Je to zpráva obvyklá spíše pro Google Play Store, kde se infikované nebo jinak problematické aplikace objevují celkem často a v množství menším než malém. Obecně se soudilo, že tvrdší systém hodnocení aplikací, který ve svém obchodě provozuje Apple, by podobným excesům měl zabránit, ale i zde se ukázalo, že nic není 100% spolehlivé.
Firma Wandera zaměřená na mobilní bezpečnost totiž našla v 17 aplikacích kód, který tam rozhodně neměl co dělat. Na pozadí totiž otevíral webové stránky, na kterých klikal na reklamu. To se dá zneužít hned dvěma způsoby: dají se tak „vydělávat“ peníze klikáním na reklamu, případně můžete odčerpávat finanční prostředky konkurenci tím, že klikáte na jejich reklamy.
Všechno běželo na pozadí, takže napadené uživatelé neměli o ničem ponětí, až na zvýšenou spotřebu energie a mobilních dat. Celkem se jednalo o 17 různých aplikací od jednoho vývojáře, jejichž seznam najdete na wandera.com. Apple už je z obchodu stáhl a slibuje, že vylepší svoje detekční metody, aby k podobným problémům příště nedošlo.
Jo a jak uživatel offečka jablečná psal že root je asi virus tak root virus není (pouze magisk). V poslední době je na root magisk manager který svými moduly překvapí nejednoho uživatele.
PS: toto není hate na ani jednu z platforem
Tak to ale není, největší imbecilitu tady předvedla jablečná ofecka