Nejlepší chytré hodinky

Nejlepší chytré hodinky
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Chytré hodinky s otevřeným systémem jsou ideální alternativou pro ty, kteří chtějí mít možnost si doinstalovat aplikace
  • Do výběru se zařadili výrobci Samsung, Apple a Mobvoi

V první části našeho výběru chytrých hodinek jsme se zaměřili na kategorii chytrých hodinek s uzavřeným operačním systémem. Co si však počít, když od hodinek očekáváte trochu více a rádi byste si do nich nainstalovali aplikace přesně podle vašeho gusta? V tomto případě máte na výběr hned z několika možností – doinstalování aplikací umožňují hodinky s logem nakousnutého jablka, ale také alternativy s operačním systémem Wear OS od Googlu nebo Tizen od Samsungu.

Nejlepší chytré hodiny s otevřeným systémem

CZC.cz partner

Do výběru chytrých hodinek s otevřeným operačním systémem jsme zařadili rovněž výrobce Fossil. Ten nemá na českém trhu příliš zvučné jméno (alespoň zatím), nabízí však velmi slušně vybavené smartwatch za přívětivou cenu. Pokud se tedy chcete dozvědět více, neotálejte a pusťte se do čtení.

Samsung Galaxy Watch Active2

Ani pánské, ani dámské. Takové jsou nejnovější chytré hodinky značky Samsung, které jsou na trh dodávány ve dvou velikostech (44 mm a 40 mm) a přesto v identickém designu, jehož dominantou je kruhový AMOLED displej (o velikosti 1,4, respektive 1,2 palce se shodným rozlišením 360 × 360 pixelů). Nechybí ani digitální luneta, která nahrazuje osvědčenou fyzickou alternativu z předešlých (níže uvedených) Galaxy Watch.

Samsung Galaxy Watch Active2 – videorecenze

Co se týče hardwarové výbavy, jsou na tom Watch Active2 velmi dobře – disponují polohovacími systémy GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, Bluetooth 5.0 či Wi-Fi 802.11 b/g/n o frekvenci 2,4 GHz. Uvnitř najdeme dvoujádrový čipset, který se stará o hladký chod operačního systému Tizen, jenž doplňuje povedená nadstavba One UI.

Uživatelé tak mohou navštívit virtuální obchod a stáhnout si některou z dostupných aplikací. K dispozici je například Spotify, Strava či Uber. Pokud vám vyhovuje unisex design a chcete mít možnost instalovat aplikace, může jít o zajímavou volbu.

Samsung Galaxy Watch

Samsung Galaxy Watch se vyznačují tradičnějším vzhledem, který pravděpodobně osloví zejména muže, a to i přesto, že jsou, stejně jako Watch Active2, dostupné ve dvou velikostech (46 a 42 milimetrů). Jejich hlavní výhodou oproti novější generaci by měla být delší výdrž, a to díky větší kapacitě baterie. Standardně tak lze hodinky používat přibližně tři dny bez nabíjení.

Samsung Galaxy Watch

Nabídka funkcí je v podstatě identická s tím, co najdeme u novější generace Watch Active2, nechybí tedy Wi-Fi, Bluetooth (tentokrát však ve verzi 4.2), polohovací systémy či Wi-Fi. Největším rozhodovacím kritériem je tak design a cena, neboť operační systém Tizen s One UI je zde rovněž identický, a do hodinek si tak můžete bez problémů doinstalovat aplikace.

Apple Watch 5

Volba pro majitele smartphonů s logem nakousnutého jablka je nasnadě. Pátá generace Apple Watch, které v segmentu wearables slaví velký úspěch, podobně jako bezdrátová sluchátka Apple AirPods, přichází ve dvou velikostech (40 a 44 milimetrů). Uhlopříčka displeje 1,78, respektive 1,57 palce, přitom z Apple Watch 5 činí hodinky s jedním z největších displejů na trhu.

Obrazovka typu OLED se opravdu povedla a chlubí se vysokou jemností 326 pixelů na palec, maximální svítivostí 1 000 nitů i ochranou v podobě safírového sklíčka. Novinkou je také režim Always-on (neustále zapnutého displeje), díky čemuž mohou vypadat Apple Watch ještě více jako klasické hodinky. Z konektivity lze počítat s Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n i NFC. Díky Apple Pay navíc můžete komfortně platit hodinkami stejně, jako byste platili kartou či telefonem.

Co se výdrže týče, můžete počítat přibližně s jedním dnem, což je částečně daní i za přítomnost opravdu vyspělého systému watchOS. Z virtuálního obchodu pro Apple Watch si však můžete stáhnout nejrůznější aplikace či interaktivní ciferníky. Možná největší zajímavostí je však přítomnost EKG, díky čemuž můžete kontrolovat zdraví vašeho srdce.

Mobvoi TicWatch Pro 4G/LTE

TicWatch Pro 4G/LTE s otevřeným operačním systémem Wear OS nás zaujaly „dvojitým“ displejem kombinujícím zobrazovací technologie FSTN LCD a AMOLED nebo podporou eSIM. Zájemci se navíc mohou těšit na prémiové zpracování i zvýšenou odolnost v podobě certifikace IP68 a dokonce i vojenského standardu MLT-STD-810G.

Díky otevřenosti Wear OS lze v Obchodu Play vyhledat tisíce ciferníků, aplikace jako Messenger, Telegram, Spotify, Strava a další, takže si každý přijde na své. TicWatch Pro navíc disponují 4GB úložištěm, 1 GB operační paměti a procesorem Snapdragon Wear 2100. Zajímavým bonusem je dlouhá výdrž, zejména pak ve speciálním Essential Mode režimu.

CZC.cz partner

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze