mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

V rámci iOS 10.1 Apple opravil závažnou bezpečnostní chybu

autor:
, vydáno:

V iOS 10 se nacházela závažná bezpečnostní chyba, která útočníkovi umožnila získat kontrolu nad zařízením, pokud uživatel otevřel závadný obrázek či PDF. Aktualizace s označením iOS 10.1 přináší bezpečnostní záplatu a tuto chybu odstraňuje. S aktualizováním tedy neváhejte.

S aktualizací systému obvykle není radno otálet a v případě iOS 10.1 to platí dvojnásob. První desítková aktualizace systému vydaného v září přináší opravy několika menších známých chyb, ale opravuje také jednu závažnou bezpečnostní chybu. Hackeři totiž našli cestu, jak získat kontrolu nad iPhonem či iPadem, pokud uživatel otevřel vadný soubor JPEG, PDF či font. Takový soubor mohl být stažen z internetu nebo otevřen jakožto příloha mailu či zprávy. Útočníkovi se v takovém případě naskytla možnost spustit na zařízení škodlivý kód a získat nad zařízením kontrolu.

iPhone security flaw

Aktualizaci na iOS 10.1 tento problém řeší a bezpečností díru odstraňuje. Rozhodně tedy co nejdříve aktualizujte. Kromě této záplaty aktualizace přináší také portrétový mód pro iPhone 7 Plus (prozatím ve fázi beta). K aktualizování budete v závislosti na zařízení potřebovat něco přes 200 MB prostoru a Wi-Fi připojení.

Přečtěte si také:

iPhone 7 Plus Portrait Mode

Zdroje: amp.thehackernews.com, phonearena.com, phonearena.com

Tagy článku: , , ,

Související články

Bližší pohled na iOS 10: větší změna, než se zdá | vydáno
26
Apple vydal novou hudební aplikaci Moje melodie | vydáno
7
Průzkum: třetina Čechů si nezamyká svůj mobilní telefon | vydáno
63

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz

GadgetMix: vyhřívaná vesta a nabíjecí kabel v koženém náramku
vydáno |
Pavel Škopek
| článek
V dnešním díle našeho seriálu pro vás máme praktickou vestu, kterou oceníte v téměř jakémkoli počasí. Nejenže je lehká a skladná, ale navíc má vyhřívaná záda. Teplotu si přitom nastavíte jednoduše pomocí svého smartphonu. Druhým gadgetem je elegantní pletený náramek, který po rozepnutí poslouží jako nabíjecí kabel nebo dokonce smartphone dobije z integrované baterie.
2Apple aplikace týdne: Zaslat.cz
vydáno |
Michal Marek
| článek
Portál Zaslat.cz pro jednoduché odesílání balíků přichází s mobilní aplikací a nabízí tak vůbec první řešení na trhu, se kterým lze z chytrého telefonu během chvilky kompletně zajistit vše spojené s odesláním jakékoli balíkové zásilky. Aplikace umožní zadat zásilku, porovnat nabídky dopravců, objednat svoz a sledovat cestu balíku až k jeho adresátovi.
recenze22Recenze Xiaomi Mi 5S Plus: dokonalost opět kazí neúplné LTE
vydáno |
Pavel Škopek
| recenze
Přestože Xiaomi cílí především na svou domovskou Čínu a přilehlé regiony, s jeho telefony se můžeme setkat i na českém trhu. Tentokrát jsme otestovali jeho top model Mi 5S Plus, který nabízí v elegantním hliníkovém těle špičkovou výbavu. Nabízí však i dostatečný výkon? A jak je na tom s LTE? Na to odpoví naše recenze.
recenzeRecenze hry A Normal Lost Phone: co skrývá váš telefon?
vydáno |
Petr Vojtěch
| recenze |
Telefon dovede o člověku prozradit mnoho. Dovedete si představit, že by se někdo cizí dostal do toho vašeho? Co všechno by o vás zjistil? V této hře najdete telefon 18letého Sama, který se zdá být v maléru. Dovede ospravedlnit, proč procházíte jeho staré konverzace, galerii, posloucháte hudbu a dokonce se snažíte nabourat i do profilu na seznamce?