Nejlepší sportovní chytré hodinky s GPS

Nejlepší sportovní chytré hodinky s GPS
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Do výběru se dostali zástupci značek Apple, Amazfit, Huawei a Samsung
  • Hodinky se chlubí přesným záznamem trasy i dalšími zajímavými funkcemi

Chytrých hodinek je na trhu nepřeberné množství, ovšem jen u několika se lze spolehnout na integrovanou GPS, u ještě menšího počtu pak na schopnost přesně zaznamenat trasu. V tomto výběru se proto zaměříme na několik chytrých hodinek, které nabídnou možnost kvalitního záznamu.

Nejlepší sportovní chytré hodinky s GPS

Nejlepší sportovní hodinky s GPS

Apple Watch Ultra

V letošním roce došlo k průlomu v řadě chytrých hodinek od Applu představením modelu Watch Ultra. Ten je na pohled nejen větší, ale více zaměřen na sportovní aktivity. Má například téměř 2palcový OLED displej s jemným rozlišením a otočnou korunku doprovází další tlačítko. Tělo je robustnější, lépe odolává teplotním výkyvům a je připravené i na potápění až do 40 metrů. Při sportovních aktivitách jistě oceníte i dvoupásmovou GPS pro lepší určování aktuální polohy.

Mezi přednosti lze zařadit i perfektně připravený a odladěný watchOS, spolehlivé notifikace i možnost na ně reagovat. Zklame vás naopak pomalé nabíjení, nepodpora všech bezdrátových nabíječek či ostré hrany kolem displeje. Počítat musíte také s vyšší cenou kolem 25 tisíc korun.

Amazfit T-Rex 2

Amazfit T-Rex 2 jsou každým coulem sportovní hodinky a dávají to patřičně najevo samotným vzhledem připomínajícím oblíbené G-Shock od Casia. Na rozdíl od velkého množství chytrých hodinek se mohou pochlubit hned čtyřmi tlačítky, která se hodí v případě, že máte nasazené rukavice nebo se s hodinkami nacházíte v bazénu, kdy nemusí displej správně reagovat na dotyky. Pouzdro v sobě přitom ukrývá barometr, ale také má umožňovat provoz ve velmi nízkých teplotách (až mínus 30 stupňů Celsia). Vysokou odolnost dává najevo rovněž přítomnost certifikace MIL-STD 810G či polymerová konstrukce.

Středobodem hodinek je 1,39" AMOLED panel s jemností 326 PPI, který disponuje vysokým maximálním jasem zajišťujícím bezproblémovou čitelnost na přímém slunečním světle i spolehlivou automatickou regulací. U běhu, jízdy na kole či jiných aktivit využívajících polohové služby rozhodně potěší možnost exportu do GPX a velmi rychlá a přesná GPS. Amazfit T-Rex 2 mají jednu z nejlepších GPS, se kterou jsme se u chytrých hodinek setkali, velmi obstojně si poradila se záznamem komplikovaných tras, přičemž nedocházelo k „procházení“ budov ani k ničemu podobnému.

Huawei Watch GT Runner

Sportovní hodinky Huawei Watch GT Runner vynikají příjemně nízkou hmotností i odolným pouzdrem z kompozitního polymerového materiálu, které doplňuje keramická luneta a skleněná plocha, pod níž je ukryt senzor TruSeen 5.0+. Velmi zajímavá je rovněž možnost podrobné analýzy běhu, na základě čehož poskytnou hodinky detailní informace o tom, jak dlouho byste měli odpočívat.

Potěší také GPS, která zajistí přesné měření díky vylepšené anténě i v náročnějším terénu. Pro co nejpřesnější měření sportovních výkonů je navíc možné s aplikací Huawei Zdraví spárovat hrudní pás Suunto či Polar a pro ještě více informací o životosprávě třeba chytrou váhu. Nic tak nebrání tomu si vyexportovaná data nahrát do vaší oblíbené aplikace pro běžce, jako je například Strava. Hodinky samozřejmě zvládají i přijímat notifikace a být prodlouženou rukou vašeho smartphonu. Ve výsledku tak nabídnou za zhruba 5,5 tisíc korun velmi slušnou výbavu.

Samsung Galaxy Watch5 Pro

Spolehlivé chytré a sportovně laděné hodinky má v nabídce rovněž Samsung. Hlavní výhodou Galaxy Watch5 Pro jsou přeci jen menší rozměry se zhruba 1,3" AMOLED displejem, který je však krytý vysoce odolným safírovým sklíčkem. To se skvěle snoubí s titanovou konstrukcí či celkově zvýšenou odolností hodinek. Sportovní funkce jsou měřeny velmi precizně, a to v mnoha aktivitách. Nechybí nejen zdravotní funkce, ale i podrobný rozpis vaší kondice.

Elegantní vzhled se skloubil s velice dobrou výdrží, kdy zcela reálně hodinky vydrží dva dny a dvě noci při velmi aktivním používání. Potěší i svižné nabíjení. Mezi klady hodinek od Samsungu patří i vylepšené prostředí od Googlu s mnoha doplňkovými aplikacemi, které můžete doinstalovat. Kaňkou na kráse může být například nemožnost propojení s iPhonem, případně větší tloušťka hodinek. Za funkcemi prošpikované hodinky si Samsung nechá účtovat necelých 13 tisíc korun.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze