mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

V rámci iOS 10.1 Apple opravil závažnou bezpečnostní chybu

autor:
, vydáno:

V iOS 10 se nacházela závažná bezpečnostní chyba, která útočníkovi umožnila získat kontrolu nad zařízením, pokud uživatel otevřel závadný obrázek či PDF. Aktualizace s označením iOS 10.1 přináší bezpečnostní záplatu a tuto chybu odstraňuje. S aktualizováním tedy neváhejte.

S aktualizací systému obvykle není radno otálet a v případě iOS 10.1 to platí dvojnásob. První desítková aktualizace systému vydaného v září přináší opravy několika menších známých chyb, ale opravuje také jednu závažnou bezpečnostní chybu. Hackeři totiž našli cestu, jak získat kontrolu nad iPhonem či iPadem, pokud uživatel otevřel vadný soubor JPEG, PDF či font. Takový soubor mohl být stažen z internetu nebo otevřen jakožto příloha mailu či zprávy. Útočníkovi se v takovém případě naskytla možnost spustit na zařízení škodlivý kód a získat nad zařízením kontrolu.

iPhone security flaw

Aktualizaci na iOS 10.1 tento problém řeší a bezpečností díru odstraňuje. Rozhodně tedy co nejdříve aktualizujte. Kromě této záplaty aktualizace přináší také portrétový mód pro iPhone 7 Plus (prozatím ve fázi beta). K aktualizování budete v závislosti na zařízení potřebovat něco přes 200 MB prostoru a Wi-Fi připojení.

Přečtěte si také:

iPhone 7 Plus Portrait Mode

Zdroje: amp.thehackernews.com, phonearena.com, phonearena.com

Tagy článku: , , ,

Související články

Bližší pohled na iOS 10: větší změna, než se zdá | vydáno
26
Apple vydal novou hudební aplikaci Moje melodie | vydáno
7
„Viry znehodnocující data jsou na vzestupu,“ říká Juraj Malcho z ESETu | vydáno
24

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz

GadgetMix: klávesnice pro staromilce a inteligentní ukulele
vydáno |
Pavel Škopek
| článek
V dnešním díle našeho pravidelného seriálu potěšíme všechny hipstery a obecně milovníky retra. S klávesnicí lofree získají zážitek jako při psaní na starých mechanických psacích strojích. Zároveň však disponuje i moderní technologií a připojením přes Bluetooth. Druhým gadgetem je pak chytré ukulele, které vás naučí hrát pomocí rozsvěcujících se LED na hmatníku.
recenze113Recenze Huawei P10: duální evoluce
vydáno |
Jiří Vencl
| recenze
Nové vlajkové lodě od Huawei přicházejí na český trh a ambice mají vskutku vysoké, nuž posuďte sami: vylepšený duální fotoaparát Leica s portrétním režimem, vysoký výkon, rychlé nabíjení, krásné tělo nebo v neposlední řadě nová čtečka otisků prstů. Jak to funguje v reálu a co na to konkurence? To prozradí naše recenze, kde jako obvykle nechybí ani videopohled.