Nejlepší chytré hodinky pro muže

6
Nejlepší chytré hodinky pro muže
Fotografie: Petr Vojtěch, mobilenet.cz
  • Náš výběr pánských hodinek obsahuje ty nejlepší chytré hodinky současnosti
  • Na své si přijdou majitelé iPhonů i smartphonů s Androidem

Chytrých hodinek je na trhu nepřeberné množství, dnes se zaměříme na ty, které jsou vhodné pro muže. Dominují hodinky s větším displejem, špičkovou výbavou a s některými můžete nahradit i vaši peněženku.


Nejlepší pánské chytré hodinky

Apple Watch Series 7 LTE (45 mm)

V současnosti nejlépe vybavené chytré hodinky od Applu. Lákají na větší displej než předchozí generace, potěší i tenčími rámečky. Apple vyznává hranatý tvar, což však může některým vyhovovat více. Předností Apple Watch je také špičkově zpracovaná haptická odezva, pravděpodobně nejlepší ve světě chytrých hodinek.

Apple Watch Series 7 bodují také na poli softwaru. watchOS je jeden z nejpropracovanějších systémů pro hodinky, rovněž potěší podpora LTE, díky které můžete nechat váš telefon doma. Obchod s aplikacemi pro Apple Watch obsahuje nepřeberné množství populárních aplikací a nechybí ani možnost skrze hodinky ovládat další zařízení propojená v rámci ekosystému Apple HomeKit. Velkorysé interní úložiště pojme tisíce skladeb, které můžete poslouchat přímo z hodinek do připojených sluchátek.

Samsung Galaxy Watch4 Classic LTE (46 mm)

Pokud hledáte hodinky s otočnou lunetou, nikoliv pouze korunkou, dejte šanci Galaxy Watch4 46mm Classic LTE. Nejlépe vybavený a také největší zástupce současné generace chytrých hodinek od Samsungu nabídne kromě praktické otočné lunety také skvělý 1,4" Super AMOLED panel s odolným sklíčkem Gorilla Glass od společnosti Corning.

O výkon se v případě Galaxy Watch4 46mm Classic LTE stará Exynos W920, který doprovází 16GB úložiště a nejnovější operační systém Wear OS s nadstavbou One UI od Samsungu. Uživatelé se mohou těšit na svižný chod, širokou nabídku doinstalovatelných aplikací, ale také podporu bezkontaktního placení. Specialitou Galaxy Watch je rovněž monitoring EKG, krevního tlaku (pouze však s Galaxy smartphony) či schopnost změřit podíl tuku v těle uživatele. Problémem nejsou ani platby přímo z hodinek díky NFC.

Amazfit T-Rex Pro

Je libo něco drsnějšího? Amazfit T-Rex Pro působí trochu jako obrněnec, navíc se nezaleknou deště, ponoření pod vodu (výrobce slibuje voděodolnost až do 10 ATM, což je dvojnásobek oproti běžným chytrým hodinkám), prachu, vysokých teplot a vzdušné vlhkosti. Vojenský standard MIL STD-810G je přitom u chytrých hodinek spíše ojedinělý, stejně jako hned čtyři praktická tlačítka k ovládání.

Za pozornost stojí také 1,3" AMOLED displej se skvělou čitelností za všech světelných podmínek, který chrání vystouplá luneta. Nechybí ani povedený Always-On či vysoká jemnost. Hodinky nadchnou rovněž integrovanou GPS s velmi dobrou přesností, širokou nabídkou sportovních režimů či přibližně jednotýdenní výdrží.

Huawei Watch 3 Pro

Pokud máte velké zápěstí a chcete ho zaplnit kvalitním kusem hardwaru s luxusním zpracováním, nabízí se skutečný šperk od Huawei, model Watch 3 Pro. Hodinky využívají operační systém HarmonyOS s možností doinstalování aplikací. Elegantní pouzdro z titanu, otočná korunka s propracovanou haptickou odezvou či extrémně odolné safírové sklo – to jsou jen některé z předností Watch 3 Pro, které se chlubí podporou eSIM či zabudovaným snímačem tělesné teploty.

Kromě designu stojí za zmínku i velký 1,43" AMOLED panel s nadprůměrně vysokým maximálním jasem. Hodinky lze ozdobit jedním ze stovek propracovaných ciferníků a proměnit je v případě potřeby v elegantní analogovou variantu. Náročné uživatele jistě potěší až 20denní výdrž či podpora bezdrátového nabíjení Qi.

Withings ScanWatch Horizon

Hledáte něco mezi? Nabízí se chytré hodinky Withings ScanWatch Horizon, které kombinují chytré funkce s klasickým provedením. Novinka francouzského výrobce přichází v luxusním provedení z nerezové oceli se safírovým sklem. Sportovně zaměřené uživatele pak jistě potěší také zvýšená odolnost až do 10 atmosfér.

Na pravém boku hodinek je pak otočná korunka, která je zároveň tlačítkem a slouží pro veškeré ovládání hodinek. Informace se zobrazují na černobílém PMOLED displeji, který se aktivuje jen v případě, že je potřeba, šetří tak baterii. Ta mimochodem zvládne až měsíční výdrž. Naměřené hodnoty si může uživatel prohlédnout a pracovat s nimi v aplikaci Health Mate. Kromě obligátního měření srdečního tepu hodinky disponují rovněž senzorem pro měření SpO2 a možností kontrolovat EKG. Dále zvládnou upozornit na příchozí hovor, události zaznamenané v kalendáři či notifikace.

Související články
Diskuze ke článku
Radek Hulán
Radek Hulán
Všechno dost k ničemu.. Apple vydrží 1 den, ten je úplně k smíchu, Samsung 2 dny, zatímco Garmin 10 až 30 dní. A s čínskými mrdkami se nedá platit. Prostě kdo rozumí hodinkám, nosí Garmin :)
Daniel Schnitzer
Daniel Schnitzer
Z článku jsem se jen čistě propagaci jednotlivých firem. Nic co by mohlo být v něčem užitečné. Nebo je jen PR článek?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze