Apple iPhone 7
recenze

Apple iPhone 7

Vytěžené maximum

Nebyl by to ten pravý podzim, kdyby se nám do redakce nedostal nový Apple iPhone. Ani tentokrát nedošlo k narušení zažitých zvyků, a tak jsme se mohli podrobně seznámit s nejnovějším iPhonem 7. Ten láká voděodolnou konstrukcí, vylepšeným displejem, vyšší pamětí a rovněž i výkonnějším procesorem. Stojí však tyto inovace za investici minimálně 21 tisíc korun? To si prozradíme nyní.

Hardware a výkon: lepší, výkonnější

Apple zapracoval také na výkonu. Apple iPhone 7 lze považovat za jeden z nejvýkonnějších smartphonů současnosti, na záseky či zpomalený chod jsme za celou dobu nenarazili. Kapacita RAM zůstala u modelu 7 zachována, stále tedy můžete počítat se 2 GB, procesor si naproti tomu polepšil. Novému procesoru Apple A10 sekunduje koprocesor M10. Vylepšený procesor se podepsal na celkovém výkonu poměrně výrazně, v AnTuTu si iPhone 7 odnesl 150 tisíc bodů, a to v základní 32GB paměťové verzi.

Výsledky benchmark testů

Ano, výkon nového iPhonu se odvíjí i od paměťové verze, základní 32GB čip je totiž pomalejší než jeho 128 a 256GB kolegové. Pokud tedy očekáváte od svého nového iPhonu maximum, doporučujeme rovnou zakoupit vyšší paměťovou verzi. Tím se plynule dostáváme i k tomu, že Apple u nových generací zdvojnásobil interní paměť, a to bez navýšení ceny. 16, 64 a 128GB úložiště je minulostí, nově můžete vybírat mezi 32, 128 a 256 GB.

Líbilo se nám:

  • špičkový procesor Apple A10
  • dostatek RAM
  • dvojnásobná kapacita interní paměti

Uživatelské prostředí: dospělé iOS 10

iPhone 7 pohání operační systém iOS 10, tedy aktuálně nejnovější verze. O iOS 10 jsme toho napsali již mnoho, avšak i tentokrát si uděláme malé shrnutí. Apple zapracoval kupříkladu na widgetech, které nově lze vidět i na uzamčené obrazovce. Apple zapracoval také na defaultním editoru SMS/MMS zpráv a aplikaci pro správu fotografií a vylepšením prošly také Mapy.

Uživatelské prostředí iOS 10

Příjemnou novinkou je funkce Raise to Wake, která umožní rozsvícení telefonu bez nutnosti tisknout tlačítko zámku, případně Home Button. iPhone stačí zvednout z podložky, namířit displej na sebe a ten se automaticky rozsvítí. Méně příjemná je nutnost stisknout Home Button pro odemknutí zařízení, avšak to naštěstí lze snadno obejít. Apple hodně v novém iOS prosazuje technologii 3D Touch, která přináší nový uživatelský zážitek. Využít ho můžete už na uzamykací obrazovce, kde stačí zatlačit na příchozí SMS zprávu, která se vám otevře a můžete na ní reagovat. 3D Touch můžete využít napříč systémem.

Uživatelské prostředí iOS 10

Zajímavou novinkou je záložka Večerka, kterou najdete vedle stopek a budíku. Zde si nastavíte váš preferovaný čas ulehnutí ke spánku a čas vstávání. Telefon vás každý večer včas upozorní, že nastal čas jít spát. Nechybí ani analýza spánku.

Líbilo se nám:

  • plynulost i při mnoha nainstalovaných aplikacích
  • množství malých vylepšení iOS 10
Diskuze ke článku
Tomáš Vrábel
Tomáš Vrábel
Tiež sa mi zdá že recenzia je zaujatá a iná ako pri androidoch. Pri všetkých androidoch vždy spomínate že nemá informačnú led diodu a že je to nedostatok , od applu som taky mínus na konci recenzie nevidel to je akože dobré že nemajú led diodu ? Je to zaujímavé no ... :)
Jiří Schindler
Jiří Schindler
Z5C nemá Snapdragon 820, ale 810. Jinak recenzi musím pochválit a jde vidět, že Apple udělal pokrok, no na špičku stále strácí...
anton
recenzia ma sklamala, neskutocne zaujata a povrchna.
Pesedm
To nemá notifikační LED ?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze