Lenovo Yoga 710 (14")
recenze

Lenovo Yoga 710 (14")

Zaostřeno na masy
10

Dobře vybavený notebook s kvalitní konstrukcí a přijatelnou cenovkou. Takový cíl si stanovilo Lenovo při výrobě Yogy 710. Na uživatele to jen zřídkakdy nezapůsobí. Yoga 710 v sobě ale ukrývá mnohem více zbraní. Jednou z nich je i 14palcový displej. Přestože je velmi žádaný, již tak často jej nepotkáváme. K němu Lenovo přidalo jen minimální rámečky a Full HD rozlišení.

Lenovo má ve svém portfoliu nepřeberné množství zařízení s rozlišnými konstrukcemi, displeji, výkonem a také v něm nechybí nevšední zařízení, jakým byl například nedávno testovaný Lenovo Yoga Book. Ty nejúspěšnější kousky jsou ale většinou nenápadné a na první pohled byste je velmi snadno přehlédli. Přesně taková je i dnes testovaná Yoga 710.

Lenovo Yoga 710 14" – videopohled

Technické parametry Lenovo Yoga 710 14" 80V4001CCK

Kompletní specifikace
Konstrukce223 × 322 × 17,3 mm, 1 550 g, konstrukce: konvertibilní, odolnost: ne
DisplejTFT IPS, 14" (1 920 × 1 080 px)
ChipsetIntel Core i7-7500U, CPU: 2×2,7 GHz, GPU: Intel HD
PaměťRAM: 8 GB, disk: 256 GB (SSD), paměťové karty: microSDXC
Konektory2× USB 3.0, 0× USB 2.0, video: microHDMI, další: ne
Datové funkcemodem: ne, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth: 4.1, NFC: ne
Operační systémWindows 10 Pro
Akumulátor52 Wh, udávaná výdrž: 8 hodin
Dostupnostkvěten 2016, 28 000 Kč

Nenápadný, ničím nevyčnívající, prostě další kovový konvertibl. I tak by se dal model 710 zprvu popsat. Lenovo ale láká na zcela jiné prvky, kterými může být 14palcový Full HD displej, úsporné, avšak stále výkonné procesory Intel Core i5 či i7 spolu s 8 GB RAM a úložným prostorem 256 GB. Všechny tyto komponenty jsou pak skryty v bytelném kovovém těle, které jen tak něco nerozhází. K tomu připočtěte téměř nulové rámečky okolo displeje. Za variantu s Intel Core i5 Kaby Lake zaplatíte 24 tisíc. Za námi testovanou variantu s Intel Core i7 pak 28 tisíc, a to je mimořádně dobrá nabídka. Udělalo Lenovo vůbec někde chybu, nebo před sebou máme nadějný hybridní notebook pro masy?

Oficiální snímky

Obsah balení: zase krok zpět

Jak jsme u ThinkPadů chválili, že Lenovo konečně začalo pracovat i na prvním dojmu po koupi a krabice vypadaly „méně kancelářsky“, tak tady se vrátíme do historie, kdy jste nevěděli, zda si kupujete banány či notebook. Bohužel i obsah je chudý a mimo nerozpojitelného adaptéru o délce pouhý metr a půl a zařízení samotného už vás nic nečeká. Budiž Lenovu odpuštěno, protože cena se někde srazit musela.

Nelíbilo se nám:

  • chudé balení

Design a konstrukce: tichá voda břehy mele

V zavřeném stavu a ještě v tmavém provedení vypadá Yoga 710 velmi nenápadně. V detailnějším pohledu si ale všimnete zbroušených hran víka displeje, čehož bylo dosaženo díky hliníkové a mimochodem velmi bytelné konstrukci. Hliník ucítíte na celém šasi a rozhodně si stěžovat nebudete. Notebook navíc vyrostl do menších rozměrů než běžné 14palcové notebooky, zejména díky velmi úzkým rámečkům po stranách displeje. Pokud tak máte strach, že by byla „Sedmset-desítka“ velká na přenášení, pak vás obav mohu zbavit. Její celkové rozměry jsou 322 × 223 × 17,3 cm. Pas hodný modelky to tedy není, ale ostatní rozměry jsou velmi dobré.

Lenovo Yoga 710 14\"

TIP: Recenze Lenovo Yoga Book – Klávesnice jen jako

Když už jsme u pasu, jistě čekáte nepřeberné množství portů. Proč také ne? Na základnu by se vešly, ale ouha, zklamu vás. Bohužel máte k dispozici pouze dvojici USB 3.0, microHDMI a 3,5mm jack. K tomu přidejte slot na SD karty a krasojízda končí. Proč se Lenovo nerozhodlo oproti předchůdci konečně integrovat klasické plné HDMI a proč zcela chybí USB-C, je nám záhadou. Můžete namítat, že takto vybavený notebook bude potřebám běžného uživatele dostačovat. Otázkou je, proč by měl být pouze dostačující, když by základna pobrala větší porci portů. Těch pár korun navíc by si uživatel jistě rád zaplatil.

Lenovo Yoga 710 14\"

A když už jsme u negativ konstrukce, vezměme je všechna najednou. Fyzické tlačítko mimo klávesnici nabízí Yoga 710 jen jedno jediné na pravém boku a slouží pro vypnutí a zapnutí. Tlačítka pro regulaci hlasitosti tento kousek navzdory konvertibilní konstrukci nemá. V režimu tabletu je tak změna hlasitosti cestou ke ztrátě nervů.

To by byl první pohled. A co první dotyk? Ta tíha! Ne že by 1 550 gramů bylo moc, ale v ruce působí zařízení jako závaží. Na bytelnosti to přidává, na pohodlnosti už méně. Tím však negativa ke konstrukci končí a po otevření notebooku vás čeká už jen radost. Zbroušené hrany základny a její ztenčující se tendence směrem ke kloubům je pastva pro oči. Displej se u kloubů jemně naklání k uživateli a celý tento koncept na vás spolu s téměř bezrámečkovým displejem dýchne luxusem. Musím také pochválit výbornou klávesnici s regulovatelným podsvícením, které je rovnoměrné a dobře viditelné i za dne. Ta se velmi podobá klávesnicím v pracovních noteboocích ThinkPad, jež patří k jedněm z nejlepších. Ani touchpad vás nezklame a patří k lepšímu průměru. V případě, že si zapomenete na cestu vzít myš, pak nad jejím zapomenutím neprobrečíte celý víkend. Gró řady Yoga ale bezesporu spočívá v konvertibilitě, kterou obstarávají tužší dvojité klouby. Víko s displejem tak více než stabilně drží v jakékoli pozici, otevřít notebook jednou rukou se vám však nepovede. Přesto jsme za tužší klouby rádi a jen neradi vzpomínáme na HP Spectre x360, pro jehož volnost kloubů neexistuje omluva.

Celkově je Yoga velmi dobře zpracovaná a chválím také umístění výdechů ventilátorů na hraně základny u kloubu, které si jen tak nezakryjete. Jak působí v zavřeném stavu notebook trochu mdle, pak po otevření se nestačíte divit. Jsou tu ale jisté kompromisy, které si výrobce mohl odpustit. Tím je jistě chybějící tlačítko na regulaci hlasitosti. Menší množství portů sice zamrzí a nedává smysl, ale ubrané pohodlí uživatele zabolí o mnoho víc.

Líbilo se nám:

  • velmi dobré zpracování
  • kvalitní materiály
  • úzké rámečky displeje
  • dobře umístěný výdech ventilátorů
  • skvělá klávesnice
  • dobrý touchpad
  • velmi stabilní víko displeje díky tuhým kloubům

Nelíbilo se nám:

  • menší množství portů a absence USB-C
  • chybějící tlačítko regulace hlasitosti
Diskuze ke článku
Pítrsan
Milá redakce, děkuji za pěknou recenzi!
Na začátku zmiňujete slabší z procesorů Intel Core i5 Skylake - předpokládám, že se jedná o překlep? Z označení v tabulce, ale i dále v textu je již správně uvedeno Kaby Lake.
4748
mely jsme ve firme 3 yogy vsechy se podelaly zkusenost s lenovackym servisem = lenovo nekupovat. mimochodem tyhle konfigurace jsou tak mozna na prohlizeni netu
Jirka T.
Baterie??? O ní ani nepadlo ani slovo...
Tomáš
Ahoj, prosím co to je za wallpaper?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze