Konec červenání, Tumblr zakáže obsah pro dospělé

Konec červenání, Tumblr zakáže obsah pro dospělé
1
  • Sociální síť Tumblr oznámila, že bude zcela blokovat obsah určený výhradně pro dospělé
  • Zásadní změna v historii této sociální sítě vstoupí v platnost 17. prosince

Sociální síť Tumblr je na světe již od roku 2007. V zásadě se jedná o tzv. mikroblogovací stránku pro uživatele z celého světa. 17. prosinec 2018 se však stane klíčovým datem v celé historii této sítě. Dojde totiž k definitivnímu omezení obsahu pro dospělé. Aktuálně se totiž síť potýká s problémy se šířením dětské pornografie, na kterou jsou krátké i všemožné filtry. Vedení Tumblru se tak rozhodlo přikročit k razantní změně, která nedovolí sdílet obsah pro dospělé. Důvodem může být také fakt, že po zmíněných problémech Apple odstranil aplikaci Tumblr ze svého AppStoru.

Co si pod daným pojmem představit? Zákaz bude platit pro zobrazení lidských genitálií, sexuálních aktů nebo sexuálního násilí. Mezi výjimkami bude například kojení, protesty politického charakteru či umělecká díla. V jejich případě by cenzura byla opravdu nemístná. Poslední výjimkou budou texty. Slovy tak uživatelé budou moci vyjádřit i lechtivou tématiku. Od 17. prosince tak závadný obsah nebude možné sdílet a pokud se o to uživatel pokusí, bude systémem trvale označen jako soukromý. Změny se dotknou i příspěvků sdílených před 17. prosincem 2018.

Stáhnout Tumblr

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Diskuze ke článku
mewtwo
“...Apple odstranil aplikaci Tumblr ze svého AppStoru” - pak nerozumím odkazu na stáhnutí právě z AppStore pod článkem...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze