Novinky od Googlu uvolní místo na vašem úložišti a ušetří data

Novinky od Googlu uvolní místo na vašem úložišti a ušetří data
5
  • Files Go je odlehčeným správcem souborů od Googlu, jehož hlavním úkolem je uvolnit místo na úložišti
  • Aplikace tak kupříkladu rozpozná duplicitní soubory či soubory a aplikace, které jste již dlouho nepoužili, a nabídne jejich smazání
  • Druhá aplikace Datally vám dodá přehled vypotřebovaných dat a zároveň je s ní můžete i ušetřit omezením různých aplikací

Google si pro nás připravil zajímavý konec roku. Krom četných aktualizací svých stávajících aplikací jsme se totiž během posledních pár dní dočkali i dvou zcela nových a zajímavých aplikací, které si zaslouží pozornost.

Novinky od Googlu ušetří data a uvolní místo – Android aplikace týdne

Files Go

Prvním z této dvojice je správce souborů v podání Googlu jménem Files Go. Celou aplikaci sjednocuje hezký a barevný vzhled, ve kterém se každý okamžitě zorientuje. Hlavní a tou nejzajímavější obrazovkou je Úložiště, kde se nacházejí hlavní chytré funkce této aplikace, kvůli kterým jí Google vůbec vydal.

Files Go

Zde vám bude telefon doporučovat různé kroky k uvolnění místa ve vašem úložišti. Aplikace vám tak může nabídnout kupříkladu vyčištění mezipaměti, odstranění jakýchkoli duplicitních či velkých souborů, nebo zde uvidíte soubory či aplikace, které jste už dlouho nepoužili, a tak vám Google doporučí jejich smazání.

Vše závisí čistě na vašem používání a aplikace sama nic nesmaže. Pouze vám nabídne možnosti k uvolnění místa. Hodí se tedy zejména pro ty z vás, kteří nemají telefon s velkým úložištěm a zápasí neustále s nedostatkem místa. Aplikace samotná přitom zabere jen 6 MB a nabízí i další užitečné funkce.

Files Go

Na druhé obrazovce, Soubory, nalezneme odlehčenou verzi správce, kde můžete procházet různé typy souborů v telefonu, které jsou roztříděny do příslušných kategorií. Odsud je můžete mazat či přejmenovávat, ale tradiční zobrazení celého úložiště telefonu včetně microSD karty tu není. Nemůžete tedy soubory třeba přemisťovat a tvořit v telefonu nové složky.

Můžete však přímo odsud soubory velmi rychle sdílet bez internetu pomocí speciální funkce. A v nastavení si poté můžete upravit jen oznámení a vaše jméno. Více toho Files Go nedělá, ale pro mnohé se může jednat o zajímavou aplikaci, která je navíc kompletně zdarma.

Stáhnout Files Go

Google Play (zdarma)

Datally

Kompletně zdarma je také druhá aplikace jménem Datally. Opět se jedná o extrémně jednoduchou a hezkou aplikaci, která má za úkol ušetřit vaše mobilní data. Stačí aplikaci zapnout a už šetříte. Na hlavní obrazovce uvidíte, kolik megabajtů jste dnes spotřebovali, a pokud klepnete na Správu dat, spatříte statistiky dat v grafu.

Datally

Lze se pohybovat mezi jednotlivými dny, týdny či měsíci. A uvidíte také detailní spotřebu dat jednotlivých aplikací, takže snadno zjistíte, která aplikace jich na pozadí spotřebovává nejvíce. Dále můžete označit, zda chcete, aby daná aplikace využívala data neomezeně, nebo zda má u ní Datally využívání dat omezit.

Datally

Ani jedna z představených aplikací sice nenabízí nic revolučního či originálního, ale je hezké vidět, že i Google začíná řešit takovéto problémy uživatelů. Se zájmem budu sledovat, kam se tyto nové aplikace vyvinou.

Stáhnout Datally

Google Play (zdarma)

Partnerem seriálu Android aplikace týdne je ASUS.

ASUS ZenFone 4 Logo
Diskuze ke článku
Offečka Jablečna
Jojo, typiše drojdiše logika. Namísto koupě iPhone s pořádným úložištěm se koupí nějaká čínská sračka s 8 GB RAM, ze kterých je přístupných 3,5 a pak se dlouhé hodiny špěkuluje nad tím, co šoupnout na pomalou paměťovou kartu a co vymazat...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze