prachu.

Samsung Galaxy Note9

Od představení Galaxy Notu9 uplynul necelý rok, který však telefonu neubral na atraktivitě. Díky slevám pořídíte za necelých 20 tisíc korun variantu s obří 512GB interní pamětí. Výkonově vás telefon rovněž nebude omezovat, spolehnutí je na propracované prostředí, zvýšenou odolnost či bezdrátové nabíjení. Nadprůměrně dobří fotí duální fotoaparát a návykové je bezdrátové pero S Pen.

Galaxy Note9 je po všech stránkách vyvážené zařízení s takřka maximální výbavou. Trápit vás mohou snad jen ulpívající otisky prstů, nebo o něco hůře dostupná čtečka otisků prstů.

Samsung Galaxy S10e

Jakýmsi protipólem pro Note9 je novější Samsung Galaxy S10e. Ten je určen všem uživatelům, kteří hledají kompaktní telefon dr špičkovou výbavou. Kvalitní displej, maximální výkon či dostatek interní paměti, na to vše se můžete spolehnout. Nechybí duální foťák, odolnost či podpora bezdrátového nabíjení.

Mezi ústupky patří například chybějící teleobjektiv nebo čtečka otisků prstů na pravé straně, což nebude vyhovovat levákům. Za necelých 20 tisíc korun se však opět jedná o velmi zajímavou koupi.

Sony Xperia XZ3

Loňská vlajková loď od Sony má i nyní co nabídnout. Xperia XZ3 disponuje nádherným OLED displejem či vynikajícími stereo reproduktory. Výkon uspokojí i ty nejnáročnější uživatele, 64GB je však již skromnější. Telefon se také velmi pohodlně drží a chlubí se dobrou výdrží. Dostalo se na zvýšenou odolnost či bezdrátové nabíjení.

Xperia XZ3 bohužel ztrácí v kvalitě snímků z fotoaparátu, nepotěšil nás chybějící 3,5mm jack a ne zcela ideálně umístěná čtečka otisků prstů.


Diskuze ke článku
htcjirka
htcjirka
Naposledy upraveno: 20. 6. 20:57
iPhone 8 plus je brak a hracka oproti zminenemu zbytku. Nejlepe ze zminenych tak vychazi jednoznacne Note9.
Nick Cave
Prolétl jsem v rychlosti celý přehled a nemohu jinak, než potvrdit Note 9 jako nejlepší volbu
Collide
Krapet mi tu chybí OnePlus 7 PRO tbh... S cenou 18k za základ by v seznamu potenciálních kandidátů určitě neměl chybět. A nechci nikoho urazit ale musím říct že uvádět zde starý iPhone 8 s mizernou výbavou a i tak s cenou 20k je přinejmenším k zamyšlení. Ten by se hodil spíše do seznamu aprílových žertíků.
Nibba phone
IPhone 8 plus je trash oproti ostatním mobilům které jsou zde uvedeny

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze