Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě

Voixatch: chytré hodinky z MWC s odnímatelnou lunetou pro handsfree

1
Voixatch: chytré hodinky z MWC s odnímatelnou lunetou pro handsfree
  • Hlasité volání přes hodinky není pohodlné ani komfortní, Voixatch to mění
  • Lunetu je možné snadno odejmout a připevnit na ucho (podobně jako handsfree)
  • Zatím se jedná o prototyp, na trh se dostane až ke konci roku 2018
  • Cena bude kolem 5 tisíc korun

Chytré hodinky Voixatch jsme na MWC 2018 našli v zásadě úplně náhodou. Zastávka na jednom z nejmenších stánků MWC ale stálo za to. Hodinky umožňují odejmout lunetu a připevnit si ji za ucho. Samotná luneta má v sobě mikrofon i reproduktor, takže můžete pohodlně telefonovat, mít volné ruce a soukromí. Právě soukromí bylo hlavním podnětem pro tento model. Ostatně pokud používáte chytré hodinky a voláte přes ně, tak to znáte – váš hovor slyší všichni v okolí, protože i hlas na druhé straně jde z hlasitého reproduktoru.

Prototyp hodinek Voixatch – MWC 2018

Funkci výsuvné lunety jsme si vyzkoušeli (včetně hovoru). Z pocitů musíme říci, že vše fungovalo dobře. Luneta je příjemně lehká a celkově jsou hodinky až nečekaně lehké, i když působí poměrně masivně.

Uvnitř jsme toho zatím moc neviděli, protože se jedná o koncept. Ochuzení bychom ale neměli být o klasické funkce jako budík, kalendář, seznam hovorů či výpis SMS. Komunikace probíhá přes Bluetooth a připojit můžete iOS i Android, tedy aspoň tak to má Voixatch ke konci roku v plánu.

Na závěr ještě cena. Ta by se měla pohybovat kolem 5 tisíc korun. Pokud se vám hodinky líbí, tak si budete muset počkat nejméně do čtvrtého kvartálu tohoto roku. Hodinky jsou stále jako prototyp, proto ještě nemají finální název.

Diskuze ke článku
Řezňýk
A co uděláte, když tu lunetu ztratíte? Sehnete se pro tu, kterou ztratil někdo jiný.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze