mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

iOS 10 je dle analýzy nejstabilnějším mobilním operačním systémem

autor:
, vydáno:

Podle výzkumu analytické firmy Apteligent je iOS 10 nejstabilnějším mobilním operačním systém na trhu. Z hlediska četnosti pádů aplikací je na tom lépe než starší vydání iOS i konkurenční Android 7.0 Nougat. Firma vycházela z dat o 400 milionech selhání systémů.

Analytici z firmy Apteligent vyrukovali se studií, podle níž je iOS 10 nejstabilnějším mobilním operačním systémem, a to nejen oproti starším vydáním iOS, ale i oproti svému hlavnímu konkurentovi – Androidu 7.0 Nougat. Analytici pracovali se zhruba 400 miliony záznamy o selháních systému a na jejich základě vypracovali příslušný výstup.

Přečtěte si také:

Podle Apteligent je na tom z hlediska frekvence pádů aplikací nejlépe iOS 10. Nejnovější mobilní operační systém Applu vykazuje chybovost ve 4,1 % případů, mezitímco starší iOS 7, iOS 8 a iOS 9 vykazovaly chybovost ve výších 5,8 %, 5,7 % a 4,13 %. Z tohoto údaje je tedy patrné, že od ne až tak povedeného iOS 7 firma na stabilitě systému výrazně zapracovala. Konkurenční Android 7.0 Nougat „padá“ v 6,4 % případů.

Graf – stabilita iOS

Analytici zvlášť studovali i stabilitu systémů při práci se síťovým připojením, kde je procentuální výskyt pádů vyšší. V tomto ohledu je na tom Android ještě výrazně hůře a vykazuje chybovost 20 % oproti 8 % v případě iOS 10.

Zdroje: info-android.com

Tagy článku: , ,

Související články

Apple Music v iOS 10 projde velkými změnami. Bude přehlednější | vydáno
11
mobilecast #115: horké novinky iPhone 7 a Galaxy Note 7 | vydáno
13
Nejnovější systém iOS 10 již běží na 76 % mobilních zařízení Applu | vydáno
4

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Ty jsi neuvěřitelný tupoun. IronHide
Otázka je, či vás naozaj zaujíma, ktorý systém je najstabilnejší, alebo iba chcete počuť, že je to ten váš. V serióznom porovnaní by rozhodne nemala chýbať špička a tou BB10 proste stále je. M;)
Jasné, že má. Ako myslíš že funguje? :-D M:)
Na Lumii stačí nainstalovat W10M a uvidíš, že na záseky, lagy a pomalé načítání je nejhorší úplně jiný systém, než Android :-) maser
Co přesně? Hm
Trochu směšné tvrzení, když toho moc nedovolí. Fre ddy
Ani ne. Je to nedůležité. Hm
To je asi celkem jedno... Hm
To že BB10 je mŕtve je možno pravda. Ale nič to nemení na fakte že je možno stabilnejší ako iOS 10.... A potom ak to tak je je na mieste otázka či nie je smiešne že mŕtvy OS prekoná ten živý.... Xwert Is
BB10, W10M, Tizen, Symbian a další..... to je ta kategorie ,,OSTATNÍ,, s podílem 0,3% Typuji ze příští rok to bude 0,1% Proste dnes již nemá smysl tyhle systémy vůbec testovat, věnovat jim pozornost - mrtvé platformy. Petr

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 24 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

FreeBox: ve znamení sportu a dalších skvělých her zdarma
vydáno |
Petr Vojtěch
| článek |
Na víkend vás vybaví další FreeBox, který přináší čtveřici zajímavých her zdarma. Dnešní díl se silně zaměří na sportování. V první hře se projedeme na vlnách u tropického ostrova. Druhá nás zase usadí do buginy, ve které se pokusíme překonat překážky a dojet co nejdál. Nakonec si ještě zkusíme uspět na olympiádě a vyřešíme pár logických rébusů.