mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

V rámci iOS 10.1 Apple opravil závažnou bezpečnostní chybu

autor:
, vydáno:

V iOS 10 se nacházela závažná bezpečnostní chyba, která útočníkovi umožnila získat kontrolu nad zařízením, pokud uživatel otevřel závadný obrázek či PDF. Aktualizace s označením iOS 10.1 přináší bezpečnostní záplatu a tuto chybu odstraňuje. S aktualizováním tedy neváhejte.

S aktualizací systému obvykle není radno otálet a v případě iOS 10.1 to platí dvojnásob. První desítková aktualizace systému vydaného v září přináší opravy několika menších známých chyb, ale opravuje také jednu závažnou bezpečnostní chybu. Hackeři totiž našli cestu, jak získat kontrolu nad iPhonem či iPadem, pokud uživatel otevřel vadný soubor JPEG, PDF či font. Takový soubor mohl být stažen z internetu nebo otevřen jakožto příloha mailu či zprávy. Útočníkovi se v takovém případě naskytla možnost spustit na zařízení škodlivý kód a získat nad zařízením kontrolu.

iPhone security flaw

Aktualizaci na iOS 10.1 tento problém řeší a bezpečností díru odstraňuje. Rozhodně tedy co nejdříve aktualizujte. Kromě této záplaty aktualizace přináší také portrétový mód pro iPhone 7 Plus (prozatím ve fázi beta). K aktualizování budete v závislosti na zařízení potřebovat něco přes 200 MB prostoru a Wi-Fi připojení.

Přečtěte si také:

iPhone 7 Plus Portrait Mode

Zdroje: amp.thehackernews.com, phonearena.com, phonearena.com

Tagy článku: , , ,

Související články

Bližší pohled na iOS 10: větší změna, než se zdá | vydáno
26
Apple vydal novou hudební aplikaci Moje melodie | vydáno
7
Průzkum: třetina Čechů si nezamyká svůj mobilní telefon | vydáno
63

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenzeRecenze Lenovo Moto Z Play: nevyužitý potenciál
vydáno |
Michal Šrajer
| recenze
Motorola byla známá dobrým poměrem cena/výkon u svých levnějších zařízení, ale jak tomu bude nyní pod křídly Lenova? Představu můžeme dostat pohledem na první luxusnější kousek střední třídy. Nové Moto Z Play navazuje na starší Moto X Play, které bylo v podstatě odlehčenou a levnější vlajkovou lodí. Podařilo se však Lenovu úspěšně navázat na odkaz předchůdce?
2Razer představil obří herní notebook se třemi displeji
vydáno |
Petr Vojtěch
| článek
Herních notebooků jsme na CES 2017 viděli požehnaně a nejen Acer přišel s odvážnou vizí. Razer už svůj drahý a výkonný notebook má. Project Valerie se ho nyní snaží změnit v přenosný přístroj s velkým výkonem a třemi vestavěnými 17palcovými 4K displeji. Výsledkem je luxusní a zcela netradiční stroj.
Lenovo na CESu představilo inovovanou rodinu ThinkPadů X1
vydáno |
Jarka Pšeničková
| článek
Lenovo odstartovalo novou generaci pracovních strojů ThinkPad X1. Trojice zařízení v čele s X1 Carbon nabízí nejmodernější technologie, které Lenovo dokáže nabídnout a nechybí jim ani populární odolnost. Rodina X1 v sobě obsahuje také inovovaný X1 Tablet, s jehož první generací jsme se setkali minulý rok a zaujala nás jeho modularita. V poslední řadě je tu X1 Yoga, která v sobě kombinuje konvertibilitu a vysoký výkon.