Samsung Galaxy Note10+
recenze

Samsung Galaxy Note10+

Nejlepší telefon současnosti?
34

Samsung Galaxy Note10+ prezentuje výrobce jako svůj nejlépe vybavený smartphone současnosti. Nechybí bezrámečkový displej, rychlé nabíjení ani osvědčená trojice fotoaparátů. Je ale letošní úroveň inovací dostatečná a obhájí si novinka dlouholetý status nejlepšího manažerského telefonu?

Řada Galaxy Note od Samsungu byla po dlouhou dobu považována za to nejlepší na trhu. Špičkový výkon, krásný displej, technologicky vyspělý fotoaparát, ale hlavně unikátní chytré pero S Pen. To vše dělalo ze zařízení Note něco, co jste nemohli najít nikde jinde. Konkurence je však neúprosná a očekávání uživatelů rostou s každým novým technologickým výdobytkem a dalším modelem. Odpověď na to, zda se může nový Note10+ opět ucházet o pozici nejlepšího telefonu na trhu a jestli výbava odpovídá prémiové cenovce, se dočtete v následující recenzi.

Samsung Galaxy Note10+ – videorecenze

Technické parametry Samsung Galaxy Note10+ 256 GB

Kompletní specifikace
Konstrukce162,3 × 77,2 × 7,9 mm, 198 g, konstrukce: klasická, odolnost: IP68
DisplejSuper AMOLED, 6,8" (3 040 × 1 440 px)
Fotoaparát12 Mpx, LED dioda, video: 3 840 × 2 160 px, 60 FPS
ChipsetSamsung Exynos 9825, CPU: 2×2,73 GHz + 2×2,31 GHz + 4×1,95 GHz, GPU: ARM Mali-G76 MP12
PaměťRAM: 12 GB, vnitřní paměť: 256 GB, paměťové karty: microSD
Datové funkceHSPA: 42 / 11,5 Mb/s, LTE: 2 000 / 300 Mb/s, Wi-Fi: Wi-Fi 6, Bluetooth: 5.0, NFC: ano
Operační systémAndroid 9.0
Akumulátor4 300 mAh, bezdrátové nabíjení: ano
Dostupnostsrpen 2019,

Obsah balení: v duchu nové doby

Na bohatost příslušenství vrcholných smartphonů jsme si postupem času již tak nějak zvykli a v duchu předchozích modelů se vydal i Note10+. Obdobně jako u mnou naposledy testovaného Samsungu Galaxy S10+ jsem v balení natrefil na kvalitní sluchátka AKG, která se designem nijak neliší od těch u S10+. Ne/milé překvapení (podle toho, jak na situaci s absentujícím 3,5mm audiokonektorem nahlížíte) najdete až na konci kabelu, kde na vás čeká USB-C konektor namísto léty osvědčeného jacku. Sluchátka naštěstí nepostrádají sadu silikonových nástavců různých velikostí, takže si vybere opravdu každý.

Samsung Galaxy Note10+

V balení jsem rovněž našel užitečné redukce z USB-A na USB-C a microUSB na USB-C. Nabíjecí adaptér pochopitelně nechybí a tentokrát hned s výkonem 25 W, což rozhodně chválím. Tentokrát navíc s kabelem typu USB-C/USB-C, který se u dražších modelů pomalu ale jistě stává standardem. Výrobce nezapomněl ani na dva náhradní hroty pro chytré pero S Pen včetně speciální kovové pinzety k vytažení hrotu. Jediné, co zbývá, je ochranné pouzdro či redukce z USB-C na 3,5mm jack, i tak se však podle mého jedná o nadstandardní množství příslušenství.

Líbilo se nám
  • množství užitečných redukcí
  • kvalitní sluchátka od výrobce
  • náhradní hroty do S Pen
  • 25W adaptér do zásuvky
Nelíbilo se nám
  • ochranné pouzdro by přišlo vhod
  • stejně tak redukce z USB-C na 3,5mm jack

Konstrukční zpracování: krása střídá nádheru

Design u spousty zákazníků rozhoduje o tom, jestli si telefon koupí, či nikoliv a pro výrobce je čím dál tím obtížnější přijít s něčím novým. Galaxy Note10+ se však v této oblasti opravdu vytáhl – testovaná stříbrná varianta Aura Glow tak trochu připomíná povrch CD a háže líbivé odlesky na všechny strany. Telefon má navíc oproti svému předchůdci, kterým byl Galaxy Note9, značně tenčí rámečky i o pár gramů nižší hmotnost. Subjektivně mi také přijde, že interní komponenty byly rozloženy tak, aby byl telefon v ruce lépe vyvážený. Note10+ se díky všemu zmíněnému velmi dobře drží a v porovnání s Note9 jde o velké zlepšení. Výrobce pochopitelně nezapomněl přidat ani odolnost dle certifikace IP68 nebo Gorilla Glass 6, které chrání záda i displej. Uživatel má z telefonu jednoduše prémiový pocit, tak, jak se s ohledem na cenovku, sluší a patří. Plusové body si Samsung zaslouží za to, že se mu podařilo vměstnat podstatně větší displej do telefonu de facto stejných rozměrů – konkrétně 162,3 × 77,2 × 7,9 milimetrů vs. 161,9 × 76,4 × 8,8 mm u Note9.

Samsung Galaxy Note10+
Důraz na symetrii je viditelný na displeji i na bocích zařízení.

Při bližší examinaci si uvědomíte, jak velký byl kladen důraz na symetrii. A není divu, vždyť kódové označení nových Galaxy Note10 „Da Vinci“ mluví samo za sebe. Přestože je posun k symetrickému vzhledu viditelný zejména na displeji, lze jej pozorovat i na bocích telefonu. Na spodní straně, kde se nachází USB-C konektor spolu s mikrofonem, hlasitým reproduktorem a perem S Pen, si lze všimnout, jak jsou všechny tyto otvory vycentrovány na střed. Stejně je tomu na horní straně, kde jsou opět všechny otvory ve stejné úrovni. Zde se nachází hybridní slot, do kterého lze vložit dvě nanoSIM karty, respektive jednu microSD kartu a jednu nanoSIM kartu.

Pravá strana je zcela čistá a marně byste na ní hledali vypínací tlačítko, které se přesunulo nalevo pod kolébku hlasitosti. Tento krok ocení zejména leváci, kteří tak mají vypínací tlačítko na dosah palce. Pokud bych se měl vyjádřit za druhou skupinu uživatelů, osobně mi přemístění nedělalo větší problém a na tlačítko jsem bez problémů dosáhl ukazováčkem. Kromě odemykací a zamykací funkce mu lze přiřadit rovněž spuštění konkrétní aplikace. V telefonu pochopitelně nechybí ani chytrý asistent Bixby, kterého ovšem nejste nijak nuceni využívat a na místo toho můžete používat například Google Asistenta.

Na pravé straně však stále najdeme chytré pero S Pen, které je vyvedeno v líbivé modro-stříbrné barvě a používá se minimálně stejně komfortně jako předchozí generace. Největší novinkou je rozpoznání pohybu pera v prostoru v šesti různých osách, díky čemuž jej lze používat k ovládání různých aplikací. Standardní ukázkou toho, jak lze pero S Pen využít, je aplikace fotoaparátu, kde lze perem nejen vyfotit snímek, ale i měnit režimy či dokonce zoomovat a oddalovat. Zejména točivé pohyby při používání zoomu bohužel ne vždy fungovaly ideálně a častokrát jsem tak marně mával s S Penem v naději, že se něco bude dít, než jsem se rozhodl využít raději dotykového ovládání. S perem jsem dále zkoušel ovládat Spotify, kde byla aplikace schopna snímat pohyby o poznání lépe, ovšem také ne vždy přesně tak, jak by měla. Věřím však, že se s časem citlivost pera zlepší a tato zajímavá funkcionalita bude dotažena k dokonalosti. Spojení s telefonem jako takové mohu hodnotit bezproblémově, stejně jako výdrž, která je na rozdíl od poslední generace delší. Osobně jsem však nikdy nepoužíval S Pen natolik dlouho, abych mohl otestovat, jak dlouho vlastně vydrží.

Líbilo se nám
  • exkluzivní design
  • odolnost dle IP68
  • zachování rozměrů minulé generace, ale větší displej
Nelíbilo se nám
  • gesta s S Pen ne vždy fungují spolehlivě
Diskuze ke článku
Absolut NoFak
Že bych si ten Samsung přece jen koupil?
Anonym
Jeden by aspoň čekal 90 nebo 120hz display, za mě největší nevýhoda..
Dodo
Cenově je o 2 tisice levnější než s10+ na eschopu samsung.
Jirka
Stačí mě galaxy A70 jinak pěkná recenze :)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze