Nejlepší chytré hodinky pro muže

Nejlepší chytré hodinky pro muže
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Náš výběr pánských hodinek obsahuje ty nejlepší chytré hodinky současnosti
  • Na své si přijdou majitelé iPhonů i smartphonů s Androidem

Chytrých hodinek je na trhu nepřeberné množství, dnes se zaměříme na ty, které jsou vhodné pro muže. Dominují hodinky s větším displejem, špičkovou výbavou a s některými můžete nahradit i vaši peněženku.

Nejlepší chytré hodinky pro muže

Nejlepší chytré hodinky pro muže

Apple Watch Ultra

V současné době jsou Apple Watch Ultra těmi nejpropracovanějšími chytrými hodinkami od Applu. Výrazné kovové pouzdro překvapivě není symetrické po stranách, na pravém boku tak najdeme vystouplý „ostrůvek“ se zapuštěnou rotační korunkou a doprovodným tlačítkem. Na boku levém pak je oranžové tlačítko, jehož stisknutím lze aktivovat uživatelem nadefinovanou funkci. Nepřekvapí titanové pouzdro. Potěší také standard MIL-STD 810H či IP6X s ponořením až do hloubky 100 metrů.

Těšit se můžete i na opravdu kvalitní displej. AMOLED panel totiž poskytne jas až 2 000 nitů, díky čemuž nebude sebemenší problém s čitelností na ostrém slunci. Výbava bude vycházet z běžných Apple Watch 8, což znamená, že umí sledovat vaši srdeční činnost, okysličení krve či EKG. Pokročile vám změří spánek a podporují i automatickou detekci sportovních aktivit. Naprostou samozřejmostí je GPS a také připojení k mobilní síti. 36hodinová výdrž je slušná, konkurence to však umí i lépe. Potěší alespoň extra úsporný režim, ve kterém hodinky přežijí až 60 hodin.

Samsung Galaxy Watch5 Pro

Chcete špičkové hodinky? Pak určitě dejte šanci Galaxy Watch5 Pro od Samsungu. Mají safírové sklíčko displeje, titanové pouzdro, zpracováním vás uchvátí. A co displej? Jedná se o kruhový Super AMOLED o velikosti 1,36" a jemnosti 330 PPI (450 × 450 pixelů). Chválíme jemnost, čitelnost na přímém slunci i pozorovací úhly. Ohledně certifikací odolnosti nabídne model Pro, stejně jako základní Watch 5, IP68, MIL-STD 810G a navíc obvyklou voděodolnost do 5 ATM.

Galaxy Watch5 Pro jsou samozřejmě v mnoha ohledech identické s dvojicí základních Galaxy Watch5. Zájemci se tak mohou těšit na Wear OS s podporou bezkontaktního placení (Google Wallet), ale také řadou zdravotních a sportovních funkcí. Model Galaxy Watch5 Pro však nabídne hned několik speciálních vychytávek zaměřených na opravdu náročné sportovce. Navíc má 590mAh baterii, díky níž by měly hodinky zvládnout na jedno nabití 3 až 4 dny provozu, což už je na poměry Wear OS velmi pěkná hodnota.

Huawei Watch D

Zaujmout mohou i nové hodinky od Huawei, konkrétně model Watch D, zvláště pokud se rádi hlídáte. Bezpochyby nejzajímavější vlastností těchto netradičních chytrých hodinek je možnost změřit krevní tlak uživatele. Zjednodušeně řečeno jsou zmenšeným provedením běžného přístroje k měření tlaku s manžetou. Kromě výše uvedeného pak umí Huawei Watch D velmi přesně měřit i další hodnoty: srdeční tep, okysličení krve či v současné době populární EKG. Sportovce pak nadchne i podpora zhruba 70 různých sportovních režimů či slušná sedmidenní výdrž na nabití, kterou jsou hodinky Huawei proslavené.

1,64" AMOLED panel je klasikou od Huawei, tedy velmi líbivý a v tomto případě i mírně vypouklý. Huawei Watch D mají podle výrobce zvládnout zhruba 7 dní na nabití, ovšem běžně hodinky zvládnou i den navíc. Nabíjení pak probíhá skrze proprietární magnetickou nabíjecí kolébku, podpora Qi chybí. Obecně vzato, po Watch D sáhněte hlavně, pokud vám jde o monitoring zdravotních funkcí, zde jen těžko hledají konkurenci.

Huawei Watch 3 Pro

Pokud máte velké zápěstí a chcete ho zaplnit kvalitním kusem hardwaru s luxusním zpracováním, nabízí se skutečný šperk od Huawei, model Watch 3 Pro. Hodinky využívají operační systém HarmonyOS s možností doinstalování aplikací. Elegantní pouzdro z titanu, otočná korunka s propracovanou haptickou odezvou či odolné safírové sklo – to jsou jen některé z předností Watch 3 Pro, které se chlubí podporou eSIM či zabudovaným snímačem tělesné teploty.

Kromě designu stojí za zmínku i velký 1,43" AMOLED panel s nadprůměrným maximálním jasem. Hodinky lze ozdobit jedním ze stovek propracovaných ciferníků a proměnit je v případě potřeby v elegantní analogovou variantu. Náročné uživatele jistě potěší až 20denní výdrž či podpora bezdrátového nabíjení Qi.

Withings ScanWatch Horizon

Hledáte něco mezi? Nabízí se chytré hodinky Withings ScanWatch Horizon, které kombinují chytré funkce s klasickým provedením. Withings ScanWatch Horizon francouzského výrobce přichází v luxusním provedení z nerezové oceli se safírovým sklem. Sportovně zaměřené uživatele pak jistě potěší také zvýšená odolnost až do 10 atmosfér.

Na pravém boku hodinek je pak otočná korunka, která je zároveň tlačítkem a slouží pro veškeré ovládání hodinek. Informace se zobrazují na černobílém PMOLED displeji, který se aktivuje jen v případě, že je potřeba, šetří tak baterii. Ta mimochodem zvládne až měsíční výdrž. Naměřené hodnoty si může uživatel prohlédnout a pracovat s nimi v aplikaci Health Mate. Kromě obligátního měření srdečního tepu hodinky disponují rovněž senzorem pro měření SpO2 a možností kontrolovat EKG. Dále zvládnou upozornit na příchozí hovor, události zaznamenané v kalendáři či notifikace.


Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze