OnlyFans pozastavují činnost v Rusku, údajně kvůli platebním problémům

1
OnlyFans pozastavují činnost v Rusku, údajně kvůli platebním problémům
Fotografie: Charles Deluvio, unsplash.com
  • Server zablokoval přístup začátkem března, pak ale otočil
  • Zřejmě však nemůže najít spolehlivou cestu pro vyřizování platebních transakcí
  • Definitivně se tak zavírá pro ruské uživatele

Když přišla první vlna sankcí a stahování se z ruského trhu, vedle obchodních, politických a jiných „velkých“ jevů to znamená i tisíce konkrétních „mikropříběhů“ lidí, kteří měli na některé ze sociálních sítí vystavěnou virtuální identitu nebo dokonce zdroj obživy, a teď o vše přišli.

Nyní došlo i na segment internetu, který není možná tak známý jako Instagram, ale OnlyFans vice.com potvrdilo, že na své platformě již nebude poskytovat služby ruským tvůrcům. Zdá se však, že provozovatele sítě k rozhodnutí nevedly politické a ideologické důvody, nýbrž ty čistě pragmatické. „Nicméně vzhledem k dalšímu zpřísnění omezení plateb do a z Ruska nemůže OnlyFans nadále řádně sloužit naší komunitě ruských tvůrců. V důsledku toho podnikáme kroky k dočasnému pozastavení účtů, na které jsou přijímány platby z Ruska,“ píše v prohlášení.

Server připomíná, že přístup pro tvůrce z Ruska byl zablokován už začátkem března, nedlouho po ruské invazi na Ukrajinu, a to rovněž z ekonomických důvodů. Pak se podařilo najít kličku mezi ostatními ekonomickými sankcemi, ale i na tu zřejmě došlo.

Oslovení tvůrci jsou tímto přístupem zklamáni. Někteří tuto a další sítě zaměřené na obsah pro dospělé využívali, aby kromě očekávané náplně vyjádřili i svůj nesouhlas s postupem Ruska. Tyto platformy paradoxně nejsou tak moc hlídány cenzorským úřadem, ale to neznamená, že by tvůrcům za takováto vyjádření nehrozilo nebezpečí.

Související články
Diskuze ke článku
Janek Fanek
Janek Fanek
O této službě jsem nikdy neslyšel, pravděpodobně je víceméně neznámá. Avšak je zde něco jiného, celý tento proces povede samozřejmě k naprostému geopolitickému odloučení Ruská od Evropy. To je přesně to, co si nepřeje žádný rozumný člověk a nepřejí si to ani jiné velmocí, jako ČLR nebo Indie. Jednoznačně budou vytvořeny nesmiřitelné bloky s mnohem horším postupem než v první studené válce. Všudypřítomné nebezpečí jaderné války, bude denní obavou lidstva. Studenou válku jsem zažil a vím o čem to je. Je skutečně nanejvýš nutné zvážit, zda lidé
takovou politickou reprezentaci potřebují?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze