Kupujeme wearables: chytré hodinky s uzavřeným systémem

Kupujeme wearables: chytré hodinky s uzavřeným systémem
5
  • V dnešním díle se zaměříme na chytré hodinky, které nemají tak velké možnosti rozšíření funkcí
  • Důvodem je uzavřený systém, který neumožňuje doinstalování dalších aplikací
  • Ceny v našem výběru se pohybují od 4 do 18 tisíc korun

Po pozvolném rozjezdu si nejrůznější wearables získávají mezi uživateli stále větší oblibu. Výběr zařízení je přitom široký – od jednoduchých fitness trackerů, které můžete mít za pouhých několik stokorun, až po chytré hodinky nabité funkcemi, za něž zaplatíte více než deset tisíc a které samy o sobě dokážou fungovat bez chytrého telefonu nebo ho díky SIM kartě dokonce nahradit.

Doporučujeme chytré hodinky s uzavřeným OS

V prvním díle našeho miniseriálu jsme se zaměřili na základní fitness trackery, ve druhém jsme pak vybrali fitness náramky, které již navíc disponují i GPS. Dnes se podíváme na chytré hodinky. V tomto případě na ty s uzavřeným operačním systémem.

Partnerem výběrových článků je společnost CZC.cz

Amazfit Verge

Nejnovější hodinky od Xiaomi, respektive jeho dceřiné společnosti Huami, Amazfit Verge byly představeny teprve v polovině října. Nabízí kruhové tělo. Jeho tloušťka je pod hranicí 13 milimetrů a hmotnost je příjemných 46 gramů. Takže je na ruce ani nepocítíte. Dostalo se též na zvýšenou odolnost proti vodě a prachu se stupněm krytí IP68.

Xiaomi Amazfit Verge

Konstrukce? × 43 × 12,6 mm, 46 g, odolnost: IP68
Pásekumělý, vyměnitelný: ano (22 mm)
DisplejAMOLED, 1,3" (360 × 360 px)
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 4.2, ne, Wi-Fi, NFC
Akumulátor390 mAh, nabíjení: proprietární kolébka, doba nabíjení: 2:30 hodin

Hodinky dostaly 1,3palcový OLED displej s rozlišením 360 × 360 pixelů. Tím se liší od starších modelů Amazfit Pace a Amazfit Stratos, které jsou známy i pod označením Amazfit Pace 2. Displej tak nabízí sytější a věrnější barvy. Na druhou stranu transreflexní displej měl tu výhodu, že jste ho pro zjištění času nemuseli rozsvěcet. O ochranu displeje se stará sklíčko Gorilla Glass 3.

Ve výbavě hodinek bychom pak nalezli kromě sledování počtu kroků a spánku i snímač tepu a GPS + GLONASS. Na výběr přitom máte hned z několika sportovních režimů. Kromě toho zde máte i interní úložiště s kapacitou 4 GB, ze kterých pro vaši hudbu můžete využít 1,9 GB. Ve výbavě je i NFC, které v Číně slouží pro bezkontaktní platby, což u nás nevyužijete. To větší využití má integrovaný reproduktor a mikrofon. Další výhodou je pak rovněž solidní výdrž. Zapomeňte na nabíjení každý den nebo obden. Výrobce slibuje až pět dní provozu při používání fitness funkcí. Cena Amazfit Verge se na českém trhu pohybuje těsně pod čtyřmi tisíci korun.

Garmin Fenix 5 Plus

I se svými chytrými hodinkami cílí Garmin zejména na sportovce a tomu je podřízený nejen jejich design, ale i výbava. Platí to i pro Garmin Fenix 5 Plus. Mají však i něco navíc. Všechny modely Fénix 5 Plus nabízí bezkontaktní platby přes NFC prostřednictvím služby Garmin Pay, kterou z českých bank podporují zatím Moneta Money Bank a Komerční Banka.

Garmin Fenix 5 Plus

Konstrukce47 × 47 × 16 mm, 87 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ano (22 mm)
Displej?, 1,2" (240 × 240 px)
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 4.0, ne, NFC
Akumulátor? mAh, nabíjení: proprietární kolébka

Model Fenix 5 Plus pak představuje střední velikost celé řady. Nabízí 1,2" barevný chroma TFT displej, který je transreflexní. Je tedy nejen energeticky úsporný, ale současně skvěle čitelný. Jejich výbava pak zahrnuje 3osý elektromagnetický kompas, akcelerometr, gyroskop, barometrický výškoměr, GPS, GLONASS a nový evropský satelitní systém Galileo. Rovněž potěší vodotěsnost až do 10 ATM. Což oceníte při záznamu plavání, jak v bazénu tak i v přírodě.

Prostřednictvím platformy Connect IQ můžete hodinky personalizovat pomocí nových vzhledů ciferníků, vlastních datových polí a dalších uživatelských funkcí. Řada Fenix 5 Plus přináší nově podporu zobrazení topografických map u všech modelů. S tím souvisí i možnost navigování po trasách. Ty jsou vybírány na základě trendů a typu aktivity. Můžete si rovněž zvolit okružní trasu nebo vyhledávat body zájmu. Hodinky jsou dodávány včetně mapy TopoActive s pokrytím celé Evropy. Zájemci pak za Garmin Fenix 5 Plus zaplatí 17 990 Kč.

Suunto 3 Fitness

Chytré hodinky Suunto 3 Fitness od stejnojmenného finského výrobce se zaměřují především na uživatele, kteří vedou aktivní životní styl s důrazem na zdraví a pohodu. Proti ostatním modelům postrádají GPS a zaměřují se spíše na fitness. Nabízí personalizovaného trenéra, který na základě úrovně kondice a historie cvičení vytváří cvičební plány. Samozřejmě nechybí ani pokročilé měření srdečního tepu a analýza VO2 max.

Suunto 3 Fitness

Konstrukce43 × 43 × 14,3 mm, 36 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ano (20 mm)
Displej?, 1,38" (218 × 218 px)
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 4.0, ne, ne
Akumulátor? mAh, nabíjení: proprietární kolébka

Hodinky, které váží pouhých 36 gramů, nabízí 1,38palcový barevný displej s rozlišením 218 × 218 pixelů. Displej nicméně není dotykový a hodinky se ovládají pomocí pětice tlačítek. Kromě již zmiňovaných fitness aktivit pak umí samozřejmě počítat kroky a sledovat spánek. Díky vodotěsnosti do 30 metrů mají přitom využití i při plavání. Z telefonu zobrazují notifikace, upozornění na příchozí hovory, SMS a události v kalendáři.

O napájení hodinek se stará Li-ion akumulátor dobíjený přes proprietární kolébku. Výrobce slibuje až 5denní výdrž nebo více než 10 dní ve standby režimu. Hodinky Suunto 3 Fitness se v současnosti prodávají za 5 390 Kč.

Withings Steel HR Sport

Francouzský výrobce nositelné elektroniky Withings se po dvou letech, kdy ho vlastnila finská Nokia, letos v květnu opět osamostatnil. Svou znovunabytou samostatnost oslavil modelem Withings Steel HR Sport, který proti svému předchůdci Nokia Steel HR navíc nabízí kromě měření srdečního tepu i analýzu kondice na bázi VO2 max.

Withings Steel HR Sport

Konstrukce39,5 × 39,5 × 13 mm, 49 g, odolnost: ano
Pásekkožený, umělý, vyměnitelný: ano (22 mm)
Displej?, ?" (? × ? px)
Systém?, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 4.2, ne, ne
Akumulátor? mAh, nabíjení: proprietární kolébka, doba nabíjení: 2:00 hodin

Od záplavy ostatních chytrých hodinek Withings Steel HR se na první pohled liší. Jedná se o takzvané hybridní hodinky, které nabízejí klasický mechanický strojek doplněný o některé funkce chytrých hodinek a fitness trackerů. Nemusíte se přitom o ně bát ani při náročnějších sportovních aktivitách. Hodinky jsou voděodolné až do 50 metrů a nabízí i režim pro zaznamenávání plavání. Kromě zaznamenávání celé řady sportovních aktivit hodinky samozřejmě také dokáží počítat kroky, nachozenou vzdálenost nebo spálené kalorie. Mohou také sledovat průběh spánku a nabízí inteligentní budík, který vás probudí, když je váš spánek nejmělčí.

Všechny naměřené údaje se stejně jako notifikace z připojeného telefonu zobrazují na malém kruhovém energeticky úsporném monochromatickém OLED displeji v horní části ciferníku. Co se týče GPS, tak tou hodinky nedisponují a používají polohu z připojeného telefonu. I díky tomu, že se v podstatě jedná o analogové hodinky s přidanými fitness funkcemi, se mohou Withings Steel HR Sport pochlubit výdrží baterie až 25 dní. Cena hodinek se pak pohybuje kolem pěti tisíc korun.

Partnerem výběrových článků je společnost CZC.cz
Diskuze ke článku
Honza
Kupoval jsem ženě chytré hodinky k Vánocům. Dlouho jsem koukal na whitings steel hr sport, chtěl jsem kulaté ne hranaté. Ale recenze jsou na ně nějaké ne úplně pozitivní. A pro ženu se mi také úplně barevně nezdají. Stačí jen krokomer a upozornění z mobilu (volání a sms) Nakonec po dlouhodobém prolézaní všeho možného jsem koupil garmnin hr sport bílo růžové na Amazonu za moc dobrou cenu. Tak snad jsme udělal dobře a zítra bude pod stromečkem žena rada.
fryy
kde sú huawei watch gt?
Petr
Škoda že jste u těch všech hodinek nepřipomenul,jestli mají v nastavení češtinu na displei + v aplikaci telefonu, třeba jako to je u hodinek TCL-Movetime,dnes už za 2500Kč?
Ondra
Amazfit Bip za 1500,-

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze