mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Nejnovější systém iOS 10 již běží na 76 % mobilních zařízení Applu

| autor:
, vydáno:

Rozšiřování operačního systému iOS od Applu nadále pokračuje. Jeho nejnovější verzi po zhruba čtyřech měsících najdeme již na většině mobilních zařízení Applu.

iOS 10 - přehled

Americký Apple vydal nejnovější čísla podílů jednotlivých verzí svého systému iOS, která mu rozhodně mohou dělat radost. Aktuálně nejnovější verzi iOS 10 již totiž na iPhonech, iPodech či iPadech využívá 76 % uživatelů. Jde o další nárůst, což dokazuje letmý pohled nazpět. Během října byla verze iOS 10 na 54 % zařízení. Za tři měsíce si tak Apple připsal nárůst 22 procentních bodů.

iOS 10
Podíl verzí operačního systému iOS v lednu 2017

Minulou verzi iOS 9 pak nadále využívá ještě 18 % uživatelů. Na 6 % zařízení se nacházejí starší verze systému iOS a tento podíl již významněji neklesá. Důvodem jsou starší modely iPhonů, které uživatelé buď neaktualizovali, případně pro ně již aktualizace na nejnovější verze nebyla vydána.

Zdroje: developer.apple.com

Tagy článku: , ,

Související články

Apple Music v iOS 10 projde velkými změnami. Bude přehlednější | vydáno
11
mobilecast #115: horké novinky iPhone 7 a Galaxy Note 7 | vydáno
13
iOS 10 je dle analýzy nejstabilnějším mobilním operačním systémem | vydáno
24

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

No jo,jenže widle "Type" :D :D :D hjuik
Presne tak, taky mi desitky na L950 bezi bez problemu Tomas
Rika ten, co ma smulu ze muze mit maximalne 6ku. Spoustu znamych ma Apple a 10ky nam frci jedna basen Michal
Běží, ale jak. Lidi vždy akorát litují, že s instalací nepočkali. Bug, bug a další milion chyb, to je současný iOS10. Zlatá šestka. Mobile

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 4 příspěvky

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenzeRecenze HTC U Ultra: ani tři trumfy nejsou spásou
vydáno |
Michal Pavlíček
| recenze
Tchajwanské HTC je výrobce, kterého se nebojíme nazvat nezmarem. Ačkoliv neprožívá zrovna vydařená léta, vždy se snaží přinést co nejlepší telefon. Je to případ i letošního roku a modelu U Ultra. Ten chce zaujmout stylovým vzhledem, dvěma displeji či důrazem na kvalitní zvuk. Navrch přihazuje výkonný hardware a nového asistenta.
15Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
11Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.