Samsung GamePad promění telefon s Androidem v herní konzoli

25

Zařízení Samsung GamePad a aplikace Mobile Console umožňují spouštět na mobilních zařízeních propracované hry určené pro herní konzole. Plná kompatibilita je zaručena od Androidu 4.3 Jelly Bean.

Samsung představil v reakci na rychle se rozvíjející globální trh s mobilními hrami zařízení GamePad a aplikaci Mobile Console. Jejich cílem je obohatit herní zážitek na přístrojích oblíbené řady Galaxy. Uživatelé tak mohou ušetřit peníze a vychutnat si hry v kvalitě odpovídající herní konzoli bez nutnosti utrácet za samostatný hrací systém.

Samsung GamePad

GamePad promění chytrý telefon nebo tablet Samsung Galaxy v přenosnou, nebo dokonce domácí herní konzoli. Do jeho odolného ocelového rámu se dá vložit mobilní zařízení o velikosti od 4 do 6,3 palců. Spárování probíhá přes Bluetooth a u zařízení s operačním systémem Android 4.3 Jelly Bean (např. Galaxy Note 3, S4, Note II a S III) je umožněno také jednodušší propojení GamePadu pomocí technologie NFC. Přes HDMI kabel nebo funkci AllShare Screen Mirroring mohou uživatelé připojit zařízení také k televizi a vychutnat si zážitek ze hry opravdu ve velkém.

Stiskem tlačítka „Play“ lze snadno spustit aplikaci Mobile Console, což je nová integrovaná aplikace společnosti Samsung pro hry. Aktivuje se ve spojení s GamePadem a umožňuje vyhledávat a nakupovat hry, které využívají gamepady. Aplikace Mobile Console nabízí hry z celé řady kategorií:

  • závody – např. Need for Speed Most Wanted od společnosti Electronic Arts a Asphalt 8 od společnosti Gameloft: Airborne
  • střílečky – např. Modern Combat 4: Zero Hour;od společnosti Gameloft
  • sportovní hry – např. Virtua Tennis Challenge od společnosti SEGA
  • akční tituly – např. Gangstar Vegas od společnosti Gameloft
Samsung GamePad

Aplikace Mobile Console je ke stažení v obchodě Samsung Apps nebo poklepáním na tlačítko „PLAY“ umístěné na GamePadu. Nabízí 35 samostatných her, přičemž v roce 2014 přibude mnoho dalších titulů. Uvedení na český trh je plánováno na leden 2014 za cenu 1 999 Kč.

Parametr
rozměry 137,78 x 86,47 x 31,80 mm
hmotnost 195 gramů
kompatibilita Kompatibilní s OS Android 4.1 a vyšším (bez NFC, Mobile Console)
Plně kompatibilní od OS Android 4.3.
konektivita Bluetooth® v3.0, NFC (zařízení Samsung s operačním systémem Android 4.3 nebo vyšším)
3.0 class 2, HID
baterie 160 mA

Zdroj: TZ Samsung

Diskuze ke článku
Karol Holoman
Karol Holoman
Prajem dobry deň.Samsung gamepad som si objedna z mp3.sk za 49euro a som spokojny po každej stránke..Stači len gamepad približiť a gamepad sa stáva prislušným spolunástrojom telefonv.Ja mám Note 3 a dobre spolupracuje s ovládanim hier.......ok!!!!
Eso Rimmer
Eso Rimmer
Ja mám Note 3 a Moga Pro... Ten od Samsungu je zbytočne drahý a malý...
Jirka
No to se objevila Atlantida teda... Sony Phone + dualshock + držák + certifikace sony playstation, to je co, a je to tu už bůh ví jak dlouhouho..
Vyko Just
Vyko Just
na nic jiného než Samsung to nefunguje?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze