Huawei Mate Xs
recenze

Huawei Mate Xs

Ohýbání proti proudu
13

Na český trh dorazil Huawei Mate Xs – originální smartphone s displejem netradičně umístěným na vnější straně, který sází na špičkovou hardwarovou výbavu a podporu 5G sítí. Jak se Huawei Mate Xs osvědčil během dvoutýdenního používání? To prozradím v této recenzi.

Mate Xs je první ohebnou vlaštovkou Huawei dostupnou na našem trhu. Prémiové zařízení se přitom chlubí velkým 8palcovým OLED displejem, podporou 5G sítí i extrémně rychlým nabíjením. Vyplatí se Huawei sázka na displej na vnější straně?

Huawei Mate Xs – videorecenze

Technické parametry Huawei Mate Xs

Kompletní specifikace
Konstrukce161,3 × 78,5 × 11 mm, 300 g, konstrukce: rozevírací, odolnost: ne
DisplejAMOLED, 8" (2 480 × 2 200 px)
Fotoaparát40 Mpx, LED dioda, autofocus, video: 3 840 × 2 160 px, 60 FPS
ChipsetHuawei Kirin 990, CPU: 2×2,86 GHz + 2×2,36 GHz + 4×1,95 GHz, GPU: ARM Mali-G76 MP12
PaměťRAM: 8 GB, vnitřní paměť: 512 GB, paměťové karty: nanoSD
Datové funkceHSPA: ano, LTE: 1 400 / 150 Mb/s, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth: 5.0, NFC: ano
Operační systémAndroid 10
Akumulátor4 500 mAh, bezdrátové nabíjení: ne
Dostupnostbřezen 2020, 59 999 Kč

Obsah balení: luxusní nadílka

V prémiové krabičce najdeme kromě Huawei Mate Xs také 65W napájecí adaptér, kabel USB-C/USB-C, pecková sluchátka (s USB-C konektorem) a silikonové ochranné pouzdro.

Konstrukční zpracování: ohýbáme naruby

Huawei Mate Xs je v současnosti jediným ohebným telefonem na našem trhu s displejem na vnější straně. Ještě předtím, než se dostaneme k ohebné obrazovce, na kterou se podíváme v samostatné kapitole, se však pojďme zaměřit na kloub a konstrukční zpracování jako takové. Telefon v zavřeném stavu působí poměrně nenápadně a při čelním pohledu nijak zvlášť nevyčnívá z davu.

Že máte čest s unikátním kouskem hardwaru zjistíte až při otočení, kdy na vás vykoukne kus obrazovky oddělené od panelu, v němž se nachází fotoaparáty, přisvětlovací dioda a také fyzické tlačítko s červenou linkou, které odblokuje vystřelovací mechanismus pantu. Po jeho zmáčknutí se telefon samovolně rozevře (pokud mu v tom něco nebrání) zhruba do pravého úhlu a poté je na uživateli, aby jej zcela narovnal. Plné narovnání přitom doprovází křupavý zvuk, který vydává konstrukce pantu.

Při pohledu z profilu zaujme tloušťka pouhých 5,4 milimetrů v otevřeném stavu a zhruba dvojnásobně tlustší bok, který připomíná grip u fotoaparátů. Díky němu se Mate Xs lépe drží v jedné ruce, pokud například právě sledujete video. Pant pro změnu tvoří výstupky připomínající zasunutý stylus. Ten byste se však rozhodně neměli pokoušet vysunout… Vnitřní strana konstrukce je vyrobena z hliníku a má tmavě modrou barvu. Bohužel na ní velmi rychle (stejně jako na displeji) ulpívají otisky, takže buďte připraveni často leštit.

Huawei Mate Xs
Kapacitní čtečka otisků prstů je velmi pohotová.

Na pravém boku je pak kolébka hlasitosti a pohotová kapacitní čtečka otisků prstů, která zároveň funguje jako vypínací tlačítko. Výčet zakončíme USB-C na spodní straně gripu a hybridním slotem umístěným nahoře vedle infraportu. Uživatel může do Mate Xs vložit dvě nanoSIM karty, případně zvolit kombinací nanoSIM a Nano Memory paměťové karty.

Líbilo se nám
  • originální design
  • kvalitní zpracování
  • praktický grip
Nelíbilo se nám
  • rychle se umastí
Diskuze ke článku
Jiří
Skvělá recenze, díky. Mám ho asi měsíc a zatím taky žádné škrábance neregistruji.
Dodo
Za tu cenu měli být v balení kvalitní bezdrátová sluchátka.
Ondřej
Díky za nový článek o čínském konceptu bez smysluplného použití pro někoho jiného než čínský lid.
Blue Sun
Ohýbá se to jako syrový netopýr.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze