Alcatel poodhalil chystané modely: očekávejte výhradně protáhlé displeje

10
Alcatel poodhalil chystané modely: očekávejte výhradně protáhlé displeje
  • Alcatel v Las Vegas nastínil, na jaké telefony se můžeme již brzy těšit
  • Půjde o řady Alcatel 5, Alcatel 3 a Alcatel 1
  • Společným jmenovatelem budou displeje s poměrem stran 18:9

Na veletrhu CES 2018 se nachází také značka Alcatel spadající pod čínské TCL. Premiéry si však výrobce schovává na barcelonský veletrh MWC 2018, nicméně v Las Vegas se alespoň rozhodl nalákat na chystané produkty. Hned tři telefony tak částečně ukázal. Cílem Alcatelu je nabídnout uživatelům nižší a střední třídy vymoženosti dražších telefonů. Docílit toho hodlá nasazením širokoúhlých displejů s poměrem stran 18:9.

Alcatel 2018

„S ohledem na pokračující trendy na trhu smartphonů přicházíme v novém roce s pozměněným portfoliem smartphonů, aby lépe oslovilo naše zákazníky a využilo příležitostí, které jsou před námi,” říká Christian Gatti, Global President Alcatel Business Division a Executive Vice President společnosti TCL Communication. „Modernizujeme design našich smartphonů a jsme jedním z prvních světových výrobců, kteří nabídnou telefony s displeji 18:9 napříč všemi našimi produktovými řadami. Chceme tím zpřístupnit technologie a funkce obvyklé jen u nejdražších telefonů prakticky všem zákazníkům.”

Již za necelé dva měsíce se tak dočkáme novinek od Alcatelu, které výrobce rozdělí do tří základních řad, jež si níže představíme.

Řada Alcatel 5

Řada Alcatel 5 hodlá nabídnout velmi zajímavé funkce ve střední třídě a zaměřovat se bude například na fotografické schopnosti. Jak naznačují úniky, dočkáme se zřejmě duální čelní kamerky. Dále nebude chybět funkce odemknutí telefonu obličejem nebo displej s poměrem stran 18:9 s malými rámečky pod a po bocích displeje. Přislíbena je také silná baterie.

Alcatel 5

Řada Alcatel 3

Nadále zůstáváme ve střední třídě, avšak o něco níže. Přesto se má mezi Alcately 3 objevit velký displej s jemným rozlišením a poměrem stran 18:9. Výrobce slibuje duální fotoaparát a velmi výhodný poměr ceny a výkonu.

Alcatel 3V

Řada Alcatel 1

Řada Alcatel 1 bude zahrnovat smartphony pro každého za nejdostupnější ceny. Nabídnou stylový design, slušnou výbavu a opět velký displej s poměrem stran 18:9.

Alcatel 1X

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze ke článku
marek
V tom nejvybavenějším modelu je Mediatek MT 6570, to chce teda velkou odvahu.
Michal
Vypadá to nádherně. Jenže Alcatel 5 má pouze HD displej a Mediatek 6750T, tohle opravdu není ani střední třída. Brutální rozdíl mezi dva roky starým Idolem 4S a tímhle. Ono je to ještě mnohem slabší než hodně slabý Idol 5S. No já asi nebudu cílovou skupinou těchto nových experimentů pod značkou Alcatel a zajímalo by mě, jestli vůbec někdo bude.
Michal
Alcatel 5 = nejhezčí mobil v nejnižší třídě ;)
Pavel
To už je fakt moc. Chápu, že Alcatel opět zcela změnil strategii, ale aby představil tři nové řady a všechny patřily do kategorie lowend, to se mi zdá opravdu hodně zvláštní. Kdo si tohle bude kupovat? Znám lidi, kteří kupovali jen vlajkové lodě Alcatelu a dobře asi i věděli, proč to dělají. Tyhle ale Alcatel úplně zařízl. Tak kdo je cílová skupina těchto nových řad Alcatelu? Idioti?
Dávám Alcatelu rok, maximálně dva...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze