Největší rozmach bezdrátových sluchátek máme již zřejmě za sebou, přesto je stále co vylepšovat. V poslední době se jedná především o implementaci aktivního potlačení hluku (ANC) i do těch nejlevnějších modelů, stejně tak se výrobci zaměřují na zvýšení odolnosti či prodloužení výdrže na nabití. Důležitou roli pochopitelně hraje také kvalita poslechu samotného, na které se podílejí i podporované kodeky, kterých existuje relativně velké množství. Důležité je v tomto ohledu mít na paměti, že abyste mohli těžit z kodeku podporujícího vysokou (bezztrátovou) kvalitu přenosu hudby (za ten bývá označován např. LDAC, který vyvinula společnost Sony), je nutné, aby jej podporoval rovněž váš smartphone, a především, abyste měli zdroj hudby v dostatečně vysoké kvalitě, což je v době popularity Spotify víceméně jen zbožným přáním.
Standardem u bezdrátových sluchátek je pak přenos skrze Bluetooth, přičemž i tato technologie se postupem času vyvíjí a Bluetooth je aktualizován na novější a novější (zpravidla energeticky efektivnější a s lepším dosahem) verzi, aktuálně Bluetooth 5.4. Přestože Bluetooth považuje každý za daný standard, když přijde na bezdrátový přenos zvuku do sluchátek (u některých audioproduktů dochází k přenosu také přes Wi-Fi), evidentně existují i jiné možnosti, a to konkrétně technologie ultra wide-band neboli UWB.
Konkrétně společnost Samsung si (jak upozornil server 91mobiles.com) nechala tento způsob přenosu zvuku patentovat k 30. lednu 2025 u amerického patentového úřadu. Je přitom zajímavé, že k prvotnímu spojení mezi zdrojem zvuku a sluchátky je stále používán Bluetooth, přenos zvuku však následně převezme technologie UWB, a to jedno sluchátko po druhém. Výhodou přenosu přes UWB ve srovnání s Bluetooth je pak menší latence a také menší případné rušení ve srovnání s Bluetooth. Stejně tak podle Samsungu UWB umožňuje zprostředkovat bitrate až 20 Mb/s, přičemž je zároveň energeticky efektivnější, teoreticky bychom se tak mohli dočkat výrazně vyšší kvality poslechu.
Hlavním problémem takovéhoto přenosu je pak absence UWB u většiny smartphonů. Průkopníkem v této oblasti je Apple, který integruje UWB do všech novodobých iPhonů, prvním modelem s UWB se stal iPhone 11 představený v roce 2019. Kromě nich se jedná spíše o úzkou hrstku smartphonů, mezi nimiž najdeme vybrané Pixely, Motoroly nebo Samsungy. V případě jihokorejského výrobce je pak škoda, že si UWB šetří pouze pro Galaxy Z Fold, Ultra a plusovou verzi Galaxy S, majitelé malého vlajkového „Eska“ tak mají smůlu a nic se nezměnilo ani s příchodem nejnovější generace Galaxy S25.