Reklamy v nadstavbě od Samsungu? Kdepak, šlo o vtip

aktualizováno
Reklamy v nadstavbě od Samsungu? Kdepak, šlo o vtip
Fotografie: Martin Fajmon, mobilenet.cz
  • Reklamy se měly objevit u levnějších modelů z řad Galaxy M a Galaxy A
  • Nakonec se ukázalo, že šlo o žert
  • One UI 2.5 má být představeno spolu s řadou Galaxy Note20

Aktualizováno 9. 6. 2020

Včerejší informace o možném výskytu reklam v nadstavbě One UI 2.5 vyvolala celosvětovou vlnu nevole. Patrně nikdo nechce ve svém telefonu vidět reklamy i ve chvíli, kdy si chce například jen zatelefonovat. Server sammobile.com nyní vše uvádí na pravou míru. Nebudeme vás dlouho napínat, celý humbuk kolem reklam nastal kvůli vtipu jednoho uživatele z jihokorejského fóra, který upravil screenshot z očekávané nadstavby One UI 2.5. Úprava vznikla na popud toho, že se v aplikaci Weather News objevila některým uživatelům reklama. V tomto případě za to však může sama aplikace, nikoliv Samsung. S jistotou lze říci, že na odemykací obrazovce či napříč prostředím Samsung ani v levných telefonech reklamy nasazovat nebude.

Původní informace z 8. 6. 2020

Redaktoři tizenhelp.com získali první screenshoty prostředí One UI 2.5 od Samsungu, které přináší poměrně nepříjemné zjištění. Podle nich by se totiž mohly přímo v systému vyskytovat reklamy (z dostupných obrázků minimálně na zamykací obrazovce a také v aplikaci počasí).

Dle názoru redaktora zmíněného serveru by se mohly reklamy objevit u cenově dostupných telefonů z řad Galaxy A a Galaxy M. U zobrazených reklam si lze navíc všimnout časovače na 15 sekund, takže je pravděpodobně nelze přeskočit. Zaměstnanec Samsungu přitom již v minulosti redaktorům tizenhlep.com potvrdil, že do systému plánují implementovat reklamní sdělení. Jestli se však do telefonů skutečně dostanou reklamy v podobě uvedené výše, ukáže teprve až čas.

Nejnovější nadstavba One UI 2.5 by měla dorazit s představením telefonů řady Galaxy Note20 a ohebného Samsungu Galaxy Fold 2. Později se objeví i na starších telefonech.

Diskuze ke článku
Wondy
Tomuhle může uvěřit fakt jen blb. A udělat o tom celý článek ještě větší blb.

Je to vtip z japonského fóra. Akorát se ztratil v překladu a každej bulvární blog to hned napral do článku, aby měl kliknutí. Vidíte jak na to všichni nadáváte? Aby ne, tohle by se nelíbilo vůbec nikomu, tohle kterákoliv společnost udělat, tak si kope vlastní hrob
Absolut NoFak
Stejně jsou lidi zvyklí patnáct sekund čekat, než skončí lag, tak když se při něm můžou dívat na nějakou hezkou reklamu, tak to akorát ocení.
Anonymous
Málože už skoro každá appka je přímo propletená reklamou, tak teď už i systém. Nevím proč, ale nechce se mi věřit, že ty reklamy zůstanou jen na levných modelech. Čím dál tím víc mě Samsung přesvědčuje, abych ho už nikdy nekoupil.
Carda
To bude pro fanoušky jistě skvělé teď jde o to co to bude za reklamy zřejmě to bude něco na způsob nabídky jejich věcí aby fanoušci koupili něco co jim je k hovnu jako správná marketingem oblbnutá ovečka :D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze